Kancelaria Prezydenta: Kampania informacyjna o przysługującej nieodpłatnej pomocy prawnej

autor: Szymon Cydzik23.01.2019, 08:35; Aktualizacja: 23.01.2019, 08:42
pomoc prawna, prawnik, rodzina, spadek

pomoc prawna, prawnik, rodzina, spadekźródło: ShutterStock

Kancelaria Prezydenta rozpoczyna kampanię informacyjną, która ma zwiększyć wiedzę o przysługującej nieodpłatnej pomocy prawnej.

Od początku tego roku obowiązują przepisy nowelizacji (Dz.U. 2018 poz. 1467), która znacznie zwiększyła zakres wsparcia dla obywateli. Dotychczas tylko określona, bardzo wąska grupa osób mogła je otrzymywać. Po zmianach dostanie je każdy, kto zadeklaruje, że go nie stać na skorzystanie z usług adwokata czy radcy po cenach rynkowych. Pomoc jest przeznaczona dla osób prywatnych – obejmie np. poradę, jak założyć firmę, ale już po uruchomieniu biznesu przedsiębiorca nie będzie mógł dalej korzystać z tej pomocy.


Pozostało 92% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • w tym państwie nigdy nie będzie dobrze(2019-01-23 09:42) Zgłoś naruszenie 35

  PIS jak zwykle skopał obietnicę o otwarciu rynku usług prawnych. W zamian wprowadza kolejnego gniota w postaci "darmowych" usług prawnych. Czyli jak zwykle komunistyczna gospodarka rozdzielcza. Zabiorą pracującym będą rozdawać tym, którym robić się nie chce. Jak wszystko co organizuje warsiawka, będzie działało jak wszystko co organizuje warsiawka :)). Komuna tkwi w PISie tak mocno - że ta partia nie różni się do PO. Wybranie ich było błędem, popełnionym przez społeczeństwo tylko dlatego, że alternatywą była jeszcze gorsza partia PO, która już jawnie olewała Polaków.

  Odpowiedz
 • zawiedliście nas panowie PISowie(2019-01-23 10:25) Zgłoś naruszenie 14

  Polska nie dorosła do kapitalizmu. Albo średniowieczne pomysły na biznes - w postacy korporacji-cechów. Albo gospodarka socjalistyczna w której zabiera się wszystkim a daje swoim. Rynek prawny powinien być uwolniony całkowicie, gdyż tylko wolny rynek jest gwarancją dostarczenia usług dostosowanych do zapotrzebowania. Organizowanie państwowej pomocy prawnej - to jak zwykle marnotrawstwo. PIS zawiódł na całej linii. Prawnicy i to ci spoza korporacji - to grupa która najbardziej straciła na rządach PIS-u.

  Odpowiedz
 • plosiak(2019-01-23 18:55) Zgłoś naruszenie 20

  Czekam na nieodpłatnych fryzjerów, mechaników i lekarzy.

  Odpowiedz
 • stroll(2019-01-23 18:57) Zgłoś naruszenie 20

  O jakie ceny rynkowe chodzi? O 50 zł za poradę prawną?

  Odpowiedz
 • wjw(2019-01-23 23:48) Zgłoś naruszenie 00

  Taniej wyjdzie edukować społeczeństw.o. Ale wyedukowane społeczeństwo może być niebezpieczne dla władzy.

  Odpowiedz
 • wielki szu(2019-01-24 06:42) Zgłoś naruszenie 00

  Prawo sluzy wiekszej demoralizacji wladzy i zdobyciu pieniadzy przez kaste. Adwokat z urzedu jest bardzo wysoko oplacany za przegrana sprawe - 3tys za jeden pobyt na rozprawie bez spotkan z osoba ktorej mial pomoc i bez przygotowania do sprawy. Jego kolega sedzia daje mu takie wynagrodzenie( za pol godz pseudopracy- wyzsze od miesiecznej pensji nauczyciela. Adwokatowi z urzedu oplaca sie przegrac sprawe gdyz natychmiast dostaje pieniadze od panstwa- my wszyscy z naszych podatkow . Tak to pomoc prawna dla Polakow

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane