statystyki

Wody Polskie powoli schodzą z mielizny

autor: Jakub Pawłowski11.07.2018, 07:32; Aktualizacja: 11.07.2018, 08:31
Od wielu miesięcy pomiędzy związkowcami a kierownictwem trwają burzliwe rozmowy na ten temat. Jeszcze w ostatnim tygodniu ci pierwsi ponowili swoją groźbę wszczęcia akcji protestacyjnej.

Od wielu miesięcy pomiędzy związkowcami a kierownictwem trwają burzliwe rozmowy na ten temat. Jeszcze w ostatnim tygodniu ci pierwsi ponowili swoją groźbę wszczęcia akcji protestacyjnej.źródło: ShutterStock

 Powołano specjalny zespół, który ma opracować długofalową strategię rozwoju Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (PGW WP). Do 15 października ma przedstawić pomysły, jak usprawnić działalność tej instytucji.

Na konieczność takich działań wskazał m.in. audyt przeprowadzony przez zewnętrzną firmę. Wynika z niego, że działalność nowo powstałych Wód Polskich wymaga optymalizacji, zwłaszcza w kwestii finansowej i kadrowej.

Jest to też odpowiedź na problemy, z którymi instytucja ta boryka się od początku swojego istnienia, czyli od 1 stycznia br., kiedy to weszło w życie prawo wodne (Dz.U. z 2018 r. poz. 650 ze zm.). Od tego czasu w rękach PGW WP skupiają się – dotychczas rozproszone między marszałków, starostów i gminy – kompetencje dotyczące m.in. ochrony przeciwpowodziowej i nadzoru nad wysokością opłat za wodę i ścieki.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Hania(2018-07-17 07:27) Zgłoś naruszenie 90

  Czytam te bzdury i się zastanawiam kto daje takie informacje do gazety, pracując w tej firmie jest wiem i widzę że jest całkowicie inaczej. Był audyt, ale na papierze. Specjaliści odchodzą, jest bałagan organizacyjny, bałagan kadrowy. Nawet nie ma kasy na materiały biurowe. Porażka. Liczyłam że coś się zmieni, ale czas uciekać.

  Odpowiedz
 • Lupo(2018-07-17 10:05) Zgłoś naruszenie 60

  Wody Polskie ugrzęzły w bagnie i szybko z tego nie wyjdą. Jak w ogóle kiedykolwiek wyjdą!.

  Odpowiedz
 • mina(2018-07-16 22:52) Zgłoś naruszenie 50

  Wody Polskie nadal stoją na mieliźnie poczytajcie sobie opinie na temat pracy w PGW WP na portalu go work

  Odpowiedz
 • Domiś (2018-07-20 13:12) Zgłoś naruszenie 20

  Gospodarka wodna padnie na wiele lat. Nawet 10 lat nie wystarczy aby ją odbudować :

  Odpowiedz
 • Pan kotek(2018-08-27 14:05) Zgłoś naruszenie 00

  Ten audyt to ściema i wyprowadzanie państwowych pieniędzy. A zespołów ds strategii to w KZGW było już całe mnóstw, żadna z nich nie doczekała się wdrożenia, lub nie dała dobrych efektów - sam byłem świadkiem przynajmniej opracowywania dwóch takich strategii. Ta reforma spowoduje cofnięcie się w czasie o jakieś 70 lat. Wszystko co było ( i jakoś się łatało przez lata - bo pieniążków nie było nigdy na gospodarkę wodną) teraz pójdzie w ruinę zupełną. Trzeba będzie robić wszystko od podstaw! A żeglarze zamienią się w oryli - będą spławiać towary na drewnianych barkach - nic innego się nie uchowa. Pozdrowienia dla byłego ministra Gajdy! Powinien teraz tu być i pić piwo, którego naważył. To że go odwołali, to dla niego nagroda, nie kara. Powinien teraz odbierać telefony od zdenerwowanych interesantów, którzy nic nie mogą załatwić. Takie to wypływanie z mielizny!! Ha, ha ha!

  Odpowiedz
 • Meliorant (2018-08-14 19:20) Zgłoś naruszenie 00

  Z końcem 2017 r. odszedłem na emeryturę po prawie 46 latach pracy. Większą część tego okresu przepracowałem w melioracjach, gdyż z zawodu jestem technikiem i inżynierem mel. wodn. Pracę znam od podszewki. W momencie opracowywania i uchwalania ustawy Prawo wodne wiedzieliśmy, że z planowanej niby reformy nic dobrego nie wyniknie i tak się stało. Szkoda wieloletniego dorobku i ludzi. Jak widzę, że nic się nie robi w korytach cieków, na wałach p.pow. na budowlach hydrotechnicznych, to mi się niedobrze robi. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane