statystyki

Kuratorzy z (ciut) wyższym wynagrodzeniem

autor: Patryk Słowik18.12.2018, 08:35; Aktualizacja: 18.12.2018, 08:37
pieniądze

3 tys. zł netto miesięcznie otrzymuje kurator sądowy z 20-letnim stażem.źródło: ShutterStock

Średnio o 75 zł więcej miesięcznie dostaną kuratorzy sądowi. Rozporządzenie w tej sprawie weszło w życie w ostatni piątek (Dz.U. 2018 poz. 2344). Przewiduje ono zmianę mnożników kwoty bazowej dla stopni służbowych kuratorów zawodowych oraz aplikantów kuratorskich. Zmienione wynagrodzenie przysługiwać będzie fachowcom z datą wsteczną, od 1 stycznia 2018 r.

„Podwyżki te, obok zmniejszenia skutków wcześniejszego zamrożenia wynagrodzeń, mają na celu zwiększenie efektywności ekonomicznej uzyskiwanego przez kuratorów zawodowych dochodu ze stosunku pracy, co jest szczególnie istotne z uwagi na to, że są oni zobowiązani do podejmowania czynności terenowych w obszarze właściwości danego sądu rejonowego” – uzasadnia zmiany Ministerstwo Sprawiedliwości. I zwraca uwagę na to, że w przypadku aplikantów kuratorskich ich wynagrodzenia jedynie nieznacznie, o kilkanaście złotych, przekraczają poziom wynagrodzenia minimalnego.


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane