Prezes TK: Wymiar sprawiedliwości uzurpuje sobie prawo nieprzewidziane w konstytucji

08.10.2018, 21:20; Aktualizacja: 08.10.2018, 21:37
Jednocześnie Przyłębska zaapelowała do wszystkich narodów Unii Europejskiej o akceptowanie suwerenności i konstytucji każdego narodu, bo jest ona - jak powiedziała - "wyrazem niezależności narodu". "Mówimy, że szanujemy wszystkie kultury, że są równe. To szanujmy naprawdę, a nie tylko poprzez szczere deklaracje" - podkreśliła.

Jednocześnie Przyłębska zaapelowała do wszystkich narodów Unii Europejskiej o akceptowanie suwerenności i konstytucji każdego narodu, bo jest ona - jak powiedziała - "wyrazem niezależności narodu". "Mówimy, że szanujemy wszystkie kultury, że są równe. To szanujmy naprawdę, a nie tylko poprzez szczere deklaracje" - podkreśliła.źródło: Newspix
autor zdjęcia: MAREK KONRADFOTONEWS

Jesteśmy w czasach, kiedy wymiar sprawiedliwości, indywidualni sędziowie uzurpują sobie prawo nieprzewidziane w polskiej konstytucji - powiedziała w poniedziałek prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. Jej zdaniem może to prowadzić do anarchii prawa.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

  • poucza a sama co(2018-10-09 07:48) Zgłoś naruszenie 83

    a jakim prawem ty sie tam znalazlas to dopiero bylo podeptanie prawa i dobrze o tym wiesz pani wolfgangowa

    Odpowiedz
  • taka prawda(2018-10-09 05:18) Zgłoś naruszenie 212

    Po pierwsze, sądownictwo to nie jest żadna władza, bo: władzę ma tylko suweren - czyli naród. Naród nie desygnuje sędziów ani nie ma wpływu na ich wybór oraz ocenę pracy. Zatem sądownictwo nie jest elementem trzeciej niezależnej władzy - tylko elementem władzy wykonawczej. Sędzia w systemie obowiązującym w naszym kraju - to urzędnik państwowy w niemal identycznym zakresem kompetencji jak inni urzędnicy. Szczególne przywileje tej grupy wynikają stąd, że za czasów komuny utrwalali oni władzę ludową, skazując (niekiedy na kary śmierci) tych, którzy władzy ludowej nie akceptowali. Byli oni zatem jak woda, którą piłat (PZPR) umywało ręce. Więc może nie opowiadajcie nam tu bajek o jakimś urojonym trójpodziale władzy. W tym ustroju nie da się takiego rozwiązania wprowadzić. Jedynie rozwiązania anglosaskie zbliżają do modelu trójpodziału, a nie kontynentalne wyrosłe z tradycji absolutyzmu .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane