statystyki

Sprawa MTK: Jest wyrok, ugody brak

autor: Piotr Szymaniak21.02.2019, 19:00
prawo6

prawo6źródło: ShutterStock

Prawie miesiąc temu zapadł prawomocny wyrok (sygn. akt V ACa 630/18) w procesie grupowym, stwierdzający odpowiedzialność odszkodowawczą Skarbu Państwa za zawalenie się Hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie.

W rezultacie pełnomocnik reprezentujący 84 bliskich ofiar katastrofy wezwał prezydenta miasta i powiatowego inspektora nadzoru budowlanego (PINB) do podjęcia rozmów ugodowych w celu ustalenia indywidualnych kwot zadośćuczynienia oraz odszkodowania.

Wiadomo już jednak, że Lech Ryszkiewicz, PINB w Chorzowie, do rozmów nie zasiądzie. Z dwóch powodów. Po pierwsze, w budżecie jednostki na 2019 r. nie przewidziano żadnych środków na zaspokojenie roszczeń. – PINB otrzymuje z budżetu państwa dotacje celowe w miesięcznych ratach zapewniających wyłącznie realizację zadań jednostki (wynagrodzenia pracowników, czynsz na wynajmowane pomieszczenia biurowe, opłaty za media, zakup materiałów biurowych itp.) – czytamy w piśmie PINB.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane