Minister sprawiedliwości ukarany przez WSA

autor: Małgorzata Kryszkiewicz14.11.2018, 07:00; Aktualizacja: 14.11.2018, 07:45
Zgodnie z obowiązującymi przepisami urząd prokuratora generalnego, który sprawuje nadzór nad prokuraturą, zajmuje ta sama osoba, która pełni funkcję ministra sprawiedliwości.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami urząd prokuratora generalnego, który sprawuje nadzór nad prokuraturą, zajmuje ta sama osoba, która pełni funkcję ministra sprawiedliwości.źródło: PAP
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski

Szef resortu nie wykonał wyroku sądu administracyjnego, za co ten nałożył na niego grzywnę. A wszystko przez niechęć do pokazania, ile zarabiają dyrektorzy

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • ? (2018-11-14 09:06) Zgłoś naruszenie 494

    Jak to szło? "Uczciwy nie ma nic do ukrycia"?

    Odpowiedz
  • wzw(2018-11-14 09:46) Zgłoś naruszenie 372

    ale nieudostępnienie informacji publicznej to przestępstwo Art.23. Ustawy z dnia 6 września 2001r.o dostępie do informacji publicznej Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Sąd zawiadomił prokuraturę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ministra karze się grzywną,a prezydent wawy,(2018-11-14 10:00) Zgłoś naruszenie 1426

    jest uniewinniany za wszystko.Coś jest nie tak??????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Praworządnośc PIS-Bolszewików ... ?(2018-11-14 10:27) Zgłoś naruszenie 266

    >> PRAWO prawem, ale "sprawiedliwość "jest po naszej stronie << …. czyli JANCZARÓW GURU PIS. I co mi zrobisz daje do zrozumienia ZERO dla S.A. RP … ?. Typowy przykład traktowania prawa przez DYKTATURĘ Bolszewików !!!! . Jedno ZERO nie jest jeszcze groźne, ale … SUMA ZER PIS-Bolszewii jest już GROŹNA !!!! Pamiętaj o tym Polaku !!!

    Odpowiedz
  • wjw(2018-11-14 11:02) Zgłoś naruszenie 164

    500,- zł ? kpina...

    Odpowiedz
  • kulson(2018-11-14 11:46) Zgłoś naruszenie 82

    i już bagiety jadą na Ursynowską 22!

    Odpowiedz
  • ZEN(2018-11-14 13:05) Zgłoś naruszenie 194

    To nie Ministerstwo Sprawiedliwości lecz Niesprawiedliwości

    Odpowiedz
  • Baba z sądu (2018-11-14 13:44) Zgłoś naruszenie 301

    https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,14148,wzrost-wynagrodzen-w-sluzbie-wieziennej.html Panie ministrze oprócz służby więziennej są jeszcze pracownicy sądów i prokuratur. Zapomniał pan? Znowu? To suweren przypomina!

    Odpowiedz
  • Bert(2018-11-14 22:09) Zgłoś naruszenie 88

    nie przypominam sobie, żeby gazeta POprawna robiła z tego rodzaju informacji news na pierwszą stronę, ggy ministrowie tuska byli seriami karani w ten sam sposób...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • marta(2018-11-15 08:50) Zgłoś naruszenie 30

    Z moich osobistych doświadczeń wynika , że prokuratura nie wszczyna postępowań z art. 231 bo to nie ich sprawa i karzą latać do sądu cywilnego....i po co nam to całe "państwo " skoro skoro każdy robi co chce i jeszcze musimy na nich płacić miliony ?

    Odpowiedz
  • decyzja(2018-12-15 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Warszawski WSA to wogóle ewenemant praktyki orzeczniczej. I nie chodzi tylko w Zbigniewa ż. , ale w ogóle o jego inne orzeczenia. W mojej sprawie , ze skargi na bezczynność organu orzeł, że organ nie był bezczynny bo wydał jakąś decyzję , której mi nie doręczył. W aktach również nie było decyzji , a wg WSA funkcjonowała ona w obrocie prawnym (sic!!!!!)

    Odpowiedz