RPD przeciwny ewentualnemu obniżeniu wieku odpowiedzialności za czyny karalne

23.11.2018, 16:25; Aktualizacja: 23.11.2018, 16:45
W piątek prawnik, dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w MS Mikołaj Pawlak został przez Sejm powołany na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Kadencja obecnego rzecznika Marka Michalaka upłynęła 27 sierpnia 2018 r. Zgodnie z ustawą o RPD będzie on pełnił swe obowiązki do złożenia ślubowania przez nowego rzecznika.

W piątek prawnik, dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w MS Mikołaj Pawlak został przez Sejm powołany na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Kadencja obecnego rzecznika Marka Michalaka upłynęła 27 sierpnia 2018 r. Zgodnie z ustawą o RPD będzie on pełnił swe obowiązki do złożenia ślubowania przez nowego rzecznika.źródło: ShutterStock

Rzecznik praw dziecka Marek Michalak wyraził "protest i dezaprobatę" wobec ewentualnego obniżenia z 13. do 10. roku życia granicy odpowiedzialności dzieci za dopuszczenie się przez nie czynów karnych. Michalak pismo w tej sprawie skierował do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Średniowiecze. (2018-11-24 00:01) Zgłoś naruszenie 42

    Pomysły chyba zrodzone z lektury leges barbarorum - czyli za czyny swe odpowiada dziecko, o ile zdolne jest unieść miecz. Co następne? Wobec braku rąk do pracy nowy RPD zaproponuje zniesienie zakazu pracy dzieci?

    Odpowiedz
  • Bert(2018-11-25 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    do Średniowiecze : jak widzę, nienawiść do prawicy wywołuje nawet wtórny analfabetyzm.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane