Pełnomocnictwo procesowe: Kto może być pełnomocnikiem, jego zakres, wzór pełnomocnictwa

autor: Bartosz Michalski18.04.2019, 07:00
Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego strony i ich organy lub przedstawiciele ustawowi mogą działać przed sądem osobiście lub przez pełnomocników.

Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego strony i ich organy lub przedstawiciele ustawowi mogą działać przed sądem osobiście lub przez pełnomocników.źródło: ShutterStock

Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego strony i ich organy lub przedstawiciele ustawowi mogą działać przed sądem osobiście lub przez pełnomocników. Osobą taką nie jednak zawsze musi być adwokat lub radca prawny. W poniższym artykule opiszemy kto może być pełnomocnikiem w postępowaniu cywilnym oraz pokażemy wzór pełnomocnictwa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • r(2019-04-18 07:43) Zgłoś naruszenie 15

    Pełnomocnikiem w sądzie powinien móc być każdy, tak samo jak przed urzędami. Ograniczanie stronie wyboru pełnomocnika jest przejawem ubezwłasnowalniania strony. Pełnosprawny umysłowo obywatel może zawierać dowolne umowy, nawet takie, które go zrujnują. Może uprawiać hazard swoimi pieniędzmi. Może nawet palnąć sobie w łeb albo skoczyć z mostu (nie jest to prawem zakazane). Ale wedle polskiego prawa nie może wybrać takiego pełnomocnika jakiego chce. Jest to czysty absurd. Pomijając już fakt, że ograniczenia w wyborze są sprzeczne z konstytucją, gdyż reglamentacja usług jest zaprzeczeniem gospodarki rynkowej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane