statystyki

O psie, który jeździ (państwową) koleją

autor: Patryk Słowik29.05.2018, 09:41; Aktualizacja: 29.05.2018, 10:16
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

"A wychodzi na to, że wszyscy pogodziliśmy się z tym, że w polskich przepisach jest ogrom nonsensu lub co najmniej niejasności. I przyjęliśmy, że najłatwiej tego prawa po prostu nie stosować. Można i tak, ale żeby mi to było ostatni raz."źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Mam psa. Maltańczyka. A właściwie maltankę. To taka mała biała kulka. Wożę ją po Polsce, głównie pendolino. Zgodnie z regulaminem przewozu zwierząt w pociągach PKP Intercity mogę psu kupić bilet. Ale nie muszę, jeśli przewiozę go w „odpowiednim pojemniku” (definiowanym jako „klatka, pudło, kosz itp.”; co to znaczy „odpowiedni” – nie wiem). Wkładam więc swoją kulkę do torby naręcznej i trzymam na kolanach. Psina wyrosła nadmiernie, więc w torbie wygląda tak jak ja w jeansach w rozmiarze 34.

Każde spotkanie z konduktorem to nowe przeżycia.

Pociąg do Gdyni: „Powinien pan trzymać psa w zamkniętym kontenerze. Tym razem nie wystawię dodatkowego biletu, ale żeby mi to było ostatni raz”.

Pociąg do Krakowa: „Powinien pan trzymać psa w przestrzeni na bagaż. Tym razem nie wystawię dodatkowego biletu, ale żeby mi to było ostatni raz”.

Pociąg do Wrocławia: „Dziękuję, życzę przyjemnej podróży”.

Pociąg do Olsztyna: „Powinien pan kupić większą torbę, bo w tej pies się nie mieści. Tym razem nie wystawię dodatkowego biletu, ale żeby mi to było ostatni raz”.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane