statystyki

Członek KRS bez poparcia zgromadzenia sędziów w konkursie na sędziego Sądu Okręgowego

autor: Małgorzata Kryszkiewicz11.10.2018, 07:00; Aktualizacja: 11.10.2018, 07:57

Starający się o awans do sądu okręgowego Maciej Nawacki, członek Krajowej Rady Sądownictwa, nie uzyskał poparcia zgromadzenia sędziów w konkursie na sędziego Sądu Okręgowego w Olsztynie.

O tym, że sędzia olsztyńskiego sądu rejonowego Maciej Nawacki stara się o awans zawodowy, pisaliśmy jako pierwsi już w połowie czerwca. Informacja ta wywołała mieszane uczucia w środowisku sędziowskim, gdyż sędzia Nawacki jest mocno kojarzony z obecnym ministrem sprawiedliwości, a od rozpoczęcia prac nowej KRS minęły wówczas zaledwie dwa miesiące. Przypominano nie tylko to, że Nawacki dał się wybrać do rady w kontrowersyjnej procedurze, ale także to, że przyjął z rąk Zbigniewa Ziobry stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Wczoraj nad jego kandydaturą oraz 20 innymi pochyliło się zgromadzenie ogólne sędziów apelacji białostockiej. I oceniło sędziego Nawackiego bardzo surowo. Otrzymał on jedynie trzy głosy „za”. Przeciwko członkowi KRS głosowało aż 63 uczestników zgromadzenia.

Co ciekawe, w tym samym konkursie startuje również inny znany czytelnikom DGP sędzia SR w Olsztynie – Tomasz Koszewski. Jest to sędzia, o którym pisaliśmy pod koniec września i który pomimo toczącego się postępowania dyscyplinarnego (zarzuca mu się m.in. przewlekłość w 82 prowadzonych sprawach), trafił na delegację do Ministerstwa Sprawiedliwości. Po interwencji naszej gazety jego delegacja została skrócona. W jego przypadku zgromadzenie również nie miało litości – 44 uczestników głosowało przeciwko jego kandydaturze, „za” było jedynie ośmiu.


Pozostało jeszcze 41% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane