statystyki

Sprawa MTK: Jest wyrok, ugody brak

autor: Piotr Szymaniak21.02.2019, 19:00
prawo6

prawo6źródło: ShutterStock

Prawie miesiąc temu zapadł prawomocny wyrok (sygn. akt V ACa 630/18) w procesie grupowym, stwierdzający odpowiedzialność odszkodowawczą Skarbu Państwa za zawalenie się Hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie.

W rezultacie pełnomocnik reprezentujący 84 bliskich ofiar katastrofy wezwał prezydenta miasta i powiatowego inspektora nadzoru budowlanego (PINB) do podjęcia rozmów ugodowych w celu ustalenia indywidualnych kwot zadośćuczynienia oraz odszkodowania.

Wiadomo już jednak, że Lech Ryszkiewicz, PINB w Chorzowie, do rozmów nie zasiądzie. Z dwóch powodów. Po pierwsze, w budżecie jednostki na 2019 r. nie przewidziano żadnych środków na zaspokojenie roszczeń. – PINB otrzymuje z budżetu państwa dotacje celowe w miesięcznych ratach zapewniających wyłącznie realizację zadań jednostki (wynagrodzenia pracowników, czynsz na wynajmowane pomieszczenia biurowe, opłaty za media, zakup materiałów biurowych itp.) – czytamy w piśmie PINB.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane