Królowie stołecznej reprywatyzacji. Zobacz, kto uzyskiwał największe odszkodowania w Warszawie

autor: Patryk Słowik11.10.2018, 07:00; Aktualizacja: 11.10.2018, 18:01
Warszawa. Widok na PKiN

Warszawa. Widok na PKiNźródło: ShutterStock

576 mln zł – tyle ze środków Warszawy wypłacono w ostatniej dekadzie z tytułu reprywatyzacyjnych odszkodowań. Lista najskuteczniejszych pełnomocników zaskakuje. Otwiera ją wybitny cywilista i ekspert prawny czterech premierów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (36)

 • baba(2018-10-16 17:08) Zgłoś naruszenie 10

  najfajniejsze jest to, ze za odbudowane przez PRL z naszych pieniedzy RUINY można wyprocesować miliony... JA TEZ CHCĘ bo kazdy pracownik i uczeń MUSIAŁ co miesiąc uiszczać składke na Fundusz Odbudowy Stolicy.

  Odpowiedz
 • Valdemort(2018-10-14 22:04) Zgłoś naruszenie 10

  nr 1 to kościół katolicki, temat pominięty w filmie "Kler" - a szkoda nr 2 to Jarosław Kaczyński - afera Telegraf i Srebrna

  Odpowiedz
 • ewa(2018-10-14 18:32) Zgłoś naruszenie 21

  A co ze specjalną kastą, która przysądzała kamienice nieżyjącym ???

  Odpowiedz
 • Valdemort(2018-10-14 08:31) Zgłoś naruszenie 10

  ciekawe, że nie ma na liście spółki Telegraf i Srebrnej braci Kaczyńskich - czy komisja Jakiego zajmie się tym przypadkiem? Nie zapominajmy też o niesamowitych przekrętach kleru katolickiego, agentury watykańskiej.

  Odpowiedz
 • Dobra Zmiana(2018-10-13 08:20) Zgłoś naruszenie 10

  Komuno wróć ! Za PRL za " Aferę Mięsną " była kara śmierci , skuteczna dla przykładu ! PIS nie da rady , choć Kaczyński obiecał wprowadzić . Następna afera to UFG , sitwa kroi kierowców za brak OC ! A robotnik już nie ma władzy , został wymanewrowany przez Bolka " i Balcerowicza ! Może tylko marzyć o wygranej w Toto lotku 1 mil. lub dwa . A profesorowie i adwokaci kradną na potęgę !

  Odpowiedz
 • zarządca(2018-10-12 18:29) Zgłoś naruszenie 20

  W polskim prawie w dalszym ciągu brak jednoznacznego przepisu, wykluczającego zwrot działek zabudowanych zamieszkanymi budynkami wielolokalowymi. Pytam się, kiedy PiSowska większość sejmowa uchwali ustawę reprywatyzacyjną. Bez tej ustawy cała dyskusja na ten temat i decyzje tzw. komisji Jakiego to zwykłe bicie piany.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wilus(2018-10-12 15:31) Zgłoś naruszenie 80

  Dlaczego w podlaskim gmina Siemiatycze zmieniono numery ewidencyjne działek budowlanych. Urzędnicy gminni znają ten przewal bo znali doskonale spadkobierców i właścicieli owych działek , ale bezczelnie kłamią mimo zródłowej dokumentacji w Starostwach i piszą nagminnie bzdury do sadów administracyjnych i powszechnych, aby utrzymać zagrabione z rażącym naruszeniem prawa nieruchomości ,które do nich nigdy nie należały. Dlaczego Warszawa , a nie Białystok brak komisji reprywatyzacyjnej.

  Odpowiedz
 • cd12(2018-10-12 13:28) Zgłoś naruszenie 21

  Wszyscy Prawnicy i Urzędnicy, którzy doprowadzili do zbrodniczej reprywatyzacji powinni odpowiadać karnie ponadto prawnicy powinni być pozbawieni prawa wykonywania zawodu prawnika a urzędnicy dożywotnio zakaz zajmowania funkcji urzędniczych i publicznych- TAKIE POWINNO BYC PRAWO.

  Odpowiedz
 • qwe(2018-10-12 11:30) Zgłoś naruszenie 10

  widać warto się uczyć i na jakim kierunku

  Odpowiedz
 • Cyklon(2018-10-12 11:00) Zgłoś naruszenie 00

  Pan Kaliński mija się z prawdą twierdząc ze jego klientów układy indemnizacyjne nie dotyczyły, otóż większość arystokratów których reprezentuje w momencie nacjonalizacji mieszkała za granicą nie zaś w PRL, profesor myli objęcie układami indemnizacyjnymi z ich wykonaniem, po prostu obecnie większość z nich twierdzi że z odszkodowań nie skorzystała (wobec szczupłej dokumentacji nie musi to być prawdą) ale układami indemnizacyjnymi jako obywatele państw sygnatariuszy byli objęci.

  Odpowiedz
 • znowu etyka mecenasów?(2018-10-12 08:19) Zgłoś naruszenie 293

  Wspaniały sposób na biznes. Tworzysz prawo z dziurami, i potem z tych dziur korzystasz. Albo wiesz, że będzie zmiana przepisów i się wcześniej do biznesu przygotowujesz. Reszta musi zasuwac na innych zasadach.

  Odpowiedz
 • Liberal(2018-10-12 01:34) Zgłoś naruszenie 42

  Ha ha ha Patryk Jaki zawsze powtarza ze opinia Rady Legislacyjnej jest bardzo pozytywna wobec jego projektu ustawy. Zatem nie wiem o co chodzi bolszewikom z MJN.

  Odpowiedz
 • cd1(2018-10-12 00:24) Zgłoś naruszenie 91

  to nie ustawa?, nie prawo? tylko jakieś widzimisię misigina zwanego wziętym ma decydować o losach własności Polaków i Państwa Polskiego?

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-10-11 23:35) Zgłoś naruszenie 60

  Słowik chyba próbuje kreować się na Boba Woodwarda szukając jednak afer tam, gdzie ich nie ma. To żenujące - bolszewicka nagonka na ludzi mających roszczenia wynikające z przepisów prawa przekracza wszelkie granice. W tym kraju nie można realizować swoich praw, bo od razu jesteś złodziejem, oszustem i wyzyskiwaczem. Nie można już nawet być pełnomocnikiem, by reprezentować klientów, bo nagle okazujesz się być elementem mafii gdy jesteś skuteczny w tym co robisz. Nawet dekret Bieruta nie był tak drastyczny wobec osób nim objętych. Redaktorze Słowik, wstydź się. Miasto Jest Nasze - kolejna grupka zafiksowanych ideologicznie pacanów nie mających pojęcia o temacie, w którym się wypowiadają.

  Odpowiedz
 • kutach(2018-10-11 18:14) Zgłoś naruszenie 63

  to jasno pokazuje, że rządzi nami POPiS i POPiS kradnie aż miło:)

  Odpowiedz
 • 007KAL(2018-10-11 13:17) Zgłoś naruszenie 133

  Po pierwsze bardzo się cieszę, że w GP pojawił się znowu sensowny artykuł. Problem jest taki, że nie zdarza się to zbyt często. Po drugie - z tego artykułu można przeczytać, że w Polsce ludzie, którzy powinny być elitą Narodu są jego wrogami, bo są niuczciwi, nietyczni i realizują swoje prywatne egoistyczne cele bez dbania o swój honor. Lud to akceptuje (kasus Łodzi), bo zamiast zadbać, aby usunąć "przekrętasów" od różnych "koryt", to większość ma nadzieję, że znajdzie sposób, aby "być bliżej jakiegoś koryta". Czy tak ????

  Odpowiedz
 • Liberal(2018-10-11 12:53) Zgłoś naruszenie 473

  Przepraszam bardzo ale dekret Bieruta w wielu przypadkach nakazuje zwrot nieruchomości prawowitym właścicielom. Co w tym złego, że ktoś odzyskał nieruchomość, którą państwo mu zabrało bez żadnej rekompensaty i przez lata korzystało bezprawnie? Rozumiem, że trzeba tępić przekręty ale Nie można odwracać znaczenia słów. Teraz mafią reprywatyzacyjną zaczyna się nazywać każdego, kto ma jakiekolwiek roszczenia. To jest chore.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gość(2018-10-11 12:38) Zgłoś naruszenie 211

  Gdyby kolejne rządy po 1980 rzetelnie podeszły do reprywatyzacji, dzisiaj nie mielibyśmy takich sytuacji. Wszystkie kraje w Europie uporały się z tym problemem tylko nie Polska. Ostatni projekt ustawy reprywatyzacyjnej pana Jakiego przepadł z kretesem - nie obejmował wszystkich poszkodowanych. Dzisiaj, kiedy z budżetu finansowanych jest wiele wydatków, dziwić może fakt, że o reprywatyzacji cisza jak makiem zasiał. Z jednej strony dzisiejsi rządzący odżegnują się od komunizmu , ale z drugiej strony uznają Dekret o reformie rolnej za obowiązujący. Czy to się nie nazywa hipokryzja? Pan Jaki chce wypłacać odszkodowania lokatorom , a kto myśli o tych , którym po wojnie zabrano wszystko, wyrzucono z domów nie dając im nic. Ile tych rodzin utraciło swoich bliskich podczas II wojny światowej by następne pokolenia mogły żyć w pokoju. Obchodzimy 100 lat niepodległości Polski, pora by uregulować sprawy reprywatyzacyjne.

  Odpowiedz
 • alelleuja i po cichu róbmy swoje(2018-10-11 11:46) Zgłoś naruszenie 151

  Przemiany w 1989 r. to podzielenie się władzą przez PZPR z ludźmi Solidarności wspieranych przez agencję rzymską. Czyli sojusz wójta, pana i plebana. Ludzie sprytni prze p. prof. pięknie swoje/przodków/ i nieswoje odzyskali. A narodowi zewsząd nędza. Wiedząc o tym, ci co kradli od 1989 r., rozdają teraz biedakom trochę, aby biedaki mieli więcej dzieci. Ot i całe przemiany oraz dobroć dojnej zmiany.do@sssss - dokładnie tak jest.

  Odpowiedz
 • vg(2018-10-11 10:53) Zgłoś naruszenie 53

  https://oko.press/patryk-gra-zwyklego-chlopaka-walczacego-zepsutymi-elitami-jeden-problem-fikcja/ .. Profesor prawa bezprawnie wyrzucala ludzi z mieszkan wczesniej wstrzymala im wykup a Jaki ktory byl w PO pomaga miastu przejac te mieszkania dla nowych swoich lokatorow

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane