statystyki

Niedopuszczają na wizję. RPO interweniuje w TVP w sprawie niepełnosprawnych

autor: Patryk Słowik02.10.2018, 07:20; Aktualizacja: 02.10.2018, 07:47
Teraz RPO spostrzega, że sytuacja dotyka także osób, których sposób wysławiania się utrudnia zrozumienie wypowiedzi.

Teraz RPO spostrzega, że sytuacja dotyka także osób, których sposób wysławiania się utrudnia zrozumienie wypowiedzi.źródło: ShutterStock

Elementem misji publicznej Telewizji Polskiej powinny być działania na rzecz pełnego włączania osób z niepełnosprawnością w życie społeczne. Tymczasem osoby z dysfunkcją mowy skarżą się na odmowy udziału w teleturniejach w TVP. Twierdzi tak rzecznik praw obywatelskich, który zwrócił się właśnie w tej sprawie do dyrektora TVP 2 Marcina Wolskiego z prośbą o wyjaśnienia.

„Do Biura RPO wpływają skargi na odmowę uczestnictwa w teleturniejach osobom z niepełnosprawnością mowy. Rzecznik ma informacje o takich przypadkach związanych z programami » Jeden z dziesięciu « i » Koło Fortuny « . Według osób, które zgłosiły chęć uczestnictwa, możliwe jest zrozumienie wypowiadanych przez nich słów” – czytamy w informacji umieszczonej na stronie internetowej RPO.

Ombudsman przypomina, że TVP musi realizować misję publiczną. Jej elementem muszą zaś być działania na rzecz pełnego włączania osób z niepełnosprawnością w życie społeczne.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane