statystyki

Przyjazne prawo wygrywa wyścig z czasem

autor: Patryk Słowik05.08.2019, 08:36; Aktualizacja: 05.08.2019, 08:56
Inna nowość to traktowanie osób fizycznych prowadzących biznes jak konsumentów. Będą oni mogli zareklamować kupioną drukarkę lub telewizor na dokładnie takich samych zasadach, na jakich robi to każdy konsument.

Inna nowość to traktowanie osób fizycznych prowadzących biznes jak konsumentów. Będą oni mogli zareklamować kupioną drukarkę lub telewizor na dokładnie takich samych zasadach, na jakich robi to każdy konsument.źródło: ShutterStock

Kolejny pakiet deregulacyjny, nazywany pakietem „Przyjazne Prawo”, został w ostatnią środę uchwalony przez Sejm, a lada chwila trafi na biurko prezydenta do podpisu. Senat z obszerną ustawą, zmieniającą 66 aktów prawnych, zapoznał się w ciągu dwóch dni. Parlamentarzyści nie dopatrzyli się ani jednego błędu w uchwalonym przez Sejm akcie.

Urzędnicy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, które przygotowało projekt, nie ukrywali, że biorą udział w wyścigu z czasem. Przedłużała się procedura zaakceptowania ustawy przez Stały Komitet Rady Ministrów. Wiele uwag miało Ministerstwo Sprawiedliwości. Nieoficjalnie mówiono, że może się nie udać uchwalić ustawy w bieżącej kadencji Sejmu. Przyspieszenie, jakie nastąpiło na etapie prac parlamentarnych, zaskoczyło jednak nawet samych projektodawców.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane