Wykup dostęp SMS. To tylko 3 proste kroki
- Zaakceptuj regulamin i wpisz adres e-mail, na który wyślemy ci potwierdzenie zawarcia umowy.
- Kliknij w link, który wysłalismy ci na maila.
-
Wyślij SMS-a pod numer, który od nas dostaniesz.
Kod należy wykorzystać w ciągu 90 dni od czasu otrzymania
REGULAMIN SERWISU
www.gazetaprawna.pl
obowiązujący od dnia 6 czerwca 2016 roku
Rozdział I
POSTANOWIENIA WSTĘPNE
§ 1
Usługodawca
2. W sprawach związanych z zamówieniem, w tym w przypadku problemów z logowaniem oraz w celu wszczęcia procedury reklamacyjnej, usługobiorca może się kontaktować z Działem Obsługi Klienta INFOR PL S.A. ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa, czynnym w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8. do 16. pod numerami telefonu 801 626 666, 22 761 31 27 lub pod adresem e-mail: bok@infor.pl (dalej: Biuro Obsługi Klienta).
§ 2
Serwis
2. Serwis jest wydawany przez usługodawcę elektronicznie i umieszczony w domenie www.gazetaprawna.pl oraz jej subdomenach.
3. Usługami oferowanymi w ramach Serwisu są w szczególności:
a) usługa przeglądania, tj. możliwość przeglądania i odczytywania przez usługobiorców materiałów (tekstów, zdjęć, grafik, danych itd.) zamieszczanych w Serwisie, udostępnianych przez usługodawcę w ramach dostępu bezpłatnego lub płatnego. Dostęp do zasobów odbywa się poprzez logicznie wyodrębnione strony WWW o jednoznacznie określonym adresie internetowym;
b) udostępnianie usługobiorcom e-booków;
c) udostępnianie usługobiorcom kalkulatorów, aktów prawnych, wzorów pism, formularzy i umów, itp.;
d) usługa newslettera, tj. wysyłanie listów elektronicznych z wybranymi treściami Serwisu pod adresem elektronicznym usługobiorcy,
e) usługa komentarza, na zasadach szczegółowo określonych w § 19 .
§ 3
Zakres zastosowania
2. Usługobiorca zobowiązany jest do przestrzegania postanowień Regulaminu od chwili rozpoczęcia korzystania z Serwisu.
3. W zakresie nieuregulowanym Regulaminem, zastosowanie znajdują także:
a) regulaminy akcji promocyjnych, o których mowa w § 9;
b) regulaminy regulujące zasady dystrybucji dostępu do Serwisu przez podmioty inne niż usługodawca, jeżeli dostęp przyznawany jest przez te podmioty (np. regulamin sklepu internetowego www.sklep.infor.pl);
c) Regulamin Płatności SMS, odnoszący się do usługi realizacji płatności, realizowanej na rzecz usługobiorcę przez eCard S.A. z siedzibą w Gdańsku (zob. § 8 ust. 2).
§ 4
Wymagania techniczne
a) urządzenie mające dostęp do sieci Internet wraz z prawidłowo skonfigurowaną, aktualną wersją przeglądarki internetowej,
b) aktywne konto poczty elektronicznej (email).
2. W przypadku płatności SMS, niezbędny jest również dostęp do urządzenia pozwalającego na wysyłkę, odbiór i odczytywanie SMS.
§ 5
Dostęp
a) zamówienia usługi (odpłatnej lub nieodpłatnej),
b) wyrażenia zgód, o których mowa w § 15 lub skorzystania z Kodu Promocyjnego, o którym mowa w § 9;
c) zalogowania.
2. Zamówienie usługi odbywa się poprzez formularz zamówienia lub poprzez telesprzedaż, zgodnie z Regulaminem. W przypadku zamówienia usługi przez sklep internetowy, o którym mowa w § 3 ust. 3, do zamówienia stosuje się postanowienia regulaminu tego sklepu.
3. Czas dostępu do usługi wymagającej zalogowania liczony jest od chwili przesłania loginu i hasła przez Biuro Obsługi Klienta pod adresem e-mail usługobiorcy, zaś w przypadku płatności SMS – od wysłania usługobiorcy Kodu Dostępu.
4. Usługodawca ma prawo odmówić uruchomienia usługi, jeśli dane przesłane przez usługobiorcę są niepoprawne lub niezupełne.
Rozdział II
ZAMÓWIENIE
§ 6
Formularz zamówienia
2. Złożenie zamówienia jest możliwe po złożeniu oświadczenia o akceptacji Regulaminu.
3. Przy akcjach promocyjnych usługobiorca ma możliwość, przed złożeniem zamówienia, wprowadzenia Kodu Promocyjnego lub Kodu Rabatowego (zob. § 9)
4. Zamawiając dostęp do usługi, usługobiorca może zażądać rozpoczęcia jej wykonywania przed upływem terminu do wykonania prawa do odstąpienia (zob. § 11). W przypadku nie złożenia takiego żądania usługodawca jest uprawniony do wstrzymania dostępu do czasu upływu ww. terminu.
5. Proces zamówienia kończy się wciśnięciem klawisza „ZAMAWIAM” (dla usług bezpłatnych wymagających zalogowania) lub „ZAMAWIAM Z OBOWIĄZKIEM ZAPŁATY” (dla usług odpłatnych wymagających zalogowania).
6. Po złożeniu zamówienia, usługobiorca otrzymuje pod adresem email potwierdzenie zawarcia umowy.
7. Z zastrzeżeniem ust. 8, jeżeli hasło nie zostało zdefiniowane przez usługobiorcę na formularzu zamówienia, jest ono mu przesyłane razem z potwierdzeniem zawarcia umowy. Zalogowanie usługobiorcy w Serwisie odbywa się poprzez wprowadzenie do systemu teleinformatycznego usługodawcy jego loginu oraz hasła.
8. W przypadku sprzedaży z wykorzystaniem płatności SMS, wraz z potwierdzeniem zawarcia umowy usługodawca otrzymuje link. Aktywacja („kliknięcie”) tego linku powoduje przejście do platformy umożliwiającej płatność SMS, zgodnie z Regulaminem Płatności SMS. Późniejszy dostęp do zakupionej treści jest możliwy po wprowadzeniu Kodu Dostępu do systemu informatycznego usługodawcy, przy próbie aktywacji tej treści, do której dostęp został uprzednio wykupiony.
9. Usługobiorca zobowiązany jest do zabezpieczenia loginu, hasła, Kodu Promocyjnego, Kodu Rabatowego i Kodu Dostępu przed dostępem osób nieuprawnionych.
10. Usługobiorca zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia Usługodawcy o zmianie swego adresu e-mail. W przypadku niepoinformowania Usługodawcy o zmianie adresu e-mail, przyjmuje się, że wszelkie oświadczenia i informacje wysłane przez Usługodawcę do Usługobiorcy pod adresem e-mail podanym przez Usługobiorcę w formularzu zamówienia zostały skutecznie doręczone.
§ 7
Telesprzedaż
2. Po odbytej rozmowie, za zgodą klienta, usługodawca wysyła do niego potwierdzenie treści proponowanej umowy (dalej: „Potwierdzenie”), zawierające:
a) informację o danym produkcie,
b) Regulamin,
c) formularz pozwalający na wypełnienie lub potwierdzenie danych potrzebnych do zawarcia umowy, a także na złożenie innych oświadczeń przewidzianych w Regulaminie.
3. Odesłanie potwierdzenia treści proponowanej umowy, wraz z prawidłowo uzupełnionym formularzem, dokonane w drodze elektronicznej w ciągu 48h od jego wysłania do klienta, będzie oznaczało zawarcie umowy, chyba że w tym czasie oferowany produkt stanie się niedostępny. W obydwu przypadkach klient zostanie o tym zawiadomiony listem elektronicznym.
§ 8
Płatność
2. Jeżeli jednak usługodawca wykupuje dostęp do pojedynczych artykułów zamieszczonych w Serwisie lub numerów z wydania elektronicznego Dziennika Gazety Prawnej, płatność odbywa się w sposób określony Regulaminem Płatności SMS. Do dokonania zakupu niezbędna jest akceptacja ww. regulaminu. W zakresie tej płatności, usługodawcą jest eCard S.A. z siedzibą w Gdańsku (80-387 Gdańsk), przy ulicy Arkońskiej 11, 80-387 Gdańsk, nr KRS 0000042304.
§ 9
Promocje
2. W szczególności, usługodawca może oferować bezpłatny czasowy dostęp do pełnej wersji Serwisu na warunkach określonych każdorazowo w ofercie promocyjnej, po uprzednim wypełnieniu formularza zamówienia. Usługobiorca, który korzysta z takiej promocji, zamawiając Serwis, wpisuje na formularzu otrzymany Kod Promocyjny, w miejscu do tego przeznaczonym.
3. Usługodawca może oferować zniżkę na usługi płatne. Usługobiorca, który korzysta z takiej promocji, wpisuje na formularzu otrzymany Kod Rabatowy, w miejscu do tego przeznaczonym.
4. Usługodawca może oferować w promocji darmowe towary lub usługi (lub zniżki na nie) dla usługobiorców, którzy zawarli umowę o usługę płatną. Odstąpienie od umowy przez Usługobiorcę będzie oznaczało obowiązek zwrotu takiego towaru lub usługi.
5. Promocja może być ograniczona w czasie lub w ilości przyznanych dostępów. W przypadku ograniczenia co do ilości, rozstrzygające jest pierwszeństwo w złożeniu zamówienia.
6. Usługodawca przed upływem okresu bezpłatnego dostępu może zaproponować Usługobiorcy płatny abonament uprawniający do korzystania z zasobów Serwisu.
7. Usługodawca może zaoferować również inne formy dostępu do płatnych zasobów Serwisu.
Rozdział III
ROZWIĄZANIE, WYPOWIEDZENIE, ODSTĄPIENIE,
RĘKOJMIA I GWARANCJA
§ 10
Rozwiązanie i wypowiedzenie
2. Usługobiorca, który złożył zamówienie usługi nieodpłatnej, może wypowiedzieć umowę o jej świadczenie w każdym czasie bez podania przyczyn. W tym celu należy wysłać e-mail z prośbą o wyrejestrowanie pod adresem e-mail: bok@infor.pl.
3. Na wyraźne żądanie usługobiorcy, usługodawca może dezaktywować jego unikalne hasło, jednak nie oznacza to rozwiązania umowy.
4. Usługobiorca może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania emaili przesyłanych w ramach usługi newslettera, wywołując link dezaktywujący umieszczony w każdej z wiadomości, bądź wysyłając e-mail z prośbą o wykreślenie z listy wysyłkowej.
§ 11
Odstąpienie od umowy
2. Usługobiorca może w terminie 14 dni odstąpić od umowy bez podawania przyczyny.
3. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia zawarcia umowy.
4. Konsument może odstąpić od umowy, przesyłając Usługodawcy jednoznaczne oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Może przy tym skorzystać ze wzoru oświadczenia, stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. Oświadczenie należy wysłać pod adresem email: bok@infor.pl. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
5. W przypadku odstąpienia od umowy uważa się ją za niezawartą. Dlatego wraz z odstąpieniem usługodawca winien zwrócić wszelkie produkty/świadczenia, które otrzymał gratisowo, a/lub których warunkiem otrzymania lub otrzymania w preferencyjnej cenie był zakup dostępu.
6. Usługodawca niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwróci konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności. Usługodawca może jednak wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od usługobiorcy do chwili otrzymania z powrotem lub dostarczenia przez usługobiorcę dowodu odesłania (w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej) rzeczy, o których mowa w § 9 ust. 4.
7. Jeżeli zamawiając dostęp do usługi, usługobiorca zażądał rozpoczęcia jej wykonywania przed upływem terminu do wykonania prawa do odstąpienia, po odstąpieniu od umowy, ma on obowiązek zapłaty za świadczenie spełnione do tej chwili. Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionej w umowie ceny lub wynagrodzenia. Jednakże, jeżeli usługodawca wykonał w pełni usługę, prawo odstąpienia nie przysługuje.
8. Usługodawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył usługobiorca, chyba że usługobiorca wyraźnie wskazał inny sposób zwrotu jednocześnie z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.
§ 12
Reklamacje
2. W celu złożenia reklamacji kupujący powinien przesłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną pod adresem Biura Obsługi Klienta oświadczenie zawierające rodzaj żądania oraz dane umożliwiające Usługodawcy kontakt z Usługobiorcą (co najmniej imię i nazwisko oraz adres korespondencyjny). W celu przyspieszenia procedury reklamacyjnej zalecamy dołączenie do przesyłki z reklamowanym towarem dowodu zakupu (np. faktura VAT) lub jego kopii.
3. Usługodawca może poprosić Usługobiorcę o uzupełnienie ewentualnych braków reklamacji. Usługodawca jest zobowiązany ustosunkować się do żądania reklamacyjnego w terminie 14 dni od jego zgłoszenia.
4. Postanowienia niniejszego paragrafu stosuje się odpowiednio do wszelkich uwag usługobiorców, związanych z funkcjonowaniem Serwisu.
§ 13
Gwarancja
2. Usługobiorca może, według swojego wyboru, zastosować się do procedury gwarancyjnej opisanej w dokumencie gwarancji lub zastosować się do procedury reklamacyjnej opisanej w § 12 Regulaminu.
Rozdział IV. POLITYKA PRYWATNOŚCI
§ 14
Dane osobowe
2. Usługodawca może przetwarzać m.in. następujące dane osobowe:
a) nazwisko i imiona usługobiorcy,
b) numer NIP,
c) adres zamieszkania lub pobytu,
d) adres do korespondencji, jeżeli jest inny niż adres zamieszkania lub pobytu,
e) adres poczty elektronicznej,
f) numer telefonu,
g) data urodzenia.
3. Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U. z 2015 r. poz. 2123) jest INFOR BIZNES sp. z o.o. i INFOR PL SA. Siedzibą spółek jest ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.
4. Dane osobowe usługobiorców będą przetwarzane przez Usługodawcę i spółki z Grupy INFOR PL w celu realizacji umowy, świadczenia usług, archiwizacji, sprzedaży produktów i usług oferowanych przez Spółki oraz dla potrzeb działań marketingowych podejmowanych samodzielnie lub we współpracy z innymi podmiotami. W szczególności usługodawca uprawniony jest do przetwarzania danych osobowych usługobiorcy potrzebnych do nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania umowy o świadczeniu usług przez usługodawcę oraz w celu realizacji usług, zgodnie z Regulaminem i ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jedn. Dz.U. z 2013 roku, poz. 1422 ze zm.), a w przypadku wyrażenia przez usługobiorcę odrębnych zgód, także w celu wysyłania informacji handlowych za pomoca środków komunikacji elektronicznej lub w celu użycia telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego (zob. § 15).
5. Usługobiorca ma prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich modyfikowania oraz usunięcia, po uprzednim kontakcie z Biurem Obsługi Klienta.
§ 15
Zgody
a) „Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących.”
b) „Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL.”
c) „Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefonu) i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego kontrahentów spółek z Grupy INFOR PL.” Powyższe oświadczenia są niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.
2. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jednakże może stanowić warunek świadczenia usługi nieodpłatnej.
3. Usługobiorca może w każdym czasie odwołać swoją zgodę przesyłając wiadomość pod adresem email: bok@infor.pl.
§ 16
Pliki cookies
2. Usługobiorca ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
3. Informacja o plikach cookies znajduje się również na stronie Serwisu, w zakładce „Ochrona prywatności”.
Rozdział V. POZOSTAŁE POSTANOWIENIA
§ 17
Prawa autorskie
a) dokonywanie, w szczególności w celach komercyjnych: kopiowania, modyfikowania oraz transmitowania elektronicznie lub w innym sposób Serwisu lub jego części, a także poszczególnych utworów i baz danych udostępnianych na jego stronach,
b) rozpowszechnianie (w tym rozpowszechnianie w celach informacyjnych w prasie, radiu, telewizji oraz w taki sposób, aby każdy miał dostęp do materiałów w wybranym przez siebie miejscu i czasie) publikowanych w Serwisie, także aktualnych: artykułów, reportaży, wywiadów i innych utworów na jakiekolwiek tematy (w tym na tematy polityczne, gospodarcze i religijne),
c) pobieranie zawartości baz danych i wtórne jej wykorzystywanie w całości lub w istotnej - co do jakości lub ilości - części.
2. Użytkownicy mogą korzystać z Serwisu oraz utworów i baz danych wyłącznie w ramach dozwolonego użytku, wyznaczonego przez przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o ochronie baz danych, przy czym takie korzystanie nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub bazy danych lub godzić w słuszne interesy usługodawcy oraz podmiotów, których utwory lub bazy danych - na podstawie współpracy z usługodawcą - są udostępniane w Serwisie.
3. Jakiekolwiek inne niż określone z utworów i baz danych udostępnianych w Serwisie bez uprzedniej wyraźnej zgody usługodawcy udzielonej na piśmie jest zabronione, a naruszenie praw usługodawcy (lub podmiotów, których utwory lub bazy danych na podstawie współpracy z usługodawcą są udostępniane w Serwisie) do podlegających ochronie utworów i baz danych będzie skutkować odpowiedzialnością przewidzianą przez prawo cywilne i karne.
4. Zamieszczone na stronach internetowych portalu gazetaprawna.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez INFOR Biznes sp. z o.o. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
§ 18
Zastrzeżenia
2. Usługodawca nie odpowiada za żadne szkody powstałe czy też mogące powstać w związku z zawartością Serwisu bez względu na bezpośrednią czy pośrednią przyczynę powstania tych szkód.
3. W szczególności usługodawca nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku dokonania lub zaniechania przez usługobiorcę określonych czynności prawnych w imieniu własnym czy też w cudzym imieniu, nawet jeżeli użytkownik przy podejmowaniu decyzji kierował się w jakiejkolwiek mierze treścią Serwisu.
4. Autorzy publikacji zamieszczonych w Serwisie nie ponoszą przed usługobiorcą żadnej odpowiedzialności. Ustępy 2 i 3 powyżej należy stosować odpowiednio.
5. Usługodawca dokłada wszelkich starań, aby informacje prezentowane w Serwisach były zawsze aktualne, kompletne, prawdziwe, rzeczowe, rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i prawnym. Usługodawca oświadcza, że według jego najlepszej woli i wiedzy zawartość serwisów odpowiada tym właśnie cechom. Usługodawca dokłada wszelkich starań, aby pobieranie przez użytkownika plików z serwerów usługodawcy wiązało się z jak najmniejszym ryzykiem wystąpienia jakichkolwiek szkód po stronie korzystającego. Oświadczenie to nie wpływa w żadnej mierze na odpowiedzialność usługodawcy, która podlega ograniczeniom wyżej wymienionym.
6. Informujemy, że jedynym źródłem wzoru formularza podatkowego jest ustawa albo rozporządzenie. Aktywne druki podatkowe prezentowane na stronach serwisu są pomocniczym narzędziem służącym do rozliczania zobowiązań podatkowych i wykonywania obowiązków podatkowych przewidzianych przez prawo polskie. Aktywne formularze są efektem działań twórczych, które wymagają czynności dostosowawczych i sprawdzających. Reguły odpowiedzialności usługodawcy określone powyżej w ust. 1-6 stosowane odpowiednio dotyczą aktywnych formularzy.
7. Usługodawca zastrzega sobie prawo do ograniczonej czasowo przerwy technicznej w funkcjonowaniu witryny WWW w przypadku planowanej, bieżącej obsługi i konserwacji serwera oraz oprogramowania Serwisu. O terminie i czasie trwania przerwy usługobiorca zostanie powiadomiony komunikatem zamieszczonym na stronie Serwisu.
8. Usługodawca zastrzega sobie prawo umieszczania w Serwisie treści reklamowych w formach powszechnie stosowanych w Internecie.
§ 19
Komentarze
2. Wyświetlanie komentarza będzie trwało nie dłużej niż wyświetlanie tekstu, z którym dany komentarz jest powiązany.
3. Jeżeli komentarz stanowi utwór, w rozumieniu prawa autorskiego, Usługobiorca udziela Usługodawcy nieodpłatnej licencji na korzystanie z utworu na następujących polach eksploatacji:
a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu - wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
b) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy;
c) w zakresie rozpowszechniania utworu w sposób inny niż określony za lit. b powyżej - publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
Usługodawca jest uprawniony do udzielania sublicencji.
4. Komentarze nie mogą zawierać:
a) wulgaryzmów,
b) treści obraźliwych,
c) reklam lub przekazów stanowiących reklamę ukrytą,
d) odesłań do innych stron internetowych,
e) treści naruszających prawa autorskie lub dobra osobiste osób trzecich,
f) treści nawołujących do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej lub treści propagujących przemoc oraz totalitarny ustrój państwa,
g) treści w inny sposób niezgodnych z prawem.
Takie komentarze mogą być usuwane przez usługodawcę.
5. Usługobiorca zamieszcza komentarz wyłącznie na własną odpowiedzialność. Usługodawca nie ma obowiązku monitorowania treści komentarzy zamieszczanych przez usługobiorców w Serwisie. Każdy, kto poweźmie informację, że treści zamieszczone przez Usługobiorcę są niezgodne z prawem lub z postanowieniami Regulaminu, może poinformować Usługodawcę o fakcie i miejscu zamieszczenia takich treści, pocztą elektroniczną pod adresem: bok@infor.pl.
6. Usługodawca zastrzega sobie prawo do automatycznego publikowania obok zamieszczonego komentarza części adresu IP, z którego nastąpiło połączenie z serwerem Usługodawcy w chwili zamieszczania komentarza.
§ 20
Zmiany Regulaminu
2. Poprzednie wersje Regulaminu są publikowane na stronach Serwisu.
§ 21
Dodatkowe informacje
2. Usługobiorcy nie wolno dostarczać treści o charakterze bezprawnym.
3. Usługodawca nie zapewnia usług posprzedażnych.
4. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (Platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług. Jednakże, Usługodawca nie zapewnia możliwości skorzystania przez usługobiorców lub kupujących z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń.
5. Usługodawca nie jest związany kodeksem dobrych praktyk, o którym mowa w art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym.
6. Miejscem spełnienia świadczenia jest siedziba Usługodawcy.
Załącznik: WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)- Adresat:
INFOR Biznes sp. z o.o. Biuro Obsługi Klienta, ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa
bok@infor.pl
- Ja/My niniejszym informuję/informujemy o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy / umowy dostawy następujących rzeczy / umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących rzeczy/ umowy o świadczenie następującej usługi
- Data zawarcia umowy/odbioru
- Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
- Adres konsumenta(-ów)
- Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
- Data
Regulamin Płatności SMS dla treści płatnych udostępnianych przez Infor Biznes sp. z o.o.
§1
INFORMACJE OGÓLNE
a) Serwis – serwisy internetowe prowadzone przez Infor, obsługiwane w ramach umowy zarządzania dostępem przez Operatora,
b) Usługa – usługa realizacji płatności za dostęp do Treści zamieszczonych w Serwisie, realizowana przez Operatora za pomocą kanałów multimedialnych Operatorów GSM, w formie bezpiecznej wymiany kodów, oferowana Użytkownikom, będących jednocześnie użytkownikami telefonii komórkowej;
c) Operator – eCard S.A. z siedzibą w Gdańsku, przy ul. Arkońskiej 11, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk- Północ w Gdańsku VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000042304, NIP 521-31-03-040, REGON 016341786, kapitał zakładowy 16 840 000,00 zł (w całości opłacony). Operator jest usługodawcą, odpowiedzialnym za prawidłową realizację Usługi;
d) Infor – INFOR Biznes sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców, prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 307225, NIP 527 25 75 823, REGON 141 442 680, kapitał zakładowy 29 421 550 złotych;
e) Użytkownicy – osoby korzystające z dostępu do Treści, realizujące płatność poprzez skorzystanie z Usługi; f) Treść – treści cyfrowe dostępne dla Użytkowników po zalogowaniu do Serwisu i dokonaniu płatności poprzez skorzystanie z Usługi, w zakresie i na warunkach aktualnej oferty handlowej Infor. Treść może objąć m.in. pełną wersję artykułów, dokumentów, gazet i czasopism elektronicznych, e-booków, plików multimedialnych, raportów, baz danych, archiwów, infoserwisów, serwisów typu chat, forum, dział porad lub usług hostingowych; g) Operator GSM – osoba prawna świadcząca usługi bezprzewodowej telefonii komórkowej telekomunikacyjnej, w szczególności takie podmioty jak: Polska Telefonia Cyfrowa sp. z o.o., Polkomtel S.A., PTK Centertel sp. z o.o.;
h) Numer Dostępowy – numer SMS Premium podany w Serwisie zawierającym Treść;
i) Kod Identyfikujący – znaki alfanumeryczne identyfikujące Treść;
j) Kod Dostępu – unikalny kod kontroli dostępu oparty o znaki alfanumeryczne, umożliwiający korzystanie z Treści uprawnionym Użytkownikom;
k) Wiadomość SMS – odpowiednio sformatowana wiadomość tekstowa zawierająca Kod Identyfikujący, wysyłana przez Użytkownika na Numer Dostępowy w celu uzyskania Kodu Dostępu;
l) Wiadomość Zwrotna – odpowiednio sformatowana wiadomość tekstowa w ramach realizacji Usługi kontroli dostępu, odsyłana przez Operatora w odpowiedzi na Wiadomość SMS pod numer telefonu, z którego wysłana została Wiadomość SMS, zawierająca Kod Dostępu albo informację, że wiadomość nie została poprawnie rozpoznana.
§2
ZASADY DZIAŁANIA USŁUGI
2. Wiadomość SMS musi zawierać Kod Identyfikujący.
3. Po otrzymaniu przez Operatora poprawnej Wiadomości SMS z Kodem Identyfikującym, Użytkownikowi zostanie przydzielony Kod Dostępu, który zostanie następnie przesłany Użytkownikowi w treści Wiadomości Zwrotnej.
4. Koszt wysłania Wiadomości SMS jest zgodny z aktualnymi cennikami Operatorów GSM dla wiadomości typu SMS Premium.
5. Opłaty za wysłanie Wiadomości SMS pod Numer Dostępowy nie podlegają zwrotowi w żadnym wypadku.
6. Uzyskanie dostępu do Treści nie oznacza nabycia do nich przez Użytkownika praw autorskich. Użytkownik ma prawo wykorzystywać wspomniane Treści w sposób zgodny z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
7. Zasady korzystania z dostępu do Treści, czas dostępu do Treści i czas ważności otrzymanego Kodu Dostępu, informacje o ważności Kodów Dostępu oraz ich funkcjonalności regulują właściwe regulaminy Infor.
8. Numery telefonów, z których wysłano Wiadomość SMS będą przechowywane w systemie Operatora w celu identyfikacji Użytkownika i nie będą wykorzystywane do innych celów, chyba że Użytkownik na podstawie odrębnej umowy z Operatorem wyraził zgodę na przetwarzanie danych dla innych celów.
§3
DOSTĘPNOŚĆ USŁUG I REKLAMACJE
2. Operator nie ponosi odpowiedzialności wobec Użytkowników za niewykonanie lub nienależyte wykonanie Usługi z przyczyn leżących po stronie Operatora GSM, dostawców usług internetowych, z powodu błędu Użytkownika (w tym spowodowanymi błędami w informacjach i Regulaminach Infor) oraz osób trzecich, ani spowodowanych działaniami siły wyższej, w szczególności za reklamacje związane z niedostarczeniem, opóźnieniem dostarczenia lub nieregularnym dostarczaniem zamówionych Kodów Dostępu.
3. Operator nie ponosi odpowiedzialności za skutki wysłania Wiadomości SMS z telefonu Użytkownika przez osoby nieuprawnione.
4. Operator jest uprawniony do czasowej przerwy w świadczeniu Usług z przyczyn technicznych. Operator dołoży najwyższej staranności, aby wskazane wyżej przerwy miały miejsce w godzinach nocnych i trwały możliwie najkrócej. Przerwy w świadczeniu Usług z przyczyn technicznych nie mają wpływu na ocenę wykonania przez Operatora zobowiązań z tytułu umożliwienia Użytkownikom korzystania z Serwisu.
5. Przedmiotem reklamacji jest wykonanie przez Operatora Usługi niezgodnie z warunkami i zasadami określonymi w niniejszym regulaminie.
6. Składanie reklamacji odbywa się tylko i wyłącznie za pomocą poczty elektronicznej pod adresem smssupport@ecard.pl.
7. Reklamacja powinna zawierać imię i nazwisko osoby dokonującej reklamacji, numer telefonu komórkowego, z którego wysłano Wiadomość SMS, treść wiadomości, przybliżoną datę i czas wysłania wiadomości oraz zwięzły opis zastrzeżeń.
8. Reklamację należy zgłaszać w terminie 7 dni od daty wysłania Wiadomości SMS.
9. Jeżeli reklamacja wymaga uzupełnienia, Operator zastrzega sobie prawo do zwrócenia się do Użytkownika z prośbą o uzupełnienie przekazanych informacji.
10. Reklamacje będą rozpatrywane w terminie do 7 dni roboczych od daty otrzymania przez Operatora. W przypadku braku możliwości rozpatrzenia reklamacji w tym terminie Operator zobowiązuje się do poinformowania Użytkownika o tym fakcie.
11. Operatorzy GSM odpowiadają jedynie za usługi telekomunikacyjne umożliwiające realizację Usługi.
12. Upusty cenowe dla grup abonentów na opłaty abonamentowe oraz usługi dodatkowe nie mają zastosowania do Numeru Dostępowego.
13. Operator zastrzega, iż Wiadomości SMS wysłane przez: pracowników, zleceniobiorców, współpracowników oraz z kart testowych Operatorów GSM mogą nie być uwzględniane w ramach Usługi.
§4
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
2. Prawem właściwym dla wszystkich stosunków prawnych wynikających z niniejszego regulaminu jest prawo polskie. Wszelkie spory będą rozstrzygane przez właściwe polskie sądy powszechne.
3. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają odpowiednie przepisy prawa.
zenek6(2018-12-13 09:49) Zgłoś naruszenie 876
A czemu sądy nie chcą zapłacić swoim pracownikom 500zł za dzień pracy? Wtedy by nie strajkowali.
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedzprawnik(2018-12-13 11:21) Zgłoś naruszenie 201
Mogą. Widać nie chcą. Glapiński (NBP) oświadczył, że nasza sytuacja to "spełniony sen ekonomisty". No przecież by nie kłamał...
Protokolant (2018-12-13 11:19) Zgłoś naruszenie 765
Witam. Jestem protokolantem od kilku lat. 2100 zł z dodatkiem stazowym (14 lat pracy). Wykształcenie wyższe, obsługa kilku programów. Tak zamierzam odejść z pracy bo nie ma innego wyjścia. Zrobi to większość doświadczonych pracowników. Niech wtedy Państwa nie zdziwi, że Wasze sprawy w sądzie będą stały w miejscu, bo nie będzie miał kto wykonać zarządzeń w aktach. Już teraz nie ma kto pracować i non stop dostajemy dodatkową pracę. Naszą pracę można sprawdzić bo pracujemy w systemie, w którym widać każde zrobione akta, każde wysłane pismo, każdą zrobioną wypłatę, protokół itd. My mamy.14 dni na wykonanie zarządzeń (3 dni klauzulę, skargi uzasadnienia, zabezpieczenia) i wszystko to jest monitorowane. Nie mamy kiedy iść na urlop-większość protokolantow ma po 20 dni z tego roku. A wiecie dlaczego? Bo nie ma kiedy. Prosimy tylko o zrozumienie a nie wylewanie na nas brudów. Normalnie pracujemy jak inni ludzie, mamy rodziny itd. Jeśli uważacie Państwo,że praca w sądzie jest tak łatwa i przyjemna to zapraszamy spróbować. Wolnych etatów jest mnóstwo.
Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz... (2018-12-14 09:43) Zgłoś naruszenie 13
Ale czemu nie zrobicie legalnrlego strajku tylko ta hucpa że zwolnienia i. Pracownicy sądu masowo korzystający z nieprawdziwych dokumentów. To każdy normalny powie żeby wywalić na bruk i jeszcze prokuratura wezwac
Zapraszasz do Pracy???(2018-12-13 14:03) Zgłoś naruszenie 172
Za 2100 brutto...to wolę Biedronkę 2800 brutto i może fizycznie ciężej ale nie myslisz o pracy
prawnik(2018-12-13 11:22) Zgłoś naruszenie 276
Ten protest MUSI SIĘ UDAĆ. Dla dobra Polski i Polaków.
PP(2018-12-13 09:50) Zgłoś naruszenie 635
Protokołowanie to nie wszystko. Co z tego, że jest pomoc przy protokołach, skoro potem nie ma kto wykonać decyzji z rozprawy - wezwać świadków, zwrócić się o informację, zawiadomić, ponaglić .... Wszystko wyjdzie w styczniu - nie będzie rozpraw i już. A minister sprawiedliwości bawi się w wielką politykę zamiast myśleć o podległych mu pracownikach.
Odpowiedzprawnik(2018-12-13 10:50) Zgłoś naruszenie 597
Ten protest MUSI się udać. Dla dobra nas wszystkich - od Ministra do Kowalskiego. Jeśli protest nie doprowadzi do godnych wynagrodzeń, straty kadrowe Sądów pogłębią się. Ludzie już teraz odchodzą z pracy. Co gorsza, odchodzą ci najbardziej wartościowi - którzy mogą uczyć następców. Naboru do Sądów albo wcale nie ma, albo chętni mają zdolności znacznie poniżej oczekiwań. Wakaty trwają. Jeśli nie zaczniemy ludziom płacić godnie, system się rozsypie.
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedzczytelnik(2018-12-13 14:07) Zgłoś naruszenie 515
to jest protest czy choroba, bo L4 dotyczny choroby, a co na to sądy na poświadczenie nieprawdy, przecież to jest przestępstwo
Mecenas(2018-12-13 09:25) Zgłoś naruszenie 2785
Polska to jednak państwo TEORETYCZNE. Najpierw lekarze idę na lewe zwolnienia, teraz pracownicy sądów.... Ja rozumiem pracowników sądu, że mało zarabiają. Ale wystarczy się zwolnić z pracy. Poszukać innej.
Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz@abc(2018-12-13 14:19) Zgłoś naruszenie 321
Więc strajkujcie wszyscy i utrudniajcie zwykłemu obywatelowi życie. Teraz zapowiadane jest, że sporo przedszkoli w następnym tygodniu będzie zamkniętych. Kij tam, że rodzic musi zostać z dzieckiem. Sprawa spada z wokandy? Co kogo obchodzi, że zwykły obywatel czekał wiele miesięcy na rozprawę. Może niech ludzie na L4 (i popierający ich) zrozumieją, że po drugiej stronie też jest człowiek. Gdyby jeden z drugim czekał miesiącami na załatwienie sprawy, która się nie odbyła z powodu braków kadrowych, albo gdyby musiał brać urlop, bo nie ma z kim dziecka zostawić, inaczej by podchodził do sprawy.
Ewo(2018-12-13 14:10) Zgłoś naruszenie 181
No tak. Z pewnością będą wyrzucać jedynych "frajerów" co po 10 20 latach pracy zarabiają mniej niż 2500 PLN na rękę. Na ich miejsce przyjdą tłumy chętnych co za 1700 PLN na start będą nocować w sądzie.
abc(2018-12-13 13:16) Zgłoś naruszenie 364
Wpis osoby określającej się mianem "mecenasa" jest kretyński jeszcze z jednego powodu - argument "jak ci się nie podoba, to się zwolnij" jest jednym z najbardziej idiotycznych. Dlaczego? Bo wychodząc z tego punktu widzenia, każdy z nas byłby pozbawiony prawa do jakiejkolwiek negatywnej oceny rzeczywistości. Nie podoba mi się coś w Polsce? "To wyjedź". Nie podoba mi się coś w mężu? "To się rozwiedź". Nie podoba mi się to, że kogoś biją na moim osiedlu? "To się przeprowadź". I tak dalej, i tym podobne. Szanowny "mecenasie", ucieczka od problemu (a to tego sprowadza się zdanie o zmianie pracy) nigdy nie jest jego rozwiązaniem.
margo(2018-12-13 11:09) Zgłoś naruszenie 436
Nie będziesz mi mówił co mam robić. Lubię tą pracę, ale też muszę opłacić rachunki i utrzymać rodzinę. Za pracę należy się godne wynagrodzenie. I nie mądruj się tu, jeśli nie przepracowałes w sądzie ani 1 dnia mecenasiku z bożej łaski.
@pracownik sądowy(2018-12-13 10:38) Zgłoś naruszenie 544
Skoro to nie lewe zwolnienia, to dlaczego nagle taki % pracowników sądowych idzie na L4? Nagły brak snu lub depresja przedświąteczna? Podobno okolice świąt bożonarodzeniowych to okres wzmożonych problemów psychicznych (z czym wiąże się wyższa liczba samobójstw i prób samobójczych - dowiedzione naukowo), ale bez przesady, że nagle rozsypuje się psychika pracowników sądowych. Jakie było uzasadnienie masowych L4 u policjantów? Wzięliście z nich przykład i dokładacie jakieś teksty o problemach psychicznych. Mecenas dobrze napisał. A ty jeżeli masz problemy ze snem, to idź spać, a nie siedzisz w internecie w domu na L4. Gdybym ja poszedł na L4 razem z połową ludzi z mojej jednostki organizacyjnej, to nasz pracodawca wyrzuciłby nas na zbity pysk - jak nie od razu, to w dłuższej perspektywie. Ale ja nie pracuję w budżetówce, a u prywaciarza. I nikogo nie obchodzą moje problemy ze snem.
pracownik sądowy(2018-12-13 09:33) Zgłoś naruszenie 359
Dlaczego nazywasz się mecenasem? idź ty na studia prawnicze. Nie musisz się dowartościowywać tego rodzaju grzecznościowym zwrotem.
pracownik sądowy(2018-12-13 09:32) Zgłoś naruszenie 367
Kolejny kretyński wpis. Sądzisz, ze to są lewe zwolnienia? To obudź się. Ludzie pracujący w sądach są na skraju przeciążenia psycho-fizycznego. Mają depresje, problemy ze snem i inne somatyzacje. Nie wytrzymują masy pracy, tempa pracy i permanentnego stresu, w zamian za co? Za miskę ryżu. Każdy lekarz przy somatyzacji na tle zaburzeń nerwicowych, adaptacyjnych, z obawami depresji, zaburzeniami snu wypisze zwolnienie. Nie pisz więc bzdur, nie wypowiadaj się.
lopez(2018-12-13 13:16) Zgłoś naruszenie 2716
Niestety zawsze tak się kończy dzielenie pracowników na lepszych i gorszych. PO przez 8 lat rządów miała wszystkich pracowników budżetówki w głębokim poważaniu, obecny rząd przynajmniej coś dał, ale za to tak nierówno, że dodatkowo to ludzi rozwścieczyło.
Pokaż odpowiedzi (2)OdpowiedzSmerfik(2018-12-14 15:43) Zgłoś naruszenie 00
Mam dojmujące wrażenie, że już od dłuższej chwili rządzi PiS. I jeśli faktycznie PO zrobiła jakieś rażące błędy, to już był czas nie tylko na obsadzenie wszystkich stołków swoimi ludźmi, ale także na ich naprawę.
Ewo(2018-12-13 14:13) Zgłoś naruszenie 141
No tak obecny rząd rozdaje. Najpierw pińset plusy nierobom pozniej fuchy za kilkanaście tysi swoim PiSiewiczom. Np w służbie cywilnej podwyżki wyniosa około 80 PLN brutto
zxc(2018-12-13 09:00) Zgłoś naruszenie 1982
Sądy to powinny się wziąć za te lewe zwolnienia. Jak komuś praca nie odpowiada to niech ją zmienia, a nie szantażuje pracodawcę lewymi zwolnieniami. W pierwszej kolejności powinni rozliczyć policjantów.
Pokaż odpowiedzi (2)OdpowiedzAlek(2018-12-13 09:49) Zgłoś naruszenie 312
jestem ciekawy jak kontrola stwierdzi ze ktos np. nie ma biegunki, czyli wirusa ROTHa??? U mnie w pracy jest jedno WC na 2 pietra - nie wyobrazam sobie chodzic do pracy z biegunka, jezeli do WC czeka sie w kolejce. Takie sa realia - polskie panstwo korzystalo z taniej sily roboczej przy czym duza czesc osob z tzw. nadania politycznego ma pensje wy...ane w kosmos. Nie dziwmy sie ze jednym nie oplaca sie wstawac z lozka za 2 tys zł, a inni tez do tego daza.
Łukasz (2018-12-13 09:24) Zgłoś naruszenie 366
Na jakiej podstawie twierdzisz, że to lewe zwolnienia? Co za bezczelny typ.
p a r a n o j a(2018-12-13 12:17) Zgłoś naruszenie 1627
Wzywam wszystkich lekarzy do wzięcia lewych zwolnień ! Wtedy nie będzie lewych zwolnień dla coraz szerszych grup społecznych. Ostatni gasi światło !
OdpowiedzCharlie.Bravo(2018-12-13 13:50) Zgłoś naruszenie 1322
dziwi mnie to, że sędziowie przy swoich wysokich zarobkach nie mogą sami protokołować, wówczas urzędnicy zajmowaliby się wysyłaniem korespondencji, kontaktem z biegłymi etc. Prokuratorzy osobiście protokołują wszystkie przesłuchania i jakoś dają sobie z tym radę.
Pokaż odpowiedzi (2)OdpowiedzAbc(2018-12-13 23:46) Zgłoś naruszenie 22
Kto ci nagadal bzdur ze prokurator sam sobie pisze protokol? Coraz czesciej przy przesłuchaniach obecny jest pracownik.
rzeczywistość(2018-12-13 13:56) Zgłoś naruszenie 132
Nie mogą, bo Kodeks zabrania. Chodzi o to, by protokolant był inną osobą, niż Sędzia (potencjalnie Sędzia może protokołować innemu Sędziemu, ale to jawne marnowanie pieniędzy publicznych - bo wtedy nie orzeka u siebie).
KD(2018-12-13 10:40) Zgłoś naruszenie 915
A co to jest L4? Przecież to nie funkcjonuje już od blisko 20 lat. Gzie, jak nie w GP redaktorzy powinni wiedzieć jak się nazywa formularz zusowski zwolnienia lekarskiego.
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedzjjjjjjjjjjaaa(2018-12-13 13:22) Zgłoś naruszenie 61
Jak się nazywa ten druk zusowski? L4 to już według mnie nazwa własna, tak jak cepeen itp.(mimo że CPNy zniknęły lata temu)
proste rozwiązanie(2018-12-13 12:52) Zgłoś naruszenie 857
Po co lewezwolnienia? Rzucić robotę i iść pracować gdzieś indziej. Na każdym sklepie jest kartka, że szukają pracowników, to samo w supermarketach. Nie pasuje, wolna droga. tylko poza sądem trzeba pracować, a nie pijać kawkę i plotkować z koleżaneczkami
Pokaż odpowiedzi (3)OdpowiedzRobot(2018-12-13 15:43) Zgłoś naruszenie 161
Pić kawkę, plotkować? a może jeszcze do toalety nie można?. W sądach pracują ludzie a nie roboty. Nawet u prywaciarzy korzysta się z toalety, je śniadanie itp. i jak widzę komentuje się na forum w godzinach pracy. My jesteśmy na L4 no to możemy ....co na to twój pracodawca?.
Grażyna(2018-12-13 14:28) Zgłoś naruszenie 202
proste rozwiązanie: to własnie nie jest żadne rozwiązanie. nie może być tak, że w wymiarze sprawiedliwości pracują przypadkowi ludzie. powinni pracować tam kompetentne, dobrze wykształcone osoby - co, oczywiste, musi wiązać się z odpowiednim nakładem finansowym. Praca za tak marne pieniądze i obiecywane zmiany bez pokrycia, w szczególności co do wysokości wynagrodzenia, ale też ciągłe deprecjonowanie pracy w wymiarze sprawiedliwości, doprowadziło ludzi do skraju wytrzymałości. tum bardziej, że niektóre stanowiska w sądach - do ich piastowania - wymagają wyższego wykształcenia prawniczego i wiedzę merytoryczną równą sędziom.
Ja(2018-12-13 14:04) Zgłoś naruszenie 231
Jasne, plotki i kawka. Przyjdź do sądu popracować, to na siku nie będziesz miał czasu...
ZÓŁw(2018-12-13 18:49) Zgłoś naruszenie 78
KOD skandował na wiecach :"WOLNE SĄDY !!" (bo już wtedy wolno męły młyny sprawiedliwości) , A dzisiaj, bez urzędników sądowych są to PEŁZAJĄCE SĄDY ( bo wogóle nie mielą.)
OdpowiedzZUS do boju !(2018-12-13 16:09) Zgłoś naruszenie 722
A gdzie są służby ZUS na te lewe zwolnienia???
Pokaż odpowiedzi (3)OdpowiedzASR(2018-12-13 19:30) Zgłoś naruszenie 60
Nasłanie na pracowników kontroli ZUS, skończy się niczym. O tej porze roku i tak większość była chora. I przychodzili z chorobą do pracy. Ale już tak nie chcą. Nadto, powiedzmy że w 15% uda się cośtam wykryć. No i wówczas należałoby tych pracowników zwolnić. Tyle, że jak się ich zwolni, to nie da się zapełnić wakatu! A sytuacja jest wybuchowa. Może się skończyć tym, że w akcie solidarności pozostała część kadry złoży wypowiedzenia.
Simona(2018-12-13 19:04) Zgłoś naruszenie 130
Pracownicy zus takze pójdą na zwolnienia bo maja dość niskich zarobkow .
Baba z sądu (2018-12-13 17:58) Zgłoś naruszenie 131
Rzucanie bezpodstawnych oskarżeń jest karalne. A po drugie grozi wytoczeniem powództwa o zadośćuczynienie zarówno ze strony chorego pracownika jak i lekarza. To taka darmowa porada prawna.
Heya(2018-12-13 14:00) Zgłoś naruszenie 55
Nie wierzę, że nawet coś takiego przeczytałem w tym chorym Internecie. Szkoda, że nie da się tego posta "od-zobaczyć" bo normalnie rynce łopadają. Swoją drogą bardzo bym chciał zobaczyć przebieg takiej rozprawy.
Odpowiedz$$$(2018-12-14 12:52) Zgłoś naruszenie 42
Pracownicy sądowi otrzymają po ok. 200 zł podwyżki miesięcznie niezależnie od stanowiska. Do świąt Bożego Narodzenia każdy pracownik otrzyma też jednorazowo ok. 800 zł. za ostatni kwartał - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości..
OdpowiedzPLN(2018-12-13 12:43) Zgłoś naruszenie 443
I teraz tylko skarga na przewlekłość postępowania i skarb państwa zapłaci i w dalszej kolejności powinien przez prokuratorie generalna wytoczyć proces tym urzędnikom bo działają na szkodę obywateli. Nie ma lipnego chorowania albo zwalnianko z roboty albo straj. Noe można trochę być w cipce i trochę nie być
Pokaż odpowiedzi (3)OdpowiedzAbc(2018-12-13 23:52) Zgłoś naruszenie 50
Kto powiedzial ze lipne chorowanie? Lepiej zeby ludzie chodzili chorzy do pracy... z grypa, chorobami zakaznymi, stanami zapalnymi ktore sa czesto bolesne. A moze zgiete w pol jak cos postrzyknie os przenoszenia wielu tomiszczow akta?
Grażyna(2018-12-13 20:24) Zgłoś naruszenie 100
to nie strajk, tylko protest. proszę Państwa, pracownicy sądów, a zapewne też prokuratury na prawdę są już na granicy wytrzymałości. tylko dlatego zdecydowali się na taki krok. nie była to łatwa decyzja. ale czekanie 10 lat na podwyżkę, która wyniosła około 80 złotych, przy jednoczesnych sygnałach, że inne grupy zawodowe otrzymują podwyżki w istotnych kwotach, zrodziło ogromną frustrację. tym bardziej, że średnio pracownicy sądów dostają wynagrodzenia w kwotach około 2.000 złotych - 2.800 złotych netto. Zdarzają się też wynagrodzenia poniżej 2.000 złotych. to jest żenujące przy stawianych wymaganiach i wielości pracy.
KTR(2018-12-13 13:32) Zgłoś naruszenie 310
No właśnie pracownicy sądu nie maja prawa do strajku
marzena(2018-12-14 09:34) Zgłoś naruszenie 42
za to zwolnienie płacimy my- tak samo odprowadzamy składki na ubezpieczenie. O ile nawet nie więcej niż "Kowalski" bo nam ściągają od każdej sumy jaką otrzymujemy, nie da się "pod stołem" jak u prywaciarza.
OdpowiedzA może czas na zmianę?(2018-12-14 09:46) Zgłoś naruszenie 315
Tak czytam te komentarze i dziwi mnie ogromnie forma wyrażania niektórych Państwa, którzy podpisują się jako pracownicy sądowi. Bo jeśli urzędnik sądowy pisze ,,przyjdź, popracuj, to szybko zmięknie ci rura", to ja się pytam, co to za urzęnik? Gdzie nienaganna postawa, gdzie dbałość o sposób wypowiedzi itd. Trzeba zrozumieć, że Państwo Polskie za tę pracę jest w stanie zapłacić tyle, co płaci. Nie jesteśmy aż tak bogatym krajem, aby każdemu płacić tyle, ile żąda. Jeśli więc ktoś nie jest zadowolony, to przecież to nie jest praca przymusowa. Dlaczego boicie się Państwo pracujący w sądach opuścić tej ciepłej, bezpiecznej posadki? Na Wasze miejsce przyjdzie tysiące młodych, wykształconych ludzi, którzy chętnie będą pracowali i zdobywali doświadczenie. A tak często nie mogę wcale przebić sę w konkursach, które dziwne trafem w większości wygrywają członkowie rodzin już pracujących urzędników. Może to jest właśnie czas na zmianę sądownictwa? Może czas w końcu otworzyć bramy dla tych, co chcą faktycznie pracować w sądownictwie i będą to robić z zaangażowaniem? Nie ma proszę Państwa ludzi niezastąpionych i argumenty, że nowi są bez doświadczenia i będzie jeszcze większy zastój do mnie nie przemawiają. Bo myślę, że młodzi ludzie są inteligentni i szybko się uczą. Mają też inne wartości. Będą stawiać na pracę a nie picie kawki czy świętowanie imienin w pracy. Dlatego, jeśli Wam nie podobają się warunki pracy, to poszukajcie sobie nowej. Na Wasze miejsce chętnie przyjdą inni, nawet za tę stawkę.
Pokaż odpowiedzi (3)OdpowiedzEwo(2018-12-14 17:51) Zgłoś naruszenie 10
Tysiące młodych chętnych.... Ale się obśmiałem
Baba z sądu (2018-12-14 12:22) Zgłoś naruszenie 40
Piękne słowa już były. Nimi nie wykarmie rodziny. Skoro wiesz jak powinien wypowiadać/zachowywać się urzędnik sądowy to powinieneś też wiedzieć że płaca na poziomie 2500 BRUTTO to jak policzek w twarz. Kolejny"znafca" pracy w sądzie z tv Wesołowska. Polecam koło. Żeby mocno się... wtedy może przyjdzie otrzeźwienie.
alek(2018-12-14 11:40) Zgłoś naruszenie 30
" Na Wasze miejsce przyjdzie tysiące młodych, wykształconych ludzi, którzy chętnie będą pracowali i zdobywali doświadczenie. " --- tak tysiace zlozy aplikacje,zeby w momencie "dowiedzenia" sie o hojnej pensji 2500 zł brutto - zrezygnowac. ZADEN MLODY NIE PODEJMIE TAK NISKO OPLACACEJ POSADY, bo po pierwszych paru dniach rzuci ja bez skladania wypowiedzenia czyli porzuci.
Prawy Polak(2018-12-14 09:35) Zgłoś naruszenie 27
HANBA.i to w wymiarze niby sprawiedliwosci,a niedawno poszli na L-4 na nasz koszt podatnikow policjanci,ktorzy maja sluzyc/A jakie jest MORALE LEKARZY,POLICJANTOW,Wymiaru niby sprawiedliwosci SPECJALNEJ KASTY.?.TRWOGA, PRYWATA,a gdzie prawosc?.A gdyby przyszlo bronic Ojczyzny,to co,przeszliby na strone wroga,okupanta jak w historii Polski,na strone okupanta sowieckiego?.Przeciez podpisali obustronnie umowe na warunki prace,uzgodnili warunki,wiec jmusza pracowac na warunkach zawartych i podpisanej umowie.Jesli nie,to moga wypowiedziec te warunki umowy o prace a przyjda inni.ZWYRODNIENIA,PRYWATA,CYNIZM,TUPET.HANBA
Odpowiedzmec. (2018-12-14 12:35) Zgłoś naruszenie 01
Demoralizacja.
Odpowiedz