Polska przekazała do KE informacje ws. realizacji decyzji TSUE

19.11.2018, 19:20; Aktualizacja: 19.11.2018, 20:34
W poniedziałek mijał termin na powiadomienie KE o działaniach podjętych przez polskie władze w celu pełnego zastosowania się do decyzji TSUE

W poniedziałek mijał termin na powiadomienie KE o działaniach podjętych przez polskie władze w celu pełnego zastosowania się do decyzji TSUEźródło: ShutterStock

Polska przekazała w poniedziałek wieczorem do Komisji Europejskiej informacje ws. realizacji środków tymczasowych TSUE dotyczących Sądu Najwyższego - poinformowało nieoficjalnie źródło w Brukseli.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • rene kolejorz (2018-11-20 14:24) Zgłoś naruszenie 10

    Istnienie w tej mierze kompetencji TSUE nie jest przedmiotem żadej wątpliwosci ani sporu. Tak jak nei jest przedmiotem żadnej wątpliwosci to, że oczywiście protokół, na który się tu powołujesz w żadnym stopniu nie ogranicza bezwzględnego obowiązku każdego z Państw członkowskich przestrzegania zasady praworządności, bo dotyczy czegoś zupełnie innego. I było to mnóstwo razy szczególowo i przystępnie tłumaczone.

    Odpowiedz
  • Ryszard Milewicz(2018-11-20 01:04) Zgłoś naruszenie 01

    Na podstawie protokołu nr 30 TSUE nie ma kompetencji do oceny systemu sądowego w Polsce. Jakiekolwiek podejmowanie dyskusji z TSUE przez rząd jest uznaniem kompetencji TSUE, których nie ma. Jest także naruszeniem niepodległości Polski a więc ociera się o zdradę stanu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane