statystyki

Pankiewicz o o Nadzwyczajnym Zjeździe Radców Prawnych: Zdecydowała większość delegatów

04.12.2018, 11:00; Aktualizacja: 04.12.2018, 12:34
Samorząd zawodowy to radcowie prawni należycie reprezentowani w jego organach, a nie udzielne księstwa okręgowych izb radców prawnych.

Samorząd zawodowy to radcowie prawni należycie reprezentowani w jego organach, a nie udzielne księstwa okręgowych izb radców prawnych.źródło: ShutterStock

Nie można kwestionować mechanizmów demokracji samorządowej, która jednoznacznie potwierdziła brak zasadności zajęcia się wnioskami izb – inicjatorów Nadzwyczajnego Zjazdu Radców Prawnych.

W dniu 14 listopada na łamach DGP ukazał się artykuł dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, mec. Marcina Sali-Szczypińskiego pt. „Brutalny gwałt na zjeździe radców prawnych”. Już tytuł sugeruje wysoce emocjonalny ton dalszej jego części i sam tekst również „stara się” taki być. Uważny jego czytelnik, nawet niezajmujący się na co dzień problemami funkcjonowania samorządu radców prawnych, zapewne zadaje sobie pytanie, o co właściwie w nim chodzi… Autor sugeruje, że dalsza część tekstu będzie zawierać jakieś sensacyjne treści wskazujące na złą wolę większości członków Nadzwyczajnego Zjazdu próbujących zamknąć usta mniejszości.

Spróbujmy spojrzeć na zawarte w artykule twierdzenia bez emocji, opierając się wyłącznie na konkretnych rozwiązaniach prawnych, które zakwestionowano. Co do jednego jesteśmy zgodni: zwołany z inicjatywy ośmiu OIRP odbył się 10 listopada. Mój i mec. Sali-Szczypińskiego sposób interpretacji przepisów o ustrojowej roli zjazdu, jego organizacji oraz przebiegu różni się w sposób zasadniczy.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (1)

  • czytelnik(2018-12-04 22:32) Zgłoś naruszenie 10

    Demokracja nie polega na zamykaniu komuś ust. Teraz wygraliście, ale skończy się na secesji połowy izb z korporacji i utworzeniu korporacji konkurencyjnej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane