statystyki

Adwokaci nadal niezadowoleni z noweli kodeksu postępowania cywilnego

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.09.2018, 19:00
Resort sprawiedliwości przeprowadził konferencję uzgodnieniową, po której przedstawił nową wersję projektu

Resort sprawiedliwości przeprowadził konferencję uzgodnieniową, po której przedstawił nową wersję projektuźródło: ShutterStock

„Zmiany legislacyjne proponowane w projekcie mają przede wszystkim charakter redakcyjny, eliminujący nieścisłości poprzedniej wersji projektu, bez większego wpływu na całość nowelizacji” – tak przedstawioną przez resort sprawiedliwości pod koniec czerwca br. nową wersję tzw. dużej noweli kodeksu postępowania cywilnego oceniła Naczelna Rada Adwokacka.

Przypomnijmy: projekt w opinii jego autorów ma wprowadzić rozwiązania, które spowodują przyśpieszenie procesów cywilnych. Dla przykładu – sądy nie będą już musiały zajmować się bezzasadnymi pismami do nich kierowanymi. Propozycje już na samym początku wzbudziły jednak spore kontrowersje, m.in. w środowisku profesjonalnych pełnomocników. Zarzucano choćby to, że ograniczą one dostęp obywateli do sądu, a jednocześnie nie usuną barier uniemożliwiających sprawne prowadzenie procesu.

Po tych uwagach, wpływających w ramach konsultacji społecznych, resort sprawiedliwości przeprowadził konferencję uzgodnieniową, po której przedstawił nową wersję projektu.


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane