Pankiewicz o o Nadzwyczajnym Zjeździe Radców Prawnych: Zdecydowała większość delegatów

04.12.2018, 11:00; Aktualizacja: 04.12.2018, 12:34
Samorząd zawodowy to radcowie prawni należycie reprezentowani w jego organach, a nie udzielne księstwa okręgowych izb radców prawnych.

Samorząd zawodowy to radcowie prawni należycie reprezentowani w jego organach, a nie udzielne księstwa okręgowych izb radców prawnych.źródło: ShutterStock

Nie można kwestionować mechanizmów demokracji samorządowej, która jednoznacznie potwierdziła brak zasadności zajęcia się wnioskami izb – inicjatorów Nadzwyczajnego Zjazdu Radców Prawnych.

W dniu 14 listopada na łamach DGP ukazał się artykuł dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, mec. Marcina Sali-Szczypińskiego pt. „Brutalny gwałt na zjeździe radców prawnych”. Już tytuł sugeruje wysoce emocjonalny ton dalszej jego części i sam tekst również „stara się” taki być. Uważny jego czytelnik, nawet niezajmujący się na co dzień problemami funkcjonowania samorządu radców prawnych, zapewne zadaje sobie pytanie, o co właściwie w nim chodzi… Autor sugeruje, że dalsza część tekstu będzie zawierać jakieś sensacyjne treści wskazujące na złą wolę większości członków Nadzwyczajnego Zjazdu próbujących zamknąć usta mniejszości.

Spróbujmy spojrzeć na zawarte w artykule twierdzenia bez emocji, opierając się wyłącznie na konkretnych rozwiązaniach prawnych, które zakwestionowano. Co do jednego jesteśmy zgodni: zwołany z inicjatywy ośmiu OIRP odbył się 10 listopada. Mój i mec. Sali-Szczypińskiego sposób interpretacji przepisów o ustrojowej roli zjazdu, jego organizacji oraz przebiegu różni się w sposób zasadniczy.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (1)

  • czytelnik(2018-12-04 22:32) Zgłoś naruszenie 10

    Demokracja nie polega na zamykaniu komuś ust. Teraz wygraliście, ale skończy się na secesji połowy izb z korporacji i utworzeniu korporacji konkurencyjnej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane