Prezydent Andrzej Duda powołał 27 osób na sędziów trzech izb Sądu Najwyższego

10.10.2018, 12:41; Aktualizacja: 10.10.2018, 14:09
Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Dudaźródło: ShutterStock

Prezydent Andrzej Duda powołał 27 osób na sędziów Sądu Najwyższego; 19 w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, 7 w Izbie Cywilnej i jednego sędziego w Izbie Karnej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • Meiji Ishin(2018-10-10 13:04) Zgłoś naruszenie 166

    To teraz drodzy czytelnicy, sami odpowiedzcie sobie na pytanie czy ta władza nie będzie chciała sfałszować wyborów parlamentarnych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2018-10-10 13:14) Zgłoś naruszenie 135

    Powtórzył się rok 1926 , wówczas zamach na władzę ustawodawczą , teraz -zapamiętajcie datę 10.10.2018 roku " zamach stany na trzecią władzę sądowniczą....................prezydent jako marszałek na koniu zwalczył władzę sadowniczą. Tylko Trybunał Stanu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-10-10 13:33) Zgłoś naruszenie 102

    Źle się stało. Jeśli politycy pokazują, że wolno nie stosować się do orzeczeń Sądów, tak samo czynić będą zwykli ludzie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zorro(2018-10-13 18:24) Zgłoś naruszenie 80

    Dobrze że pan dr hab. Oktawian Nawrot w końcu zrezygnował z bycia prodziekanem ds. studenckich WPiA UG i ewakował się na sędziego SN. Może w końcu tę funkcję przejmie osoba zainteresowana realną obroną interesów uczciwych studentów a nie przymykaniem oka na reformę Gowina i to co dzieje się na wydziale. Szkoda że pełni tą zaszczytną funkcję bez jakiej kolwiek praktyki prawniczej widząc tylko prześladowane zarodki.

    Odpowiedz
  • logiczny(2018-10-10 13:25) Zgłoś naruszenie 711

    Emeryt! a gdzie ty tu widzisz zamach??? Jest ustawa? Jest. Należy ją stosować? Należy. Od kiedy to postępowanie ZGODNIE z przepisami jest zamachem??? Sądy są od stosowania prawa a nie od jego stanowienia.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • MS (2018-10-10 14:30) Zgłoś naruszenie 28

    A ja jestem ciekawy, dlaczego w artykule jego autor podając tytuły zawodowe (słusznie) nie wspomina nic o tym, że prawie wszyscy powołani na stanowisko sędziego w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, tj. z wyłączeniem sędziego Sądu Apelacyjnego (nie udało mi się potwierdzić stopnia naukowego) są co najmniej doktorami habilitowanymi nauk prawnych..... Myślę że to ważna informacja, potwierdzająca wysoką wiedzę prawniczą i praktyczne przygotowanie zawodowe. Myślę że rzetelność dziennikarska wymaga podania czytelnikom pełnych danych.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Meiji Ishin(2018-10-10 13:54) Zgłoś naruszenie 10

    Tak Zum, jestem.

    Odpowiedz
  • Meiji Ishin (2018-10-10 13:53) Zgłoś naruszenie 11

    Masz rację Szlomo, powinienem był napisać, że ta władza na pewno sfałszuje nadchodzące wybory parlamentarne i że nie mam co do tego żadnych wątpliwości, bo krok po kroku, od 3 już lat, sumiennie zmierza do zainstalowania w Polsce dyktatury. Nie chcę siać fermentu, stwierdzam jedynie fakt. A co do opozycji, to wolę lekkich złodziei będących w kieszeniach biznesu niż tej pseudo narodowo-katolickiej mieszaniny **** i owieczek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz