statystyki

Orzecznictwo to nie biblioteka publiczna [WYWIAD]

autor: Szymon Cydzik03.07.2018, 07:20; Aktualizacja: 03.07.2018, 08:08
Mam takie przekonanie, że tezy, opracowane przez prof. Antoniego Bojańczyka, będą kompletne i wówczas będzie można aktualizować orzecznictwo dyscyplinarne na bieżąco.

Mam takie przekonanie, że tezy, opracowane przez prof. Antoniego Bojańczyka, będą kompletne i wówczas będzie można aktualizować orzecznictwo dyscyplinarne na bieżąco.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jacek Ziobrowski: Opracowanie orzeczeń dyscyplinarnych wymaga wiele czasu, zarówno ze względu na konieczność anonimizacji, jak i uporządkowanie według zagadnień, których dotyczą.

Baza orzeczeń sądów dyscyplinarnych adwokatury, dostępna na stronie Wyższego Sądu Dyscyplinarnego, nie była aktualizowana od półtora roku – ostatnie opublikowane orzeczenie pochodzi z listopada 2016 r. Aplikanci zwrócili się do pana z pytaniem o przyczynę oraz o to, kiedy można spodziewać się publikacji nowszych orzeczeń. Czy na przeszkodzie stoją tu względy techniczne?

Nie, to nie z przyczyn technicznych. W 2016 r. wybrano nowy skład Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury, którego kadencja zaczęła się w 2017 r. Osoba, która prowadziła stronę w poprzedniej kadencji, nie jest obecnie w składzie sądu. Uznałem, że powstała konieczność powołania zespołu wieloosobowego, co nastąpiło na początku 2017 r. Miał on opracować koncepcję prowadzenia tej strony, odmienną od poprzedniej, oraz publikować to, co uzna za przydatne do celów szkoleniowych, czy szerzej – edukacyjnych, oraz do tego, żeby w jakiś sposób zaakcentować kierunek orzecznictwa WSD. Na czele zespołu stoi mec. Janusz Tomczak. Z informacji, które od niego otrzymuję, wynika, że zespół pracuje, zbiera dokumentacje i opracował tezy, do których teraz dopasowuje się poszczególne orzeczenia, które w najbliższym czasie będą publikowane.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane