statystyki

Będzie polskie narzędzie do wypełniania JEDZ w przetargach

autor: Sławomir Wikariak11.03.2019, 07:37; Aktualizacja: 11.03.2019, 07:37
W najbliższych dniach Urząd Zamówień Publicznych udostępni bezpłatne narzędzie do tworzenia i wypełniania jednolitych europejskich dokumentów zamówienia (JEDZ).

W najbliższych dniach Urząd Zamówień Publicznych udostępni bezpłatne narzędzie do tworzenia i wypełniania jednolitych europejskich dokumentów zamówienia (JEDZ).źródło: ShutterStock

Rzeczywiście prawie we wszystkich państwach członkowskich uruchomiono już krajowe serwisy JEDZ. W wykazie udostępnianym KE wciąż nie ma jednak Polski. Zapytaliśmy Urząd Zamówień Publicznych, czy planuje udostępnienie podobnego narzędzia. Okazuje się, że prace są już na ukończeniu i w najbliższych dniach zostanie ono oddane w ręce użytkowników.

W najbliższych dniach Urząd Zamówień Publicznych udostępni bezpłatne narzędzie do tworzenia i wypełniania jednolitych europejskich dokumentów zamówienia (JEDZ).

Na tę informację czekali i zamawiający, i wykonawcy. I jedni, i drudzy niepokoili się czy będą mogli korzystać z elektronicznego wsparcia przy tworzeniu i wypełnianiu JEDZ. Dotychczas udostępniała je Komisja Europejska. Niedawno opublikowała ona jednak komunikat, w którym informuje o ”stopniowym zamykaniu serwisu„.

”Komisja utworzyła przedmiotowy serwis dla okresu przejściowego, aby wesprzeć upowszechnienie JEDZ i pomóc państwom członkowskich UE we wdrożeniu ich własnych serwisów. Serwis KE będzie stopniowo zamykany w kwietniu 2019 r., niemniej jednak wymóg stosowania JEDZ nadal obowiązuje i może zostać spełniony poprzez wykorzystanie krajowych serwisów JEDZ. Większość państw członkowskich zapewnia już co najmniej jeden serwis ESPD„ – można przeczytać na stronie internetowej KE.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane