Członek KRS bez poparcia zgromadzenia sędziów w konkursie na sędziego Sądu Okręgowego

autor: Małgorzata Kryszkiewicz11.10.2018, 07:00; Aktualizacja: 11.10.2018, 07:57

Starający się o awans do sądu okręgowego Maciej Nawacki, członek Krajowej Rady Sądownictwa, nie uzyskał poparcia zgromadzenia sędziów w konkursie na sędziego Sądu Okręgowego w Olsztynie.

O tym, że sędzia olsztyńskiego sądu rejonowego Maciej Nawacki stara się o awans zawodowy, pisaliśmy jako pierwsi już w połowie czerwca. Informacja ta wywołała mieszane uczucia w środowisku sędziowskim, gdyż sędzia Nawacki jest mocno kojarzony z obecnym ministrem sprawiedliwości, a od rozpoczęcia prac nowej KRS minęły wówczas zaledwie dwa miesiące. Przypominano nie tylko to, że Nawacki dał się wybrać do rady w kontrowersyjnej procedurze, ale także to, że przyjął z rąk Zbigniewa Ziobry stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Wczoraj nad jego kandydaturą oraz 20 innymi pochyliło się zgromadzenie ogólne sędziów apelacji białostockiej. I oceniło sędziego Nawackiego bardzo surowo. Otrzymał on jedynie trzy głosy „za”. Przeciwko członkowi KRS głosowało aż 63 uczestników zgromadzenia.

Co ciekawe, w tym samym konkursie startuje również inny znany czytelnikom DGP sędzia SR w Olsztynie – Tomasz Koszewski. Jest to sędzia, o którym pisaliśmy pod koniec września i który pomimo toczącego się postępowania dyscyplinarnego (zarzuca mu się m.in. przewlekłość w 82 prowadzonych sprawach), trafił na delegację do Ministerstwa Sprawiedliwości. Po interwencji naszej gazety jego delegacja została skrócona. W jego przypadku zgromadzenie również nie miało litości – 44 uczestników głosowało przeciwko jego kandydaturze, „za” było jedynie ośmiu.


Pozostało 41% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane