Zawistowski odpowiada KRS: Nie można mówić o uniemożliwianiu czynności orzeczniczych

09.11.2018, 16:44; Aktualizacja: 09.11.2018, 17:51
Sąd Najwyższy

W odpowiedzi prezesa Zawistowskiego dla przewodniczącego KRS powtórzono, że decyzje o niewyznaczaniu nowych sędziów do składów orzekających podjęto "w trosce o jednolitość praktyki sądowej".źródło: ShutterStock

Brakuje podstaw do stwierdzenia, że uniemożliwia się pełnienie czynności orzeczniczych przez sędziów powołanych do Izby Karnej i Cywilnej SN, w tym sędziego Wojciecha Sycha - napisał prezes SN Dariusz Zawistowski w odpowiedzi dla Krajowej Rady Sądownictwa.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Bert(2018-11-09 19:21) Zgłoś naruszenie 2937

    bez opcji "0" w SN i SA będziemy się tak bawić latami, a sprawy przed tymi instancjami będą rozstrzygane w sposób skandaliczny albo leżakowały latami

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gość(2018-11-10 13:28) Zgłoś naruszenie 2425

    Sędzia Laskowski powiedział w piątek PAP, że "prezes Zabłocki na podstawie postanowienia TSUE został przywrócony do czynnej służby, - tylko postanowienia a nawet nie wyroku! Przeszedł w stan spoczynku na podstawie obowiązującego w Polsce prawa a wrócił na jakiej podstawie? I straszno i durno...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krzysztof(2018-11-09 20:26) Zgłoś naruszenie 1820

    Bardzo mi się podoba ten nowy przew.KRS,skąd ten Ziobro go wytrzasną .Na razie błyszczy lojalnością do mocodawców ale to za mało jeszcze przydał by się obiektywizm i porządna wiedza prawnicza -ale do oddania władzy przez PIS PEWNIE SIĘ WYROBI !!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • s(2018-11-10 11:59) Zgłoś naruszenie 1722

    Anarchia w SN jest objawem słabości wladzy i państwa. Jeżeli w SN jest "róbta co chceta" to za chwilę obejmie to inne dziedziny życia.

    Odpowiedz
  • opl(2018-11-10 08:50) Zgłoś naruszenie 1617

    No to już obłuda kto łamie KONSTYTUCJĘ czy nie KRS/////

    Odpowiedz
  • Gość(2018-11-12 14:28) Zgłoś naruszenie 44

    No cóż wynika z tego że sędziowie w polsce są niepotrzebnie Kaczyński będzie wydawał wyroki , ja osobiście wolałbym prawo camon lau

    Odpowiedz
  • tosemja(2018-11-15 06:07) Zgłoś naruszenie 10

    czy sedziowie sa ponad prawem ??? Ci sedziowie nie maja prawa orzekac bo sa w stanie spoczynku i zadna decyzja jesli nie została poparta polskim ustawodawstwem nie ma prawa tego zmienić.

    Odpowiedz
  • Polak(2018-11-14 08:15) Zgłoś naruszenie 14

    To jak ci państwo w SN się zachowują dowodzi tego, że opcja zerowa w SN staje się wprost niezbędna.

    Odpowiedz