98-proc. bonifikata przy przekształceniu użytkowania wieczystego od 2019 roku w Warszawie

18.10.2018, 17:48; Aktualizacja: 18.10.2018, 18:09
Uchwała wchodzi w życie 1 stycznia 2019 r.

Uchwała wchodzi w życie 1 stycznia 2019 r.źródło: ShutterStock

Zgoda na 98-proc. bonifikatę przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości – to główne założenie uchwały przyjętej w czwartek przez stołecznych radnych. Na nowych przepisach mają skorzystać zwłaszcza mieszkańcy lokali w spółdzielniach mieszkaniowych.  
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • wyborca(2018-10-19 12:09) Zgłoś naruszenie 53

    Brawo radni.Ja będę głosował na was.

    Odpowiedz
  • Ile(2018-10-19 12:14) Zgłoś naruszenie 55

    Ile rząd przeznaczy na rzecz samorządów wobec utraty dochodów z wieczystego użytkowania? Nie wszyscy skorzystają z bonifikat. Za 20 lat zniknie wieczysta dzierżawa /ta instytucja powstała jeszcze za czasów imperium rzymskiego, szczególnie feudałowie lubili z niej korzystać po różnych zrazach - nie było komu ziemi uprawiać/ - PiS-manom znowu się to pomyliło z komuną.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zs(2018-10-21 11:59) Zgłoś naruszenie 31

    Radni - Dlaczego tak późno , taka zmiana ?. Tyle było postulatów ludzi - nie mieliście czasu,czym się zajmowaliście .Apel do posłów ,senatorów, Rządu -czas najwyższy te pokomunistyczne prawa zmienić, ale rozsądnie ,bez kolejnego nabijania nas na olbrzymie opłaty np.na 20 lat w Warszawie kwotą ok.38 tys.pln, 60 mkw mieszkania,kogo na to stać? em. rencistę z Waszymi podwyżkami 50 zł . Nareście ktoś zdrowo pomyślał(nie brał pomysłów z wycieczki do Francji) ,usłuchał wniosków ,nie wydzielać po fundamentach jak było dotychczas ,bo wyjście z bloku powstawało na obcy teren ,obiekt ZL IV ul. Gotarda . Wydzielać bloki z terenem wraz z cała infrastrukturą w osiedlu dotychczas funkcjonującą lub planowaną , aby nie był to wydzielony "potworek " autorów przepisu. Pani Senator L.Staroń niech się Pani włączy z rozsądnymi pomysłami, mamy do Pani zaufanie.

    Odpowiedz
  • dolega5(2018-11-10 12:46) Zgłoś naruszenie 95

    Uszczesliwieni "własciciele" nie sa poinformowani ze radni w tri miga ustanowia nowy podatek kastralny aby sobie zapewnic kase - "nie ma takiej rzeczy jak darmowy obiad"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2018-12-09 22:24) Zgłoś naruszenie 21

    A opłaty za wieczyste poszybowaly do góry, że hej! Tak nam dobrze robią, szkoda, że o tym w artykule cichutko. Taka rzetelność dziennikarska - pochwalić co kazali i zmilczeć co nie na rękę rządzącym Warszawą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • on(2018-12-18 08:38) Zgłoś naruszenie 20

    Co z garażami!!!! Gigantyczne podwyżki haraczu, żadnych bonifikat! Garaż (miejsce postojowe) to obecnie nieruchomość toksyczna, której nawet nie będzie można sprzedać. Złamanego głosu ani PIS ani PO mojego nigdy nie otrzyma.

    Odpowiedz
  • Aleks(2018-12-21 15:51) Zgłoś naruszenie 10

    A co z tymi którzy uczciwie kupili ziemię? Czy to jest kraj dla złodzieja?

    Odpowiedz
  • Kasia(2018-12-27 16:12) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ustawa fotyczy spoldzielni mieszk. W ktorych nia ma mieszkan z wyodrebniona wlasnoscia?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz