SN do TSUE: Doszło do intencjonalnego naruszenia prawa, jeśli chodzi o system powoływania sędziów

21.05.2019, 17:15; Aktualizacja: 21.05.2019, 19:09
Sąd Najwyższy

Sąd Najwyższyźródło: ShutterStock

Izba Cywilna Sądu Najwyższego zdecydowała we wtorek o skierowaniu pytania do Trybunału Sprawiedliwości UE na kanwie sprawy krakowskiego sędziego Waldemara Żurka; zdaniem Izby "doszło do rażącego naruszenia prawa polskiego, jeśli chodzi o system powoływania sędziów SN".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • obywatel Pan(2019-05-23 07:12) Zgłoś naruszenie 12

    Kto tych sędziów z izby cywilnej powołał na stanowiska ? jaka oni mają legitymację do pełnienia funkcji sędziego ? ja ich nie wybierałem bo nie miałem takiej możliwości nawet pośrednio więc ich władza i mądrości mnie nie dotyczą.

    Odpowiedz
  • Zdziwiony(2019-05-22 15:53) Zgłoś naruszenie 30

    Dlaczego w treśći akrtykułu podano skład orzekający Izby Dyscyplinarnej, natomiast składu Izby Cywilnej już nie?

    Odpowiedz
  • Alf(2019-05-22 11:38) Zgłoś naruszenie 81

    Do właściwości Izby Cywilnej należą sprawy z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, rodzinnego i opiekuńczego, a także sprawy dotyczące rejestracji przedsiębiorców i rejestracji zastawów. Na jakiej podstawie Izba Cywilna SN rozpatrywała sprawę przeniesienia sędziego do innego wydziału?

    Odpowiedz
  • Saba(2019-05-22 10:30) Zgłoś naruszenie 81

    CZy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego sprawą o wyłaczenie sędziów zajmowała się izba cywilna?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mecenas(2019-05-21 23:33) Zgłoś naruszenie 815

    jedyna rada z postkomunistycznym SN - "opcja zerowa"

    Odpowiedz
  • Zib(2019-05-21 22:05) Zgłoś naruszenie 1418

    Znowu zdrajcy donoszą w intencji ratowania własnych stołków.... Czuć już trupem...

    Odpowiedz
  • anna(2019-05-21 18:08) Zgłoś naruszenie 1329

    ALE KASTA SĘDZIOWSKA BRONI SWOICH PRZYWILEJÓW. PRZYZWYCZAJENI DO TEGO ,ŻE PRAWO DOTYCZY OBCYCH A NIE SWOICH.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz