statystyki

Ruszą prace nad przepisami o komisji ds. pedofilii

autor: Julita Żylińska09.07.2019, 08:30; Aktualizacja: 09.07.2019, 08:36
Autorzy projektu zwracają uwagę, że nie ma kompleksowych rozwiązań do walki z tym problemem

Autorzy projektu zwracają uwagę, że nie ma kompleksowych rozwiązań do walki z tym problememźródło: ShutterStock

Wicepremier Jacek Sasin zapowiadał niedawno, że rządowi zależy, by państwowa komisja badająca przypadki przestępstw pedofilskich, także tych przedawnionych, zaczęła działać jeszcze przed jesiennymi wyborami do Sejmu.

Wspominał, że parlament mógłby się zająć ustawą jeszcze w lipcu. Przekonywał, że jej szybkie uchwalenie jest potrzebne, bo odpowiada ona na „społeczne zapotrzebowanie”. Wpis o projekcie ustawy o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej 15 lat pojawił się właśnie w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Ze względu na charakter swoich zadań nowa komisja ma być niezależna od organów władzy publicznej. „Projekt ustawy stanowi kolejny mechanizm walki Państwa z istniejącym problemem przestępczości na tle seksualnym, ze szczególnym uwzględnieniem pokrzywdzonych, którzy w chwili popełnienia czynów zabronionych skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności nie ukończyli lat 15” – czytamy.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Obywatel.(2019-07-14 10:38) Zgłoś naruszenie 01

    Gdzie byli wszyscy jak pedofilia w kościele katolickim traw , nie od dzisiaj ,działa pedofilia w krajach takich , ja USA , Australia , Irlandia , Niemcy , Francja i we wszystkich tych krajach zrobili porządek z burdelem panujący w kościele katolicki .I nic tylko pis i zjednoczona prawica bawiła się u tego redemptorysta T.Rydzyka , i śpiewali pieśni kościelne ,i cały czas pisowcy i zjednoczona prawica ,z ich przewodniczącymi prezes J.Kaczyński , Z.Ziobro , J.Gowin ,żaden nic nie zrobił z tym problemem ,a w szczególności J.Kaczyński , taki wielki katolik .Precz z wami i z całą ta bandą hipokrytów, na czele z kościołem katolicki w Polsce , do Watykanu !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane