Będą zmiany w bezpłatnej pomocy prawnej. Sejm za projektem prezydenta Dudy

15.06.2018, 10:29; Aktualizacja: 15.06.2018, 10:39
Projekt dopuszcza prowadzenie mediacji jako jednej z form udzielenia nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym.

Projekt dopuszcza prowadzenie mediacji jako jednej z form udzielenia nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym.źródło: ShutterStock

Sejm przyjął w piątek prezydencki projekt dotyczący bezpłatnej pomocy prawnej wraz z poprawkami PiS; wprowadzają one m.in. wymóg wyższego wykształcenia od kandydata na doradcę prawnego.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • bezprawnik(2018-06-15 13:26) Zgłoś naruszenie 60

  Bzdura i naiwność tych którzy uwierzą w to,że jakość porad i świadczonych w tym zakresie usług będzie cokolwiek "warta" To czystej postaci populizm.Leki "za złotówkę" lub leki dla seniora-cóż to są za leki-? ktoś temu się w ogóle przyglądał,badał zjawisko-?. A leczenie ponoć gwarantowany bezpłatny dostęp do specjalistycznych usług w państwowej służbie zdrowia,jest na jakim poziomie i w jakim zakresie-? Wszyscy którzy stykają się z tymi problemami doskonale wiedzą na jakim poziomie są to usługi.Nie inaczej będzie i jest ( bo taka forma pomocy funkcjonuje na szczeblach samorządowych ) z ową pomocą prawną.Lekarz do 13 przyjmuje na państwowej posadzie a po 13 tego samego pacjenta zaprasza już do prywatnego gabinetu po dalszą część specjalistycznej wiedzy i diagnozę.To samo będzie w tym przypadku.Zatem dla kogo będą to porady prawne i na jakim poziomie wiedzy i kompetencji-?

  Odpowiedz
 • zarżną wszystko co małe(2018-06-15 11:22) Zgłoś naruszenie 60

  minimalna do góry - to automatycznie średnia krajowa do góry iiiiii zus znowu do góry .... najwyższa pora skończyć z mikro działalnością - nie będę zasuwał miesiąc w miesiąc na zus a potem wielkie G z tego dostanę .

  Odpowiedz
 • Prawnik(2018-06-15 13:49) Zgłoś naruszenie 32

  Mało znam osób, którym podczas porad prawnych chce się analizować dogłębnie sytuację petenta i przedstawione przez niego dokumenty. Nawet, gdy wytłumaczy się petentowi co powinien zrobić, to często i gęsto nie potrafi on napisać stosownego pisma i poniekąd część z tych osób zgłasza się potem do tego prawnika już odpłatnie. Powiedzmy sobie również szczerze, zdarzają się sytuacje proste, które da się załatwić jedną poradą, ale są też przypadki już tak beznadziejne (minęły wszystkie terminy, kilkuletnia bierność petenta, itd.), że przeanalizowanie tego całego G może zająć tak dużo czasu, że nie opłaca się petenta namawiać na odpłatną pomoc, gdyż pieniędzy ma mało, a problem do rozwiązania duży. Często takie osoby są również pultaczami, którzy nie szczędzą skarg do Ziobry z byle powodu. Wg mnie, w szkołach średnich, zamiast przysposobienia obronnego, religii i podstaw przedsiębiorczości, itd. (jeśli jeszcze to jest) - uczyć podstaw prawa, aby uświadomić prawnie społeczeństwo. Wówczas, przynajmniej na 1 etapie problemu prawnego Kowalskiemu coś zaświta i będzie wiedział, że musi jakoś zareagować.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane