Meblowanie komisji według widzimisię Ziobry. Nowi członkowie sprawdzą wiedzę kandydatów na radców prawnych i adwokatów

autor: Małgorzata Kryszkiewicz24.10.2018, 07:15; Aktualizacja: 24.10.2018, 07:22
Praca w komisji to dodatkowy zarobek, rzędu kilku tysięcy złotych.

Praca w komisji to dodatkowy zarobek, rzędu kilku tysięcy złotych.źródło: ShutterStock

Minister sprawiedliwości zmienia składy gremiów sprawdzających wiedzę kandydatów na radców prawnych i adwokatów. Pytanie, czy może to robić, nie naruszając prawa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • jul(2018-10-24 08:57) Zgłoś naruszenie 562

    Tak 27 latka nominowano do SN - może sprawdzać wiedzę to jest myślenie pana zbyszka

    Odpowiedz
  • ten(2018-10-24 09:00) Zgłoś naruszenie 554

    ile trzeba w sobie mieć bezczelności żeby robić takie "kariery"

    Odpowiedz
  • Dron(2018-10-24 08:56) Zgłoś naruszenie 525

    Nie tylko polityczni, ale również prawni terroryści!!!

    Odpowiedz
  • Piotr(2018-10-24 10:41) Zgłoś naruszenie 459

    Jestem 80 latkiem,ale takiej arogancji i pychy tupetu itp . chyba w życiu nigdy nie spotkałem . Może krytyka w końcu dotrze do Ziobry. Taki też był Macierewicz - szkodnik .

    Odpowiedz
  • Grzegorz(2018-10-24 09:44) Zgłoś naruszenie 353

    Podobnie jak godzimy się na przywileje emerytalne np. Policjantów (w zamian za ich kiepskie płace), to godzimy się na to, że Sędziowie mają zapewnione takie pobory, które dają chociaż cień szansy na ich niezawisłość. Inaczej nie będą orzekali, tylko pisali pod dyktando. Radość "dobiegania końca kasty" świadczy o niezrozumieniu mechanizmów, które próbuje przeforsować Rząd. Przyjmijmy na potrzeby dyskusji, że Rząd nie ma złych intencji (zawłaszczenia Sądów), ale mechanizmy, które wprowadza będą wykorzystywane nie tylko przez ten Rząd. One pozostaną a rządy się zmieniają.

    Odpowiedz
  • nothing(2018-10-24 14:37) Zgłoś naruszenie 232

    to już przekracza wszelkie granice bezczelności... jakiejkolwiek... nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy!

    Odpowiedz
  • desmond(2018-10-24 08:17) Zgłoś naruszenie 1870

    Przynajmniej staje się jasne z każdym kolejnym dniem, że nie o obronę Konstytucji i zasad chodzi, tylko o obronę koryt i władzy w obrębie sądownictwa. Jak kasę brać przeciwnik dobra zmiana- dobrze", a jak kasę brać "zwolennik dobra zmiana- źle". Oj naruszona jest Konstytucja, bardzo naruszona, łojojoj jak naruszona.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Juro(2018-10-24 12:18) Zgłoś naruszenie 335

    Dawniej mecenas miał swojego sędziego . Teraz zrobili losowanie sędziego i sprawa się komplikuje .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2018-10-25 10:13) Zgłoś naruszenie 18

    meblowanie SN na modłeNiemiec wg wydania Gersdorf, to się autorowi tekstu te z podoba

    Odpowiedz
  • Isabel Connibere(2018-10-25 11:15) Zgłoś naruszenie 04

    Zacznij pracować w domu z Google! To zdecydowanie najlepsza robota, jaką miałem. W zeszłym miesiącu otrzymałem moją pierwszą wypłatę 29852 $ za pracę przez 3 godziny dziennie i możesz łatwo zar0bićć 243 $ zaa godzinę ... Możesz to sprawdzić tutaj ... .......... ➤➤➤ ➤➤➤➤ ➤➤➤ www.CashPay40.ComIsabel Connibere

    Odpowiedz
  • Bert(2018-10-25 18:19) Zgłoś naruszenie 07

    rząd powinien zastanowić się nad dalszym dotowaniem gazety POprawnej. To nie ma zupełnie sensu. Prestiż tego jest iluzoryczny. Raczej należy rozejrzeć się na rynku za tytułem, który należałoby wspierać ze względu na rzetelność i wartość merytoryczną.

    Odpowiedz