statystyki

Prawie 200 chętnych do SN

autor: Małgorzata Kryszkiewicz02.08.2018, 07:31; Aktualizacja: 02.08.2018, 08:32
Nadal największym zainteresowaniem cieszy się Izba Dyscyplinarna

Nadal największym zainteresowaniem cieszy się Izba Dyscyplinarnaźródło: ShutterStock

Dziś Krajowa Rada Sądownictwa ujawni personalia ubiegających się o stanowiska sędziego Sądu Najwyższego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wśród nich znajduje się Mariusz Muszyński, dziś orzekający w Trybunale Konstytucyjnym, zaliczany do grona sędziów dublerów. Typowany jest na prezesa Izby Dyscyplinarnej.

Póki co wiadomo, że do konkursu zgłosiło się 198 osób, w tym 71 sędziów. Co ciekawe, najwięcej aplikacji pochodzi od sędziów rejonowych, tych bowiem zgłosiło się aż 24. Drugim najliczniej reprezentowanym zawodem są radcowie prawni (45 zgłoszeń), a pierwszą trójkę zamykają adwokaci (34 zgłoszenia). Z kolei prokuratorów, wbrew temu, co na początku sugerowano, o stanowisko stara się niewielu, bo zaledwie 13.

Nadal największym zainteresowaniem cieszy się Izba Dyscyplinarna. Chce w niej orzekać aż 91 uczestników konkursu. Tutaj również prym wiodą sędziowie, których do oceny występków kolegów chętnych jest aż 36, w tym 18 rejonowych.


Pozostało jeszcze 16% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane