KRS: Grupa sędziów próbuje zdyskredytować prezes krakowskiego SO

25.05.2018, 17:38; Aktualizacja: 25.05.2018, 18:33
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapewnił w piątek, że ma pełne zaufanie do prezes Pawełczyk-Woickiej. Zapewnił jednocześnie, że prokuratura nie wycofa się ze śledztwa ws. "patologii w krakowskich sądach".źródło: ShutterStock

Jako Krajowa Rada Sądownictwa uważamy, iż sytuacja w krakowskim sądzie okręgowym budzi wręcz zażenowanie; grupa sędziów w sposób całkowicie pozbawiony podstaw próbuje zdyskredytować prezes tego sądu - powiedział w piątek rzecznik prasowy KRS Maciej Mitera.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Henek(2018-05-25 19:57) Zgłoś naruszenie 1937

    Ta specjalna kasta bedzie sie trzymala swego zloba rekami i nogami ! He he he he he he

    Odpowiedz
  • XMEN(2018-05-25 21:28) Zgłoś naruszenie 3113

    Oj Heniu czy ty myślisz że tutaj chodzi o jakąś zmianę? Trzeba swojego obstawić na stołku. I to wszystko. Żadnych zmian po za kadrowymi nie będzie. Chodzi o władzę i szmal. Ile tym masz lat że wierzysz politykom? Nie wiesz że Ziobro to jeden z najbardziej zakłamanych ministrów? Dla władzy zrobi wszystko. Nawet loda Kaczorowi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kawa (2018-05-26 07:03) Zgłoś naruszenie 259

    No , proszę ! Jeszcze niedawno wypowiedzi Żurka jako rzecznika KRS były traktowane przez niektórych jako skandaliczne i miały być tylko wyrażeniem jego osobistego zdania . A tu rzecznik dobrej zmiany też wypowiada się w mieniu Rady . Na jakiej podstawie panie rzeczniku ? Skąd ma wiedzę , że tam w Krakowie nie ma racji merytorycznych ? Badał sprawę ? Jeśli tak , to w jakim trybie . Rzeczywiście , można być zażenowanym .

    Odpowiedz
  • btased(2018-05-26 09:47) Zgłoś naruszenie 1712

    Oj droga Rado, nie chrzańcie głupot. Ci sędziowie nikogo nie dyskredytują, tylko słusznie informują opinie publiczną o bezprawnych o szkodliwych działaniach "dobrozmianowej - ziobrowej" pani prezes

    Odpowiedz
  • tomasz_kubik@toya.net.pl(2018-05-26 12:04) Zgłoś naruszenie 1710

    Oświadczenie nieformalnej grupy, jaką jest "KRS" w niekonstytucyjnym projekcie P. i S. wobec Krajowej Rady Sądownictwa, o sędziach, którzy nie chcą bezprawnej fikcji w Sądzie Okręgowym, kompromituje nieformalną grupę między innymi brakiem merytorycznej samooceny i smutną groteską, w jakiej uczestniczy grupa. O ile Zbigniew Ziobro ma "pełne zaufanie" do nie będącej z mocy prawa prezesem sądu Dagmary Pawełczyk, co w świetle prawa brzmi jak zarzut, to obrazuje bezprawną fikcję, w której pogrąża się między innymi on.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • apf.(2018-05-26 12:27) Zgłoś naruszenie 1220

    "Skorumpowani" towarzysko, rodzinnie sędziowie są oburzeni faktem iż to żaden z nich nie został prezesem SO, co było ustalone zapewne 20 lat do tyłu. Stąd ta obstrukcja lub jej próba. Dziwi mnie to, dlaczego sędzia nie może być w trosce o dobro "Wymiaru" przeniesiony do innego miasta czy województwa. Są uwikłani w swoje kariery w jednym miejscu, w podejrzane często kryminalne relacje z miejscowym półświatkiem którego następnie bronią jak niepodległości swoich interesów. Zamiana miejsc pracy jest antidotum na upadek moralny sędziów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kasta won(2018-05-28 08:22) Zgłoś naruszenie 35

    Kasta nie może się pogodzić z faktami, że w Polsce jest trójwładza ,a nie totalne rządy kasty.

    Odpowiedz
  • sceptyk(2018-05-28 10:36) Zgłoś naruszenie 20

    wszystko co jest niezgodne ze stanowiskiem grona sędziowskiego jest niezgodne z konstytucją. Brawo sędziowie !

    Odpowiedz