statystyki

Krajowa Rada Sądownictwa poruszyła sprawę Ireny Kamińskiej. Zajmą się sędzią pragnącą zemsty

autor: Małgorzata Kryszkiewicz23.01.2019, 08:29; Aktualizacja: 23.01.2019, 08:29
Krajowa Rada Sądownictwa

Krajowa Rada Sądownictwaźródło: Newspix
autor zdjęcia: GRZEGORZ KRZYZEWSKIFOTONEWS

Na rozpoczętym wczoraj czterodniowym posiedzeniu Krajowej Rady Sądownictwa poruszono sprawę Ireny Kamińskiej, sędzi Naczelnego Sądu Administracyjnego. Chodziło o jej budzące kontrowersje wypowiedzi, jakie padły w zeszłym tygodniu podczas konferencji zorganizowanej przez Fundację Batorego.

Konferencja przebiegała pod hasłem „Jak przywrócić rządy prawa”. Wśród uczestników znaleźli się m.in. prof. Ewa Łętowska, dr Adam Bodnar czy prof. Ryszard Piotrowski. Zastanawiano się nad możliwościami wyjścia z kryzysu ustrojowego oraz dyskutowano o tym, w jaki sposób w zgodzie z obowiązującym porządkiem konstytucyjnym przywrócić prawidłowe funkcjonowanie takich organów jak np. Trybunał Konstytucyjny czy Sąd Najwyższy. Jednak to nie merytoryczna dyskusja przykuła uwagę części mediów, ale wypowiedzi tych uczestników, którzy wprost mówili o tym, że czują potrzebę odegrania się na obecnej władzy. Wśród takich osób znalazła się sędzia Irena Kamińska, która mówiła: „(…) mnie arogancja tej władzy, ta bezczelność tak irytuje, że ja pragnę zemsty”. I choć zaraz zastrzegła, że jest przecież prawnikiem, sędzią, wobec czego odwracanie tego, co robi PiS, nie może „w żaden sposób przypominać działania obecnej władzy, bo nie będziemy od nich lepsi”, to jednak słowa o zemście sprowadziły na nią falę krytyki.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • kuromiszcz(2019-01-23 10:41) Zgłoś naruszenie 117

  wniosek do Trybunału Stanu i odebrać JMMUNITET, a potem "damy Radę" Jak nakazał w takich sytuacjach marszałek Piłsudski zatrudnię takie ludzie do prowadzenia kur -tam gdzie mają robić co i ja za potrzebą albo gdzie król łaził piechotą

  Odpowiedz
 • Zyta(2019-01-23 21:54) Zgłoś naruszenie 73

  To jest dopiero mowa nienawiści. Odebrać emeryturę, pozbawić przywilejów i kobieta odzyska zdrowy rozum o ile to jeszcze jest możliwe.

  Odpowiedz
 • ? (2019-03-13 15:22) Zgłoś naruszenie 01

  "Zajmą się sędzią pragnącą zemsty" Do tej wypowiedzi sędzi Kamińskiej można dotrzeć i sprawdzić, na czym polegała i czemu służyła użyta figura retoryczna. Czy więc nie jest Wam tak zwyczajnie - po ludzku - wstyd powielać to kłamstwo?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane