To już trzecia dyscyplinarka w związku ze sprawą żony prezydenta Poznania Joanny Jaśkowiak. Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych ukarał dyscyplinarnie sędzię Mariolę Głowackiej za odmowę postawienia zarzutów dyscyplinarnych sędziemu, który uniewinnił Joannę Jaśkowiak.

Z informacji OKO.press wynika, że główny rzecznik dyscyplinarny dla sędziów z Warszawy zaczął ścigać sędzię Mariolę Głowacką z Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.

Sędzia Głowacka jest w tym sądzie zastępcą rzecznika dyscyplinarnego i bada sprawy dotyczące sędziów z terenu apelacji poznańskiej. I jeśli trzeba, stawia zarzuty dyscyplinarne. Teraz sama będzie miała sprawę dyscyplinarną.

Mariola Głowacka w 2018 roku prowadziła sprawę sędziego Sławomira Jęksy z Sądu Okręgowego w Poznaniu, który uniewinnił Joannę Jaśkowiak. Badała ustne uzasadnienie jego wyroku, o którym było głośno. Po przeprowadzeniu postępowania nie znalazła jednak podstaw by postawić Jęksie zarzuty dyscyplinarne.

Z informacji OKO.press wynika, że główny rzecznik uznał teraz, że Głowacka dopuściła się w tej sprawie zaniechania.
O sędzim Sławomirze Jęksie zrobiło się głośno we wrześniu 2018 roku. Rozpoznawał wtedy apelację od wyroku sądu rejonowego, który skazał żonę prezydenta Poznania Joannę Jaśkowiak w pierwszej instancji na 1 tys. zł grzywny za używanie na manifestacji niecenzuralnych słów.

Czytaj więcej na https://oko.press/