statystyki

Trzeba przebudować komin, który zadymia sąsiadów

autor: Sławomir Wikariak27.11.2018, 08:10; Aktualizacja: 27.11.2018, 12:29
dym, komin

Wyrok pierwszej instancji brzmi: przestać zadymiać ponad przeciętną miarę i wydłużyć komin do wysokości co najmniej 10 m.źródło: ShutterStock

Dym z komina sąsiada utrudnia życie okolicznym mieszkańcom? Sąd może zmusić właściciela do przebudowy nawet wtedy, gdy kotłownię wzniesiono zgodnie z pozwoleniem na budowę.

Osiedle domków jednorodzinnych. Jeden z właścicieli dochodzi do wniosku, że gaz, którym dotychczas ogrzewał dom, jest za drogi i woli postawić kocioł do palenia drewnem i węglem. Na kotłownię przeznacza część garażu. Ponieważ jest to pomieszczenie niższe niż reszta domu (a także okolicznych budynków), a komin wystaje niewiele ponad dach, dym staje się problemem dla okolicznych mieszkańców. Zwłaszcza dla bezpośrednich sąsiadów. Jak napisali potem w pozwie, w sezonie grzewczym nie tylko nie da się wyjść do ogrodu czy na taras, ale nawet otwierać okien. Zachodnia orientacja wiatru powoduje, że przez większość czasu mają zadymioną posesję.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

  • Tarnogórzanin(2018-11-27 16:09) Zgłoś naruszenie 62

    Problem jest poważniejszy gdy wokół (zaczyna się od 100 m) 10-cio piętrowych wieżowców jest kompleks domków jednorodzinnych. Kiedyś architekci nie zawracali sobie głowy takimi sprawami. Na dobrą sprawę jeżeli ja emeryt mogę jako członek/mieszkaniec spółdzielni płacić za ciepło z kotłowni to dlaczego pozwala się na palenie byle czym w domkach jednorodzinnych - ludziom o wiele lepiej sytuowanym. Technicznie nie ma przeszkód w podłączeniu do istniejącej sieci ciepłowniczej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • asas(2018-11-27 18:19) Zgłoś naruszenie 10

    Skąd wzięły się te "domki" ? To nie camping. A jeśli "domki", to także "mieszkanka w bloczkach"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane