Przedsiębiorcy rezygnują z arbitrażu. Dlaczego sądy polubowne są tak mało popularne w Polsce?

24.12.2018, 16:00
W naszym kraju istnieje kilkadziesiąt sądów polubownych, najczęściej przy szanowanych instytucjach biznesowych

W naszym kraju istnieje kilkadziesiąt sądów polubownych, najczęściej przy szanowanych instytucjach biznesowychźródło: ShutterStock

W naszym kraju istnieje kilkadziesiąt sądów polubownych, najczęściej przy szanowanych instytucjach biznesowych. Arbitrami są tam znane osobistości ze świata prawa czy biznesu, nierzadko noszące tytuły pracowników naukowych wyższych uczelni, eksponowani adwokaci i radcowie prawni, byli ministrowie i politycy z pierwszych stron gazet.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • prawnik(2018-12-25 22:41) Zgłoś naruszenie 21

    Sprawa jest prosta. Nie jesteśmy i raczej nie będziemy należeli do kręgu "kultury mediacji". Nacisk kolejnych kilkunastu Ministrów Sprawiedliwości na tzw. "ugodowe metody rozwiązywania sporów" sprowadzają się do milionów wydanych na promocję, zbędnego zapychania kpc mediacyjnymi bzdetami i skutecznością w na poziomie 0,085 procenta spraw. W zaokrągleniu skutecznością 0. Przykład: kiedyś wydział gospodarczy w Wawie posłał do mediacji 13 TYSIĘCY spraw (chciał sobie pokasować przewłokę). z Czego zawarto 85 ugód - w mniejszości dzięki działaniu mediatora (co daje w zaokrągleniu 0% ugód). W Polsce mediuje SĘDZIA. Ugodę zawiera się przed kimś, kto ma władzę sądzenia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane