Pracownicy sądów dostaną podwyżki i nagrody przed świętami [PROPOZYCJA MS]

14.12.2018, 12:48; Aktualizacja: 14.12.2018, 13:37
Od poniedziałku trwa protest pracowników sądów polegający m.in. na korzystaniu przez nich ze zwolnień lekarskich. Domagają się oni podwyżki wynagrodzeń.

Od poniedziałku trwa protest pracowników sądów polegający m.in. na korzystaniu przez nich ze zwolnień lekarskich. Domagają się oni podwyżki wynagrodzeń.źródło: ShutterStock

Pracownicy sądowi otrzymają od 2019 r. po ok. 200 zł podwyżki miesięcznego wynagrodzenia niezależnie od stanowiska - poinformował w piątek PAP wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dodał, że każdy pracownik sądowy otrzyma do świąt Bożego Narodzenia dodatkową kwotę ok. 800 zł nagrody kwartalnej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • polik(2018-12-14 13:38) Zgłoś naruszenie 554

    Przecież te 200 zł to jest własnie te 5 procent które i tak mieli dostać pracownicy sądów od stycznia!. To żadna propozycja, ludzie umieją liczyć. Na chwile obecną prorokuje zaostrzenie protestu i slusznie. To skandal zeby coś takiego ogłaszać. Nagrody dla pokornych to już w ogóle przemilczę

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • § 1 (2018-12-14 13:19) Zgłoś naruszenie 503

    200 zł brutto do zasadniczej? Według mnie, to rozczarowująco mało. Uważam, że podwyżki winny być analogiczne jak w przypadku policji, czyli 650 zł (2019) + 500 zł (2020).

    Odpowiedz
  • T1000(2018-12-14 13:26) Zgłoś naruszenie 425

    Jeżeli państwo oszukuje obywatela, który dla niego pracuje, to obywatel ma prawo oszukiwać państwo. Ekwiwalentność świadczeń obowiązuje!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • żul(2018-12-14 13:19) Zgłoś naruszenie 394

    Normalnie szał w trampkach, ludzie się będą pytać ile Warszawa kosztuje. Ludzkie panisko ten minister, daje kasę a mógł wszystkich pozwalniać. A co z kasą za nadgodziny panie ministrze? A co z kasą za dyżury aresztowe?

    Odpowiedz
  • zbyszek(2018-12-14 13:42) Zgłoś naruszenie 394

    Kolejny ochłap, ludzie nie nabierajcie się!

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-12-14 13:33) Zgłoś naruszenie 384

    Jaja sobie robią! 140zł dodane do 1800zł nie da nawet 2k. To nie jest propozycja podwyżki, tylko oszukania opinii publicznej, że się "tym wrednym sądom dało".

    Odpowiedz
  • rzeczywistość(2018-12-14 13:39) Zgłoś naruszenie 374

    Ta udawana podwyżka nie zatrzyma odpływu pracowników z Sądów. Jest tak niska, że ma tylko moc rozwścieczania.

    Odpowiedz
  • zbulwersowany(2018-12-14 13:52) Zgłoś naruszenie 315

    Podwyżka o wartości dwóch par chińskich trampek. I do tego "nagroda dla łamistrajków". To jest ścieżka do rozwścieczenia kadry. Nie wyciąga urzędników sądowych z biedy. Co gorsza ma na celu wprowadzenie kłótni do wydziałów. Idąc tą ścieżką za chwile państwo polskie utraci możliwość rozpoznawania spraw sądowych.

    Odpowiedz
  • wredna miernota(2018-12-14 14:02) Zgłoś naruszenie 294

    Ale się ludzie wkurzą! Więziennictwo dostaje 520zł. A Sądom zaproponowano, że dadzą co mieli dać i ochłap nagrody na święta na zamknięcie ust. I jeszcze nakłamano do ludzi, że dają podwyżkę!

    Odpowiedz
  • Pracownik sądu (2018-12-14 14:06) Zgłoś naruszenie 294

    Przecież 200,00 zł = 5%, podwyżki, które mieli otrzymać pracownicy sądów w 2019 roku. Przy mojej pensji to 150,00 zł brutto. To po pierwsze. A po drugie, to nie są żadne NAGRODY, tylko pieniądze, które zostały w budżecie, i już dawno mieliśmy informacje, że odstaniemy jakieś dodatkowe środki. Tylko wydaje mi się, że w KAŻDYM zakładzie pracy, nawet u "prywaciarza" na święta otrzymuje się jakąś premie, paczkę itp. Minister wprowadza w błąd opinię publiczną, bo to mieliśmy i tak "zagwarantowane"!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ochłapy(2018-12-14 14:04) Zgłoś naruszenie 244

    Ochłapy nadlatują! Nawet nie ochłapy! Ochłapeczki malusieńkie!

    Odpowiedz
  • inga(2018-12-14 15:02) Zgłoś naruszenie 234

    Przecież to jest manipulacja informacją i opinią publiczną. Zamienili tylko % na kwotę w zł !!! NIC się nie zmieniło!!! Żeby nie powtarzać wkółko o 5% zamienili to na kwotę 200 zł brutto.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Berenika(2018-12-14 17:29) Zgłoś naruszenie 203

    Przecież to widać gołym okiem, że najwyższy czas odmrozić płace w całej budżetówce. 10 lat zamrożenia wynagrodzeń. Wszyscy widzą rosnące ceny w sklepach, rachunkach mieszkaniowych i cenach usług. Jak można nie zauważać, że spadła realna wartość wynagrodzenia za pracę w ciągu tych paru lat? "Zmień pracę" nie jest rozwiązaniem, bo ktoś tą pracę musi i tak wykonać. W cywilizowanym państwie muszą funkcjonować urzędy, sądy, inspekcje sanitarne, szkoły, policja itd. a ludzie którzy tam pracują muszą z czegoś żyć.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • wieści z rejonu(2018-12-14 16:23) Zgłoś naruszenie 193

    Pan Minister zaoferował "podwyżkę", którą i tak zaplanował na przyszły rok i "nagrodę" która została już rozplanowana (nota bene i podwyżka i nagroda w rejonie są niższe, niż obiecano - zapewne kwoty są "średnią" uwzględniającą okręg i apelację). Tym, że DWA RAZY opowie się o tej samej nagrodzie, nie wyleczy się rzeczywistych problemów sądownictwa. Zdolność zatrudnienia nowego pracownika do Sądu jest tak samo mała przy ofercie opiewającej na 1820zł jak na 1980zł. Nie ma jakościowej zmiany.

    Odpowiedz
  • anon(2018-12-14 17:08) Zgłoś naruszenie 182

    Do ministrów chwalących się podwyżkami pensji dla podległych pracowników w wysokości 1% czy 2% powinno się legalnie strzelać. Od 2000 na rękę to odpowiednio 20 czy 30 zł.

    Odpowiedz
  • Zdegustowny(2018-12-14 16:15) Zgłoś naruszenie 163

    Dziadostwo a nie rząd. Dają tylko tym, którzy strajkują, a resztę mają głęboko w .... Policja, kas, sady dostały podwyżkę i słusznie bo dostają grosze, a sluzba cywilna .... W wiekszosci w granicach 40 zeta podwyżki. Pracownicy muzeów państwowych też mogą zapomnieć. Opiekunowie ekspozycji dostają grosze. Związki zawodowe?lepiej zapomnieć. Morał? Na sprawiedliwość nie ma co liczyć. Władza reaguje tylko na przymus.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • odp,jxx.(2018-12-14 14:52) Zgłoś naruszenie 163

    Widać jaki słaby ten rząd i jego władza nogami trzepią ze strachu i co łaska 200zł się znalazło nie dajcie się nabrać.

    Odpowiedz
  • Manipulacja(2018-12-14 20:52) Zgłoś naruszenie 122

    A może pracownicy sądów powinni udostępnić list z PODZIĘKOWANIAMI, który otrzymali od Ministra 28.11.18r., po ktorym rozpoczeli protest?!?! Byla w nim obietnica 5% (czyli ok. 150,00zł) oraz dodatkowych środków na tak zwane nagrody!!! Minister stale mowil o 5 % (a niewdzieczne sady dalej protestowały) teraz zamienił to na 200,00 zł i wszystkie stacje i radia oszalały, BEDA PODWYŻKI, WRACAJCIE DO PRACY!!! Serio nikt poza pracownikami sądow tego nie dostrzega?!?!

    Odpowiedz
  • Jałumużna 200zł podwyzki !!!!(2018-12-14 19:21) Zgłoś naruszenie 114

    Obciach i tyle... Wiedzą że pracują tam sami starsi którymi można pomiatać

    Odpowiedz