statystyki

Bezprawie i białoruski standard. Nieupublicznienie list poparcia do KRS jest znacznie gorsze, niż sytuacja z 2016 r.

autor: Patryk Słowik02.08.2019, 07:45; Aktualizacja: 02.08.2019, 13:04
Cała sprawa z odmową upublicznienia list poparcia kandydatów do KRS zakończy się w Trybunale Sprawiedliwości UE i Radzie Europy. Oczywiście po raz kolejny pojawi się zarzut donoszenia na Polskę. Trochę będzie to przypominać szkolnego łobuza, który bije i tłamsi słabszych, a ofiary wyzywa od donosicieli i skarżypyt, jeśli poinformują o sprawie rodziców i nauczycieli

Cała sprawa z odmową upublicznienia list poparcia kandydatów do KRS zakończy się w Trybunale Sprawiedliwości UE i Radzie Europy. Oczywiście po raz kolejny pojawi się zarzut donoszenia na Polskę. Trochę będzie to przypominać szkolnego łobuza, który bije i tłamsi słabszych, a ofiary wyzywa od donosicieli i skarżypyt, jeśli poinformują o sprawie rodziców i nauczycieliźródło: ShutterStock

Niewykonanie prawomocnego wyroku sądu z uwagi na zastrzeżenia formułowane przez polityka partii rządzącej, który chwilowo wciela się w rolę urzędnika, mogłoby bawić. Wysuwane są bowiem tak kuriozalne argumenty, że nie trzeba mieć pojęcia o prawie, by złapać się za głowę lub śmiać do rozpuku. Ale tak naprawdę mamy do czynienia z sytuacją tragiczną. W Europie znów o Polsce będzie się mówiło jako o kraju bezprawia. Niestety z uzasadnionego powodu.

Na łamach DGP i w gościnnych komentarzach dla innych mediów często powtarzam: znajmy umiar, ważmy słowa. Bo jak siedemnasty raz zakrzyknie się o końcu demokracji, to – nawet jeśli rzeczywiście miałby on nastąpić – wielu osobom ten krzyk może spowszednieć.

Gdy jednak władza pod płaszczykiem „RODO- -analizy” odmawia wykonania prawomocnego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, zobowiązującego Kancelarię Sejmu do opublikowania list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa, trzeba mówić wprost: to totalne bezprawie i standard białoruski.

P rofesor Ewa Łętowska wyraziła wczoraj opinię, że sytuacja przypomina tę z 2016 r., gdy prezes Rady Ministrów nie opublikował wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Przy całym szacunku do Pani Profesor, moim zdaniem obecna sytuacja jest znacznie gorsza.

Po pierwsze, Trybunał Konstytucyjny od 2015 r. stał się polem batalii politycznej. Zaczęło się to jeszcze przed zmianą władzy, gdy rząd PO-PSL obsadził sędziowskie stanowiska, których nie miał prawa obsadzić, a rząd PiS twórczo kontynuował demolkę TK. Moim skromnym zdaniem ani prezes Andrzej Rzepliński, ani Julia Przyłębska nie przysłużyli się temu, by trybunał cieszył się mianem apolitycznego. Teraz mamy zaś do czynienia z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, który od polityki zawsze trzymał się daleko.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Polecane

Reklama

Komentarze (43)

  • emeryt(2019-08-02 08:41) Zgłoś naruszenie 9814

    To nie jest kraj praworządny - to " h.... d....i kamieni kupa". Bananowa republika PIS.................

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • slazak(2019-08-02 08:42) Zgłoś naruszenie 8012

    tak sie dzieje jak zgnilizna dorwie sie do wladzy nie szanuja nikogo i nic po drodze ale licze ze doczekam sprawiedliwosci tej prawdziwej

    Odpowiedz
  • wyborca(2019-08-02 09:16) Zgłoś naruszenie 617

    Dlaczego nie chcą ujawnić ???? to nam się należy. Co to za osoby które boją się krytyki.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • krasnal(2019-08-02 09:46) Zgłoś naruszenie 579

    Partyjni kacykowie o mentalności gipsowego krasnala ... Halo, halo, czyż właśnie Kaczyński nie miał rodzinki na Ukrainie ? Czyżby stąd te wzorce ?! Tak tylko pytam, no co !! Dziś nie chcą wykonać wyroku w błahej sprawie, jutro więc Ciebie i Ciebie na lata długie przymkną za nie wystawienie portretu Yara w oknie !! Tak to pucybutom we łbach się poprzestawiało, gdy przekupna patologia mandat im przyklepała, więc ci w szaleństwie za nasze pieniądze na śluby, na narty, na cioci imieniny aeroplanami latają !! A co, nie mogą ? Wczoraj rozbijali się furmankami a dziś naddżwiękowcami ... Jak to babcia mówiła ; kto ma księdza w rodzie tego bida nie ubodzie, a Oni mają nie tylko Rydzyka ale cały ichny Komitet Centralny. I tylko owce beczą ... be, be, bee ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2019-08-02 10:55) Zgłoś naruszenie 514

    Władza m obowiązek pokazywać ludziom, ostentacyjnie wręcz, że wykonuje wyroki. Żeby ludzie się uczyli, że tak trzeba robić. Przykład idzie z góry. A władza pokazuje, że można nie wykonywać wyroku. Polska się nam rozsypie, gdy przestaniemy wykonywać wyroki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zxc(2019-08-02 11:23) Zgłoś naruszenie 428

    Wyborcy sprzedali kaj za 500 zł to czego się spodziewali...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nenia(2019-08-02 09:16) Zgłoś naruszenie 272

    Ale po co do tego mieszać Białoruś?

    Odpowiedz
  • kolaborant(2019-08-02 14:12) Zgłoś naruszenie 254

    Nawet jesli te listy istnieja ,w co watpie ,to pewnie jest to na zasadzie ,ja ciebie a ty mnie ,pewnie tez brak im wymaganej wiekszosci ,z stąd to cale mataczenie ,przeciaganie do wyborow ,bo pozniej beda mieli kolejne cztery lata do malwersacji .PAMIETAJCIE O TYM PRZY URNACH WYBORCZYCH DOSC LAMANIA PRAWA KONSTYTUCJI !

    Odpowiedz
  • sfałszowali(2019-08-02 13:16) Zgłoś naruszenie 246

    bo tych podpisów nie ma!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • zxc(2019-08-02 11:23) Zgłoś naruszenie 237

    Wyborcy sprzedali raj za 500 zł to czego się spodziewali...

    Odpowiedz
  • Lista szwindela(2019-08-02 17:43) Zgłoś naruszenie 181

    Pewnie nie było list. Była lista od Zbyszka lub Jarka.... teraz trzeba zbierać podPISy...

    Odpowiedz
  • Z(2019-08-02 19:32) Zgłoś naruszenie 161

    Zrównanie prof. Rzeplińskiego i pani Przyłębskiej świadczy, że autorowi coś sie pomieszało.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • doświadczony(2019-08-02 12:15) Zgłoś naruszenie 1433

    Fałszywa flaga! Tak nakręca się ludzi a potem po prostu gazeta przemilczy, jak ktoś odpowie na zarzuty! Zwykła manipulacja i podgrzewanie atmosfery przed wyborami! Ponieważ Polacy w krytyce innych są mistrzami świata, to takie zachowania inni bezczelnie wykorzystują. Skoro Polski system sądowniczy jest tak doskonały, to wszyscy którzy jeszcze nie trafili pod jego osąd, niech tam trafią jak najprędzej! Zobaczymy jak będą uradowani szybkością rozstrzygania spraw i ich jakością. Zobaczą jak osobiste animozje i zmienne nastroje dnia, znajdują odzwierciedlenie w podejmowanych postanowieniach! Dopiero im włosy staną dęba! I to wszystko będzie miało jedno nazwę: wyrok lub postanowienie sądu..., Już nie ma wtedy odpowiedzialności konkretnego sędziego lub sędziny! Nie ma winnych, jak w przypadku faceta skazanego za zabójstwo którego nie popełnił a przesiedział prawie 20 lat! A teraz wszyscy, że należy mu się odszkodowanie , czyli ze skarbu państwa z pieniędzy podatników polskich! Czy to nie genialne, nie odpowiadać za swoje decyzje?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • che che che(2019-08-02 09:48) Zgłoś naruszenie 1179

    Czekamy na powrót karuzel VAtowskich, łapówek w funduszach ochrony środowiska, 67 lat wieku emerytalnego, oraz likwidację 500+ i innych programów społecznych - elektorat PO (?)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • WatchYerStep(2019-08-02 17:49) Zgłoś naruszenie 92

    Białoruski standard?! To na Białorusi mówią: Jak poluzujemy, to będzie taki bardak jak w Polsce! Tam dzieci straszy się polskimi politykami - krasnalami w eurolandowym ogródku.

    Odpowiedz
  • toja(2019-08-02 11:16) Zgłoś naruszenie 763

    Redaktorek niech się douczy i nie jątrzy. Podobnie ci, co tu plują. W TOK FM wyjaśniał to wczoraj v-ce minister. Wszystko jest zgodne z prawem unijnym, które w tym wypadku jest wyższe niż nasza ustawa. A prawo unijne pozwala na to, by zgodnie z „RODO- -analizy” pracownik ministerstwa odmówił wykonania prawomocnego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. To SA powinien się zapoznać z prawem unijnym ( art.76 lub 66 jakiejś tam unijnego prawa - nie pamiętam szczegółów.) i dostosować orzekanie do tego prawa.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-08-03 08:59) Zgłoś naruszenie 41

    podskakiwanie w sprawie sądów ciąg dalszy, niestety

    Odpowiedz
  • boroli(2019-08-05 13:29) Zgłoś naruszenie 30

    Ho, ho ilu to specjalistów od Białorusi się namnożyło.

    Odpowiedz
  • Jerzy(2019-08-03 09:55) Zgłoś naruszenie 22

    Jestem w sprawie pokrzywdzonym. Sąd wydał wyrok, ale nie został wykonany. Nie ma w wyroku wzmianki, co się stanie jak skazany wyroku nie wykona. To po co mi taki wyrok i po co ponosiłem dodatkowe koszty?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • temida(2019-08-07 07:26) Zgłoś naruszenie 12

    na tych stronach znikają wpisy , przenosimy sę na inne fora

    Odpowiedz