Pracownicy sądów dostaną podwyżki i nagrody przed świętami [PROPOZYCJA MS]

14.12.2018, 12:48; Aktualizacja: 14.12.2018, 13:37
Od poniedziałku trwa protest pracowników sądów polegający m.in. na korzystaniu przez nich ze zwolnień lekarskich. Domagają się oni podwyżki wynagrodzeń.

Od poniedziałku trwa protest pracowników sądów polegający m.in. na korzystaniu przez nich ze zwolnień lekarskich. Domagają się oni podwyżki wynagrodzeń.źródło: ShutterStock

Pracownicy sądowi otrzymają od 2019 r. po ok. 200 zł podwyżki miesięcznego wynagrodzenia niezależnie od stanowiska - poinformował w piątek PAP wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dodał, że każdy pracownik sądowy otrzyma do świąt Bożego Narodzenia dodatkową kwotę ok. 800 zł nagrody kwartalnej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • realista(2019-02-09 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    rzad nas oszukuje wiec bede tez oszukiwal

    Odpowiedz
  • dsf(2018-12-19 21:10) Zgłoś naruszenie 10

    Nie dość, że ministerstwo ich ośmieszyło, to jeszcze obiecało sfinansować podwyżki pieniędzmi zabranymi sędziom. Świetna robota. Pewnie nikt się nie zorientuje, a jutro sędziowie i protokolanci padną sobie w ramiona.

    Odpowiedz
  • romek(2018-12-16 07:59) Zgłoś naruszenie 10

    Mam pytanie gdzie i o której godzinie będzie można pocałować w pańska rękę Zbynia łaskawcę za te 200 zł rzekomej podwyżki czytaj ochłapu jałmużny..żenada miska ryżu więcej a sobie zastawiony pański stół,kolesie 40 letni emeryci oczywiście dochodu 26 tys.zł miesięcznie.Prawie i Sprawiedliwie ci w tym pisim kraju.

    Odpowiedz
  • Najpierw dekomunizacja (2018-12-15 12:02) Zgłoś naruszenie 30

    potem podwyżki. Mowa o Kaście , pracownikom administarcyjnym WS należy się tak samo jak mundurowym itp. św. krówkom.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xell(2018-12-15 10:36) Zgłoś naruszenie 11

    Wydali kasę na >pińcet plus< i na policję, żeby ich chroniła przed społeczeństwem, które robi na >pńcet plus< . Szeregowych pracowników państwowych to oni mają w d...ie. Wiem coś o tym.

    Odpowiedz
  • Realista(2018-12-15 08:26) Zgłoś naruszenie 31

    Przy takiej organizacji pracy - mniej wiecej XIXw. tyle ze z komputerami i braku nalezytego zarzadzania administracja niedlugo wszystkie instytucje panstwa przestana prawidlowo funkcjonowac. Systemy, krotkie terminy, samo zarzadzanie odstaje od wspolczesnych realiow. Wystarczy popytac osoby, ktore pracowaly na nowoczesnych systemach informatycznych w prywatnych firmach,a pracuja teraz w adm.publ. Gwozdziem do trumny bedzie mozliwosc powszechnego skladania wnioskow do urzedow w sposob elektroniczny!!! Zaden urzad nie rozpatrzy w terminach masowej ilosci wnioskow i podan. Do tego czesc zatrudnionych osob to znajomi krolika, ktorzy pracuja na max 30% danego etatu, a reszte wykonuja tzw. woly robocze. Jak woly sie buntuja lub odchodza to jest od razu panika i rozklad instytucji. Dlatego te 200 zl to Minister niech sobie sam wyda - na jedno sniadanie ze sluzbowej karty w restauracji S o w a

    Odpowiedz
  • Jak targowiczycie Polską(2018-12-14 22:49) Zgłoś naruszenie 13

    to do Berlina i Brukseli po podwyżki.

    Odpowiedz
  • Manipulacja(2018-12-14 20:52) Zgłoś naruszenie 122

    A może pracownicy sądów powinni udostępnić list z PODZIĘKOWANIAMI, który otrzymali od Ministra 28.11.18r., po ktorym rozpoczeli protest?!?! Byla w nim obietnica 5% (czyli ok. 150,00zł) oraz dodatkowych środków na tak zwane nagrody!!! Minister stale mowil o 5 % (a niewdzieczne sady dalej protestowały) teraz zamienił to na 200,00 zł i wszystkie stacje i radia oszalały, BEDA PODWYŻKI, WRACAJCIE DO PRACY!!! Serio nikt poza pracownikami sądow tego nie dostrzega?!?!

    Odpowiedz
  • chory rząd(2018-12-14 20:40) Zgłoś naruszenie 10

    a pracownicy sanepidów dostali ochłapy, bo z wyższym mający tzw. podyplomówkę dostali ok. 300-500 zł a pozostali z wyższym i średnim ochłapy i to tylko ci co przeprowadzają kontrole tzw, pracownicy w ONS, natomiast administracja nic nie dostała. Oto jak pisowce skłócają ludzi w jednym zakładzie.

    Odpowiedz
  • Jałumużna 200zł podwyzki !!!!(2018-12-14 19:21) Zgłoś naruszenie 114

    Obciach i tyle... Wiedzą że pracują tam sami starsi którymi można pomiatać

    Odpowiedz
  • dd(2018-12-14 18:58) Zgłoś naruszenie 73

    Polecam artykuł na temat pracy w sądach, poparty badaniami: https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/922581,pracownicy-sadow-stres-mobbing-temida-2015.html

    Odpowiedz
  • Berenika(2018-12-14 17:29) Zgłoś naruszenie 203

    Przecież to widać gołym okiem, że najwyższy czas odmrozić płace w całej budżetówce. 10 lat zamrożenia wynagrodzeń. Wszyscy widzą rosnące ceny w sklepach, rachunkach mieszkaniowych i cenach usług. Jak można nie zauważać, że spadła realna wartość wynagrodzenia za pracę w ciągu tych paru lat? "Zmień pracę" nie jest rozwiązaniem, bo ktoś tą pracę musi i tak wykonać. W cywilizowanym państwie muszą funkcjonować urzędy, sądy, inspekcje sanitarne, szkoły, policja itd. a ludzie którzy tam pracują muszą z czegoś żyć.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • anon(2018-12-14 17:08) Zgłoś naruszenie 182

    Do ministrów chwalących się podwyżkami pensji dla podległych pracowników w wysokości 1% czy 2% powinno się legalnie strzelać. Od 2000 na rękę to odpowiednio 20 czy 30 zł.

    Odpowiedz
  • wieści z rejonu(2018-12-14 16:23) Zgłoś naruszenie 193

    Pan Minister zaoferował "podwyżkę", którą i tak zaplanował na przyszły rok i "nagrodę" która została już rozplanowana (nota bene i podwyżka i nagroda w rejonie są niższe, niż obiecano - zapewne kwoty są "średnią" uwzględniającą okręg i apelację). Tym, że DWA RAZY opowie się o tej samej nagrodzie, nie wyleczy się rzeczywistych problemów sądownictwa. Zdolność zatrudnienia nowego pracownika do Sądu jest tak samo mała przy ofercie opiewającej na 1820zł jak na 1980zł. Nie ma jakościowej zmiany.

    Odpowiedz
  • Zdegustowny(2018-12-14 16:15) Zgłoś naruszenie 163

    Dziadostwo a nie rząd. Dają tylko tym, którzy strajkują, a resztę mają głęboko w .... Policja, kas, sady dostały podwyżkę i słusznie bo dostają grosze, a sluzba cywilna .... W wiekszosci w granicach 40 zeta podwyżki. Pracownicy muzeów państwowych też mogą zapomnieć. Opiekunowie ekspozycji dostają grosze. Związki zawodowe?lepiej zapomnieć. Morał? Na sprawiedliwość nie ma co liczyć. Władza reaguje tylko na przymus.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • inga(2018-12-14 15:02) Zgłoś naruszenie 234

    Przecież to jest manipulacja informacją i opinią publiczną. Zamienili tylko % na kwotę w zł !!! NIC się nie zmieniło!!! Żeby nie powtarzać wkółko o 5% zamienili to na kwotę 200 zł brutto.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zwykły pracownik(2018-12-14 14:57) Zgłoś naruszenie 14

    A zapomniałem zapytać w jakim mieście pan proponuje te 3200 chyba nie w Warszawie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zwykły pracownik(2018-12-14 14:55) Zgłoś naruszenie 18

    Rozumiem ,że praca 40 g tygodniowo bez nadgodzin , Jeżeli to taki problem to wystarczy podejść do sądu zaproponować wynagrodzenie i znajdzie się chętny, chyba że pracownicy sądu będą woleli jednak dodatki stażowe, premię, i wyjdzie że ich pit są wyższe niż to co pan proponuje ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • odp,jxx.(2018-12-14 14:52) Zgłoś naruszenie 163

    Widać jaki słaby ten rząd i jego władza nogami trzepią ze strachu i co łaska 200zł się znalazło nie dajcie się nabrać.

    Odpowiedz
  • Zwykły pracownik(2018-12-14 14:20) Zgłoś naruszenie 312

    Witam do pracownika sądu, od razu widać ,że nawet jednego dnia pan nie przepracował w prywatnym sektorze, proszę się zwolnić zatrudnić u " prywaciarza " i czekać na premię .... POWODZENIA

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz