statystyki

Urzędnik musi pożegnać się z posadą po elekcji na radnego

autor: Bartosz Bator29.08.2018, 17:00
W odniesieniu do urzędników w służbie cywilnej zakaz jest dużo prostszy. Członek korpusu nie może łączyć zatrudnienia w służbie cywilnej z mandatem radnego. Z kolei w ustawie o pracownikach urzędów państwowych w ogóle nie ma zakazu w tym zakresie.

W odniesieniu do urzędników w służbie cywilnej zakaz jest dużo prostszy. Członek korpusu nie może łączyć zatrudnienia w służbie cywilnej z mandatem radnego. Z kolei w ustawie o pracownikach urzędów państwowych w ogóle nie ma zakazu w tym zakresie.źródło: ShutterStock

Wójt namawia podległego mu pracownika, aby kandydował do rady gminy. Czy może on stanąć do takich wyborów.

Kandydować może, kłopot pojawia się w sytuacji, gdy zostanie radnym. Tych bowiem dwóch funkcji nie można łączyć. Właściwsze jest pytanie, z jakimi zajęciami nie można łączyć mandatu radnego. Przepisy są bowiem sformułowane tak, że wskazują, czego nie może robić dany obywatel jako radny, a nie jako urzędnik.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • holala z grajdoła(2018-08-30 15:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wysoki członek zarządu Kolei mazowieckich jest radnym i członkiem rady w otwocku, i ma w dubie rto co tu jezd naPiSane,.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane