Zero tolerancji dla przestępców: 20 lat dla pedofila, który skrzywdzi małe dziecko

autor: Emilia Świętochowska05.11.2018, 07:07; Aktualizacja: 05.11.2018, 07:11
Propozycja zaostrzenia kar za przestępstwa seksualne wobec małoletnich znalazła się w projekcie dużej nowelizacji kodeksu karnego, nad którą kończy prace Ministerstwo Sprawiedliwości.

Propozycja zaostrzenia kar za przestępstwa seksualne wobec małoletnich znalazła się w projekcie dużej nowelizacji kodeksu karnego, nad którą kończy prace Ministerstwo Sprawiedliwości.źródło: ShutterStock

Rząd szykuje się do kolejnego etapu zaostrzania kursu wobec przestępców, których ofiarami są nieletni. Surowsza kara będzie grozić nie tylko pedofilowi, lecz także 17-latkowi, który zaczął współżyć ze swoją niespełna 15-letnią dziewczyną.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

  • kutach(2018-11-05 07:33) Zgłoś naruszenie 192

    dotyczy to równiez księży? strzeżcie się czarni...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • xxx(2018-11-05 08:34) Zgłoś naruszenie 141

    Kler to również obejmie? Bo jak na razie to nie siedzą. Gdzie zaostrzenie kar za gwałty zapowiadane przez Ziobrę w ub. roku? Na gadaniu się skończyło.

    Odpowiedz
  • Inspekto(2018-11-05 08:55) Zgłoś naruszenie 83

    " lecz także 17-latkowi, który zaczął współżyć ze swoją niespełna 15-letnią dziewczyną"- miałem 17 lat i ciąże 15 latek były dośc powszechne, -przeciez to taki wiek -Oni nawet nie wiedza ze jest to karane...! .....Proponuje natomiast prawdziwych Pedofilów powiesić natychmiast ,nie beda Oni dręczeni przez innych współwięźniów ,administracje itp ..nie bądzie samosądów a i społeczeństwo bedzie miało spoko.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tak mysle(2018-11-05 08:57) Zgłoś naruszenie 95

    Młoda która nawet w kościele wystawia **** na wierzch -tez powinna być karana na 20 lat !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Borys(2018-11-05 09:49) Zgłoś naruszenie 51

    Wystarczy ze takich przestępców to to czym dokonali czynu to uciąć i po kłopocie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anna,37 lat(2018-11-05 10:41) Zgłoś naruszenie 1211

    Ja zacząłam wspołżycie poniżej 15 roku zycia,mój chłopak miał 16 lat.Wtedy to nie miało znaczenia.Idąc tym tropem mój chłopak powinien dziś dostać 15 lat i odsiedzieć to w celi z kryminalistami. Oboje byliśmy świadomi i gotowi na to i prawo nie powinnoo wchodzić ludziom do łóżek.To jest zawsze totalitaryzm.Słowo podofilia w takim kontekście,że 2 nastolatków się kocha to oczywista bzdura,wystarczy przeczytać definicje pedofilii. Ta prawo będzie nieszczyć życie nastolatkom,a prawdziwych pedofili,też w sutannach będzie chronić.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Kpiarz (2018-11-05 11:47) Zgłoś naruszenie 108

    Kolejny propagandowy i poronny pomysł PiS - u, żeby wraz z pedofilami zawlec przed sąd 15-latków którym zebrało się na przytulanki........ 😁

    Odpowiedz
  • abcd(2018-11-05 12:35) Zgłoś naruszenie 75

    Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

    Odpowiedz
  • zawiadowca seksem(2018-11-05 16:59) Zgłoś naruszenie 30

    Za skrzywdzenie dziecka 7-mio letniego, a już na Peruna młodszego, z więzienia przez 30 lat bym nie wypuścił. Już za samo ich molestowanie 1/3 tej kary obligatoryjnie bym naznaczył. Ale na Amora i jemu pokrewnych ... za miłość i sex 17-latka do młodszej koleżanki - która wyrazi chęć - karać tak srogim wyrokiem ? Czy to w normalnej głowie powstaje taki projekt ?!! Czy to już taliban" ??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ciekawy(2018-11-05 17:38) Zgłoś naruszenie 42

    To duże dzieci pedofil może krzywdzić?

    Odpowiedz
  • a/a(2018-11-05 18:16) Zgłoś naruszenie 53

    Ciekawi mnie czy kler też będzie do tych kar zobowiązany

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zetthemall(2018-11-05 18:32) Zgłoś naruszenie 32

    Postępująca patologizacja prawa przez ziobryzm. Według naszego światłego ministra nawet pijany w sztok, nieprzytomny imprezowicz, trzy raz się zastanowi, czy groszi mu 15 lat, czy 18 lat za jazdę po pijaku - w końcu za kierownicę w takim w stanie wsiada się nie z powodu totalnego odurzenia alkoholem, a ze względu na ledwie 15 lat katy, i pewnie jeszcze z góry zakłada się, że się kogoś śmiertelnie potrąci. Zbyszek powinien trafić na jakieś szkolenie z umiejętności racjonalnego myślenia.

    Odpowiedz
  • rires(2018-11-05 21:11) Zgłoś naruszenie 21

    Powinno być tak jak w USA. 17 latek może nawet współżyć legalnie z 13 latką, ale gdy zrobi to 18-19 latek to popełnia poważne przestępstwo, gdyż jest dorosły.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • hmmm(2018-11-05 21:51) Zgłoś naruszenie 30

    Czy dotyczyć to będzie także kobiet? Bo 38-letnia nauczycielka, która miała dziecko z 14-letnim uczniem nie poniosła żadnej kary.

    Odpowiedz
  • Judge Dredd(2018-11-05 22:03) Zgłoś naruszenie 30

    Tak to jest jak się pomyli wiek zgody z pedofilią. W Niemczech, Szwajcarii czy we Włoszech współżycie z osobą 14-letnią jest dozwolone, a u nas ma być karane wieloletnim więzieniem? A są kraje, w których wiek zgody jest znacznie wyższy, niż u nas - np. w Tunezji jest to 20 lat. Wiek zgody to kwestia prawna i umowna, nie mająca nic wspólnego z pedofilią, czyli patologicznym popędem do dzieci przed pokwitaniem. Pedofilia nie jest dozwolona w żadnym kraju na świecie, bez względu na ustalony prawnie wiek zgody.

    Odpowiedz
  • x15(2018-11-05 22:22) Zgłoś naruszenie 10

    Dla recydywistów to świetna wiadomość. Ciągła podaż świerzutkich licealistów, którzy spędzili romantyczną noc z ukochaną. Wolska PiS w całej okazałości.

    Odpowiedz
  • hmmm(2018-11-05 22:27) Zgłoś naruszenie 01

    15-letnia osoba to "małe dziecko"? Ja rozumiem, że tytuł miał być sensacyjny, ale bez przesady.

    Odpowiedz
  • polski świr(2018-11-06 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Niech prokuratura lepiej zajmie się przestępcami , ale w swoich szeregach, prokuratorami, którzy tworzą dowody niewinności przestępców, szczególnie tych "równiejszych".

    Odpowiedz