XII Ranking Wydziałów Prawa. Na podium bez zmian: Kraków i Warszawa

autor: Paulina Szewioła14.06.2018, 11:37; Aktualizacja: 14.06.2018, 11:43
Laureaci XII Rankingu Wydziałów Prawa z redaktorem naczelnym DGP Krzysztofem Jedlakiem i wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego Piotrem Müllerem. Fot. Wojtek Górski

Laureaci XII Rankingu Wydziałów Prawa z redaktorem naczelnym DGP Krzysztofem Jedlakiem i wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego Piotrem Müllerem. Fot. Wojtek Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W XII edycji Rankingu Wydziałów Prawa w obu kategoriach - uczelni publicznych i niepublicznych - pierwsza trójka pozostała ta sama.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • doris43(2018-06-14 14:29) Zgłoś naruszenie 115

  I co w związku z tym??, może zróbmy ranking wydziałów zarządzania, socjologii, pedagogiki, filozofii, będzie do kompletu.

  Odpowiedz
 • Inspektor Inspektorów(2018-06-15 07:47) Zgłoś naruszenie 110

  Studenci Prawa zanim zaczną prace powinni fizycznie na budowie ,w elektrowni ,w rolnictwie zarobić najpierw 1000 zl ! ............Polaków nie stać na Sądy i koszty Sądowe a także stawki adwokackie:-- Wysokość minimalnych stawek adwokackich powinna być regulowana Ustawą bezpośrednio przez Sejm a nie Rozporządzeniem przez Ministra Sprawiedliwości. To mają być minimalne stawki a nie wygórowane jak zarządził były minister Budka . Pan Ziobro je co prawda zmniejszył lecz nadal są rażąco za wysokie . Czas tą patologie praktyki ustalania tych stawek natychmiast znieść . Niech adwokaci nie ustalają sami sobie gaż minimalnych które mogą być podnoszone aż 4 --krotnie. Większość z tych spraw to jednak sprawy szablonowe! Za kwotę sporu 10 000 zl obowiązuje obecnie minimalnie aż 36% stawka, --tylko za swojego mocodawce nie licząc apelacji . Kogo stać na sprawy sądowe gdy Ich wynik nie tylko zależy od argumentów lecz także od wiedzy sądu oraz gdy wynik zależy od interpretacji prawa czyli tzw:ryzyka procesowego.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • T1000(2018-06-15 13:20) Zgłoś naruszenie 82

  Chyba chodzi o ranking wydziału przyszłych pariasów, bo to kompletnie nieperspektywiczne w folwarcznej Polsce studia, o niskim poziomie i kompletnie przeteporetyzowane. Kadra udaje, że naucza a studenci, że studiują. To samo na aplikacjach. Mistrzostwo w bylejakości.

  Odpowiedz
 • ranking niczego(2018-06-16 09:56) Zgłoś naruszenie 122

  I z czego oni się cieszą. Po 5 latach nauki nie przygotowują studentów praktycznie do niczego i jeszcze jako członkowie korporacji, potwierdzają, że przez 5 lat nie przekazali żadnej wiedzy. Przecież absolwent prawa nie ma żadnych uprawnień zawodowych, które odróżniałyby go od człowieka bez ŻADNEGO wykształcenia. Zatem ten konkurs to konkurs wydziałów nieprzygotowujących zawodowo. Skoro 3 letnia aplikacja u byle jakiego patrona, który przegrywa wszystkie sprawy daje pełnię praw zawodowych, a 5 lat nauki u rzekomo najwybitniejszych profesorów nie daje nic, NO TO GRATULUJĘ DOBREGO SAMOPOCZUCZIA. :))

  Odpowiedz
 • Bogusław Wierzbicki(2018-06-16 17:44) Zgłoś naruszenie 00

  Brakuje ustawy do art. 129 ust. 2 Konstytucji RP. Stąd skarga do Uniwersytetów Gdańskiego i Szczecińskiego z zarzutem naruszenia art. 5 Konstytucji RP. W odpowiedzi UG uznał, że konstytucyjny protest przeciwko ważności wyboru Prezydenta RP jest protestem przeciwko wyborowi Prezydenta RP, choć są to prawa całkowicie odrębne. Stąd wniosek o pozbawienie ich prawa prowadzenia studiów o kierunku ,,prawo", bo kłamią. Natomiast Uniwersytet Szczeciński nie rozumie zarzutu, że uchybił zobowiązaniu ciążącym na nim na mocy art. 5 Konstytucji RP ponieważ ignoruje brak ustawy do art. 129 ust. 2 Konstytucji RP. Zarzut taki powinien być postawiony wszystkim uczelniom, które prowadzą studia na kierunku ,,prawo".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane