statystyki

O nowej opłacie rocznej trzeba poinformować wszystkich współużytkowników wieczystych

autor: Michał Culepa07.06.2018, 16:00
SN podkreślił, że aktualizacja opłaty skutkuje koniecznością przesłania wypowiedzenia wszystkim współużytkownikom wieczystym, bez względu na ich liczbę. I nie mają tu znaczenia trudności techniczne w poinformowaniu wszystkich zainteresowanych o planowanej zmianie stawki.

SN podkreślił, że aktualizacja opłaty skutkuje koniecznością przesłania wypowiedzenia wszystkim współużytkownikom wieczystym, bez względu na ich liczbę. I nie mają tu znaczenia trudności techniczne w poinformowaniu wszystkich zainteresowanych o planowanej zmianie stawki.źródło: ShutterStock

  Takie jest sedno najnowszej uchwały Sądu Najwyższego wydanej w składzie trzech sędziów.

Jedna z warszawskich spółdzielni mieszkaniowych była współużytkownikiem wieczystym gruntu w dzielnicy Wola, na którym wzniesiono wielomiejscowy garaż. Z tego tytułu należał do niej także udział we własności obiektu.

Właściciel gruntu – miasto stołeczne Warszawa – złożył spółdzielni wypowiedzenie dotychczasowej opłaty za użytkowanie wieczyste. Zaoferowana nowa stawka – ponad 1300 zł – była prawie 4,5-krotnie wyższa od poprzedniej. Dlatego spółdzielnia skierowała sprawę do sądu, kwestionując tak dużą podwyżkę.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane