NRA bez spektakularnych sukcesów. Czy działalność rady ma sens? [OPINIA]

18.06.2018, 09:04; Aktualizacja: 18.06.2018, 09:10
Na ile działalność Naczelnej Rady Adwokackiej, w obecnej formule, ma sens?

Na ile działalność Naczelnej Rady Adwokackiej, w obecnej formule, ma sens?źródło: ShutterStock

Od dłuższego czasu, z pewnym zakłopotaniem, przyglądam się pracy Naczelnej Rady Adwokackiej. Niebawem minie półmetek tej kadencji a spektakularnych sukcesów brak. Samych sukcesów, nawet tych mniej widowiskowych, też chyba jest niewiele albo są one głęboko skrywane, aby móc się nimi pochwalić w przyszłości. Czas pokaże. To pewnie temat na inną dyskusję, na ile działalność Naczelnej Rady Adwokackiej, w obecnej formule, ma sens.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • gość(2018-06-21 16:53) Zgłoś naruszenie 00

  Mam nieodparte poczucie wyrzucania w błoto ciężko zarobionych pieniędzy. W mojej opinii równie dobrze samorządu mogłoby nie być, a przynajmniej dwie stówy w kieszeni co miesiąc, a w skali roku miałabym za to fajne wakacje... no cóż, ktoś inny jeździ za moje dolary :)

  Odpowiedz
 • Janusz(2018-06-18 16:51) Zgłoś naruszenie 62

  Połączyć adwokaturę i radcostwo i stworzyć jedne władze, całkiem inaczej wyłaniane (np. w głosowaniu internetowym), składające się z młodych i prężnych ludzi.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • xyz(2018-06-18 15:59) Zgłoś naruszenie 22

  "Ja wiem, że NRA chce, aby adwokatom żyło się lepiej, by mogli bez przeszkód wykonywać ich zawód i by uzyskiwali za to godziwą zapłatę" - to jest bardzo ciekawa teza, biorąc pod uwagę, że jak wieść gminna niesie, wszystkie propozycje legislacyjne wypracowane przez adwokatów i przekazane NRA w celu podjęcia konsultacji z Ministerstwem Sprawiedliwości lądują w niszczarce do papieru NRA (vide ostatni projekt dot. dochodzenia odszkodowań).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane