statystyki

Kuratorzy z (ciut) wyższym wynagrodzeniem

autor: Patryk Słowik18.12.2018, 08:35; Aktualizacja: 18.12.2018, 08:37
pieniądze

3 tys. zł netto miesięcznie otrzymuje kurator sądowy z 20-letnim stażem.źródło: ShutterStock

Średnio o 75 zł więcej miesięcznie dostaną kuratorzy sądowi. Rozporządzenie w tej sprawie weszło w życie w ostatni piątek (Dz.U. 2018 poz. 2344). Przewiduje ono zmianę mnożników kwoty bazowej dla stopni służbowych kuratorów zawodowych oraz aplikantów kuratorskich. Zmienione wynagrodzenie przysługiwać będzie fachowcom z datą wsteczną, od 1 stycznia 2018 r.

„Podwyżki te, obok zmniejszenia skutków wcześniejszego zamrożenia wynagrodzeń, mają na celu zwiększenie efektywności ekonomicznej uzyskiwanego przez kuratorów zawodowych dochodu ze stosunku pracy, co jest szczególnie istotne z uwagi na to, że są oni zobowiązani do podejmowania czynności terenowych w obszarze właściwości danego sądu rejonowego” – uzasadnia zmiany Ministerstwo Sprawiedliwości. I zwraca uwagę na to, że w przypadku aplikantów kuratorskich ich wynagrodzenia jedynie nieznacznie, o kilkanaście złotych, przekraczają poziom wynagrodzenia minimalnego.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane