KRS przepytuje sędziów z poglądów. Niepokorni zostaną wyeliminowani

autor: Małgorzata Kryszkiewicz12.07.2018, 07:22; Aktualizacja: 12.07.2018, 08:16
Wczorajsze posiedzenie KRS odbiło się szerokim echem w środowisku sędziowskim

Wczorajsze posiedzenie KRS odbiło się szerokim echem w środowisku sędziowskimźródło: ShutterStock

Kandydaci muszą przygotować się na polityczne pytania. Krajowa Rada Sądownictwa chce wiedzieć, jak oceniają decyzje PiS dotyczące wymiaru sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

  • alejaja, alejaja(2018-07-13 08:19) Zgłoś naruszenie 23

    W USA w Sądzie Najwyższym 9 sędziów , u nas ponad 73 , najwyższy czas zburzyć POmagdalenkowy układ

    Odpowiedz
  • j.(2018-07-12 20:19) Zgłoś naruszenie 40

    Kiedyś trzeba było być nie tyle dobrym fachowcem (w danym przypadku prawnikiem), ile dobrym komunistą, żeby robić karierę, a dziś... no właśnie, czy się tak dużo zmieniło? No i warto pamiętać, kto zawsze najgłośniej krzyczy: "Łapać złodzieja!"...

    Odpowiedz
  • info(2018-07-12 14:30) Zgłoś naruszenie 69

    Przeciez czlonkowie Iustiti mieli nie startowac w konkursach przed obecna KRS. A tu jednak chca awansowac i startuja, a pozniej jeszcze krytykuja ze nie dostaja opinii pozytywnej. Jak chcieli politykowac i zastraszac kolegow sedziow, a teraz na stolki to im spieszno. ZENADA!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2018-07-12 14:19) Zgłoś naruszenie 813

    No cóż, skoro ok 20% sędziów jawnie, z pełną ostentacją bawi się w polityków, to zadaniem KRS jest m.in. ułatwić im opuszczenie stanu sędziowskiego i już niczym nieskrepowane spełnianie się jako agitatorzy polityczni. To chyba naturalne i zrozumiałe.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • JAcóś(2018-07-12 13:05) Zgłoś naruszenie 1010

    Bardzo dobra jest propozycja Cejrowskiego: "Wszyscy won!!!". Wszyscy sędziowie, którzy orzekali za komuny powinni odejść. WSZYSCY!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosia samosia(2018-07-12 12:51) Zgłoś naruszenie 911

    Rzeplińskiemu ja wypowiadał się o zmianach w przepisach ustaw, PiS zarzucał, że wtrąca się do polityki. Jak członkowie KRS pytają kandydatów na sędziów co sądzą o zmianach wprowadzanych przez PiS, to już nie jest pytanie dotyczące polityki. Obłuda w czystej postaci.

    Odpowiedz
  • pinokio(2018-07-12 12:01) Zgłoś naruszenie 158

    Czy durny narodzie wiecie po co *********** potrzebne są swoje sądy?swoi sędziowie?Aby wypełniali bez sprzeciwu wole partii!!!!A nie po to by wydawać sprawiedliwe wyroki.....

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-07-12 11:31) Zgłoś naruszenie 2213

    Twarz nowego KRS to twarz polityczna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bard(2018-07-12 11:27) Zgłoś naruszenie 1319

    Proszę o odniesienie się autora tych bredni do stanowiska Pani Pawłowicz, że w przesłuchaniu nie uczestniczył żaden sędzia, w związku z powyższym nie mógł być pytany. Niemieckie kłamstwo jak widać ma krótkie nogi.Napiszę w zrozumiałym dla redaktora języku: Warum lügst du?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • S(2018-07-12 11:15) Zgłoś naruszenie 2517

    A z tym przesłuchiwaniem to kłamstwo. Badają tylko dokumenty, ale czego się nie napisze dla wierszówki

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obiektywny(2018-07-12 11:08) Zgłoś naruszenie 294

    Sędzia powinien być apolityczny. Na pytanie o politykę nie powinien odpowiadać. Swoje poglądy polityczne powinen wyrażać za kotarą przy urnie wyborczej tylko. Nie powinien też brać udziału w manifestacjach itp.. Jak tego nie przestrzega to dyscyplinarnie powinien zostać wydalony z zawodu. To samo dotyczy tych co kidyś byli w PZPR. Takie osoby nie dają gwarancji apolityczności w mojej ocenie. Dobrowolna służba np. na stanowisku sędziego dla kraju o systemie totalitarnym w mojej opini dyskredytuje takie osoby. Mogli być adwokatami i bronić opozycjonistów, anie ich skazywać. Teraz byliby podziwianymi sędziami.

    Odpowiedz
  • sdsd(2018-07-12 10:54) Zgłoś naruszenie 2216

    Atrapa KRS. Oj będzie wstyd dla "sędziów niezłomnych" w niej zasiadających, po tym jak PIS odejdzie. A wcześniej czy później odejdzie!

    Odpowiedz
  • o(2018-07-12 09:17) Zgłoś naruszenie 134

    jeszcze powinny być pytania o wspólpracy z bezpieką

    Odpowiedz
  • Meiji Ishin(2018-07-12 09:12) Zgłoś naruszenie 163

    Bigda idzie. Wielkimi krokami.

    Odpowiedz
  • re(2018-07-12 09:08) Zgłoś naruszenie 4122

    Sytuacja absolutnie skandaliczna, prawdopodobnie dająca w przyszłości podstawy do pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności karnej. No i jeśli ktoś miał jeszcze jakieś złudzenia co do atrapy KRS, to się ich już pozbył. Bardzo szybko.

    Odpowiedz
  • Mecenas(2018-07-12 08:51) Zgłoś naruszenie 2764

    kolejne bzdury niemieckich mediów...., a przypomnijcie sobie jak było po 1989 - 2018 gdy na awans mogli liczyć tylko tacy udzie jak porucznik WSW, aktualnie sprawujący funkcje "prezesa SN", czy wieloletni członek PZPR i aktywista PZPR na UW - towarzysz Andrzej Rzepiński ?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • prawnik(2018-07-12 08:21) Zgłoś naruszenie 4117

    Zamki na piasku o stworzeniu partyjno-rządowego sądownictwa. Fatamorgana starców o przywróceniu zwyczajów z PRL. Dzięki takim zagraniom, gdy wiatr historii powieje delikatnie inaczej, obudzimy się w kraju skrajnie laickim i lewackim (co wcale mi się nie podoba - nie lubię przesady). Zbyt istotne przeciągnięcie wahadła w prawo, oznacza w kolejności jego nazbyt istotne odbicie w lewo. Przepytywanie Sędziów z poglądów politycznych to droga donikąd.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz