statystyki

Ultimatum samorządów: "Rekompensaty za wiatraki" albo Trybunał Konstytucyjny

autor: Jakub Pawłowski11.07.2018, 07:32; Aktualizacja: 11.07.2018, 08:40
Wiatraki

W efekcie gminy zostaną z kilkunastoprocentowymi ubytkami w budżetach, co – jak przekonują – nie może pozostać bez wpływu na planowane inwestycje. Bez zaciągania kolejnych kredytów się więc nie obędzie. A to oznacza, że wiele gmin pogrąży się w spirali zadłużenia.źródło: ShutterStock

 Gminy, których budżety przetrzebiła nagła zmiana zasad opodatkowania farm wiatrowych, stawiają premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i minister finansów Teresie Czerwińskiej ultimatum.

– Jeżeli w ciągu najbliższych dwóch tygodni nie spotkają się z nami, by przedyskutować wypłaty rekompensat za utracone miliony złotych, sprawą będzie musiał zająć się Trybunał Konstytucyjny – ostrzegają. I wyznaczają najpóźniejszy termin spotkania – 20 lipca.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • _ #@(2018-07-11 12:36) Zgłoś naruszenie 11

    Czyli Wójtowie uznają TK i wiedzą co robić gdy ustawa jest dla nisz szkodliwa. Niestety światli mędrcy z SN tej wiedzy nie posiedli.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane