KRS wystąpiła o pełne postępowanie dyscyplinarne i wniosek o ukaranie sędzi Kamińskiej

25.01.2019, 14:52; Aktualizacja: 25.01.2019, 14:52
Według Rady, "opinię publiczną powinien cechować szacunek i zaufanie do sędziów, jako podmiotów reprezentujących instytucję realizującą niezwykle ważne zadanie jakim jest sprawowanie wymiaru sprawiedliwości".

Według Rady, "opinię publiczną powinien cechować szacunek i zaufanie do sędziów, jako podmiotów reprezentujących instytucję realizującą niezwykle ważne zadanie jakim jest sprawowanie wymiaru sprawiedliwości".źródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Krajowa Rada Sądownictwa wystąpiła do rzecznika dyscyplinarnego NSA o przeprowadzenie pełnego postępowania dyscyplinarnego zakończonego wnioskiem o ukaranie sędzi w stanie spoczynku Ireny Kamińskiej w związku z jej niedawną publiczną wypowiedzią.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Bert(2019-01-26 17:35) Zgłoś naruszenie 23

    W republice rzymskiej prze n.e. ucięli by łeb i po sprawie.

    Odpowiedz
  • utylizowac(2019-01-26 08:57) Zgłoś naruszenie 66

    niekonstytucyjny gniot chce udawac wladze to dlatego w polsce morduja przyzwoitych ludzi niech sie pani trzyma dobrze pani sedzino

    Odpowiedz
  • Leonard(2019-01-26 01:03) Zgłoś naruszenie 411

    Normalnie to na zbity pysk, ale tu się już nie da - emeryturki pozbawic jak u/s bków i tyle. Dac minimalna krajowa i mieć sobie żyje;)

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-01-25 18:43) Zgłoś naruszenie 45

    Pomijam główny aspekt sprawy, czyli to co pani powiedziała i czy powinna. Zapytam o co innego. Jak chcą karać dyscyplinarnie osobę będącą w stanie spoczynku.??? Zawieszą ją w obowiązkach.???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • panstwo to nie wlasnosc sedziow(2019-01-25 18:23) Zgłoś naruszenie 1812

    Dotychczasowa elita sedziowska wykonywala prawo dla prawa, sztuka dla sztuki. Sprawiedliwosc byla na uboczu. Dlatego nie mozna bylo ukarac odpowiedzialnych za krzywdy z PRL i kominatorow z okresu wladzy PO. .Elita sedziowska czula sie bezkarnie i czesto interpretowala prawo zgodnie ze swoim i swojej wladzy interesem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • smutek(2019-01-25 17:34) Zgłoś naruszenie 1513

    No tak , sędzia od Sorosa , b. obiektywna , bardzo...

    Odpowiedz
  • sikol(2019-01-25 15:56) Zgłoś naruszenie 3312

    Najpierw "nadzwyczajna kasta", teraz "zemsta", a na sam koniec "nic mi nie zrobicie bo ja nie widzę podstaw do postępowania dyscyplinarnego"... Koszmar. Nikt tak skutecznie nie dba o paliwo dla PISu żeby zaorac te sądy. Naprawdę czas zejść że sceny.

    Odpowiedz
  • Obiektywny(2019-01-25 15:47) Zgłoś naruszenie 257

    W mojej opinii sędzia nie powinien się w ten sposób zachowywać bez wzgledu czy jego tego typu zachowanie dotyczy tej władzy, czy innej, czy też opozycji i być może powinienien stracić stanowisko. Nawet jeżeli prywatnie słusznie może nie zgadzać się z działaniami władzy to powinien to z racji bycia sędzią zachować dla siebie, a nie publicznie to podnosić. Jak można tu mówić o etyce zawodowej, apolityczności, czy bezstronności. Jak sędzia może kierowoć się chęcią zemsty??? A to, że się jeszcze się do tego i to publicznie przyznaje to nawet nie ma co komentować, bo nie najlepiej to o Pani sędzi,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz