1000 zł brutto przedswiątecznej nagrody: Jest porozumienie MS z pracownikami sądów

18.12.2018, 19:10; Aktualizacja: 18.12.2018, 19:21
Kolejnym punktem porozumienia jest zagwarantowanie od 1 stycznia 2019 r. każdemu pracownikowi sądów podwyżkę wynagrodzenia w wysokości 200 zł brutto.

Kolejnym punktem porozumienia jest zagwarantowanie od 1 stycznia 2019 r. każdemu pracownikowi sądów podwyżkę wynagrodzenia w wysokości 200 zł brutto.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości zawarło we wtorek porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie podwyżek płac dla pracowników sądów; przed świętami wszyscy pracownicy sądów otrzymają 1000 zł brutto nagrody, niezależnie od stanowiska i pełnionej funkcji - poinformował PAP resort.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (31)

  • Nie tędy droga(2018-12-18 19:35) Zgłoś naruszenie 953

    Ładna zachętą do uczciwych protestów typu "kombinowane L4". W listopadzie policjanci, wczoraj pracownicy sądów, dziś nauczyciele. Jutro - całą budżetówka zakombinuje z L4 bo to się oplaca.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • rzeczywistość(2018-12-18 20:02) Zgłoś naruszenie 366

    Porozumienie, nie ma co ukrywać, jest KIEPSKIE. Kwoty są niskie i nie stanowią w głównej części podwyżki pensji, lecz jednorazowe nagrody. Nie rozwiązuje podstawowego problemu w postaci niemożności naboru do Sądu dobrej jakości pracowników z powodu zbyt niskich zarobków. Nie zatrzyma też fali odejść doświadczonych pracowników. Ponadto jest próbą siania niezgody wśród pracowników Sądów (pieniądze na nagrody "wygospodarowano" zamrażając kilometrówki - co dotknie Sędziów i prawdopodobnie/?/ biegłych oraz zamrożenia pożyczek dla pracowników - w tym sędziowskich na zagospodarowanie). Jeśli już w przyszłym roku nie nastąpi wzrost płac do racjonalnego poziomu, Polsce grozi utrata lub ograniczenie możliwości wykonywania funkcji wymiaru sprawiedliwości. Sytuacja dzisiejszego rozejmu nie utrzyma się do budżetu 2020r. To zbyt odległa data z perspektywy pustych garnków.

    Odpowiedz
  • E14(2018-12-18 20:37) Zgłoś naruszenie 304

    Czemu pracownicy sądów powszechnych nie mają takich zarobków jak pracownicy sądów administracyjnych na analogicznych stanowiskach?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wrrr(2018-12-18 20:57) Zgłoś naruszenie 363

    To jest porozumienie związków i MS, pracownicy pod tym porozumieniem się nie podpisują. Związki nas sprzedały.

    Odpowiedz
  • tim(2018-12-18 20:59) Zgłoś naruszenie 432

    Ja też żądam PREMII !!! Bo mi się ...... należy .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • emeryt(2018-12-18 22:01) Zgłoś naruszenie 314

    Ciągle otrzymują wszyscy podwyżki, dodatkowe pieniądze na święta ! a dlaczego emeryci , tak jak w innych cywilizowanych krajach nie otrzymują trzynastej emerytury na święta ! Czy tez emeryci maja wyjść na ulicę ? Co na to PIS ? Kosiniak z PSL wniósł projekt do Sejmu o zniesienie podatku od emerytur i co ? cisza , posłowie nie byli w ogóle na sali sejmowe podczas czytania tego projektu !j.

    Odpowiedz
  • Zab(2018-12-18 22:04) Zgłoś naruszenie 253

    Związki zdradził pracowników!!!!. Trzeba zmienić władze związkuów i walczyć dalej!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pracownik SR(2018-12-18 22:06) Zgłoś naruszenie 493

    Dla MS najistotniejszym punktem owego „porozumienia” jest przyznanie przez związki zawodowe, że brak podwyżek jest wynikiem działania Platformy Obywatelskiej. Poza tym MS potwierdziło w porozumieniu to, co MS obiecało w sprawie podwyżek jakieś 3 tygodnie temu. A przecież ta żenująca propozycja MS w sprawie podwyżek sprzed 3 tygodni była właśnie powodem strajku. Albo w związkach są ludzie opóźnieni w rozwoju albo celowo działali na szkodę pracowników sądów w zmowie z MS.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zwy(2018-12-18 22:10) Zgłoś naruszenie 163

    "Nie da się rozwiązać problemu w krótkim czasie"? Da się. 500+ można było wprowadzić w kilka miesięcy, chociaż to miliardy. Tutaj nie ma pośpiechu i są same problemy, chociaż w budżecie podobno jest nadwyżka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sekretarz Sądowy (2018-12-18 22:39) Zgłoś naruszenie 303

    Żenada , związki nas sprzedały za 200 zł

    Odpowiedz
  • T1000(2018-12-18 23:30) Zgłoś naruszenie 91

    Ale lipa, tak władza robi tzw. związki w trąbę. Zamiast godnych podwyżek za ciężką pracę nagroda za niepójście na L4. To tylko w Polsce możliwe!

    Odpowiedz
  • Gość (2018-12-18 23:42) Zgłoś naruszenie 113

    Po ponad 30 latach pracy w Sądzie nie mam żadnych złudzeń co do tego jak MS dba o swoich pracowników... Bez względu na partię która aktualnie rządzi...kazda składa szumnie obietnice z których zostaje...mniej niż zero...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2018-12-19 06:59) Zgłoś naruszenie 71

    Pseudoporozumienie jest dowodem na to, że PiS chce żeby Sądy przestały działać. Idealnie wpisuje się w linię partyjną polegającą na przerabianiu wszystkiego w atrapy. Oni w ogóle nie myślą o Polsce. Podobnie jak ich przybudówka w postaci NSZZ pracowników.

    Odpowiedz
  • Wredna miernota(2018-12-19 07:33) Zgłoś naruszenie 110

    Problem da się rozwiązać nawet dziś. Jak się chce. Wiemy, jak PiS tworzy prawo. W godzinę. Ps. NSZZ pracowników do delegalizacji. Po co komu związki broniące rządu?

    Odpowiedz
  • sprzedawczyki(2018-12-19 08:43) Zgłoś naruszenie 140

    Związku Zawodowe reprezentują interesy Ministerstwa Sprawiedliwości, a nie pracowników!!!!!!! SPRZEDAŁY i UPOKORZYŁY pracowników sądów!!!!!!!!!!! Żaden związek nie powinien podpisać się pod czymś takim!!! Nauczyciele i Policjanci otrzymali poparcie swoich związków, mimo, że protestują i protestowali w takiej samej formie!!!!! WSTYD, OGROMNY WSTYD I UPOKORZENIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2018-12-19 12:43) Zgłoś naruszenie 011

    Wszystkie instytucje i urzędy otrzymują na święta dodatkowe place , podwyżki a dlaczego emeryci nie otrzymują dodatkowej emerytury na święta ! , lub emerytury bez podatku ? Dość juz podwyżek dla urzędników i mundurowych !!! .

    Odpowiedz
  • dostep777(2018-12-23 06:55) Zgłoś naruszenie 10

    Kogo nasza władza boi się przed kolejnymi wyborami lub też kto może pomóc jej przedłużyć swój byt przy korycie dostaje forsę. Inni dla niej są zerem i słyszą prosząc o pomoc ********* DZIADU !!!

    Odpowiedz
  • nierownosc spoleczna(2018-12-27 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    1600 zł dodatkowej premii na swieta i 200 zł podwyzki dla pracowników sądow. A co z nauczycielami? 100 zł brutto podwyzki i odebranie dodatkow w tym mieszkaniowego. Dlaczego sędziowie dostaja taki dodatek?

    Odpowiedz