Polska w gronie najbardziej homofobicznych krajów w Europie

autor: Maciej Suchorabski14.05.2018, 15:20; Aktualizacja: 15.05.2018, 07:22
Ranking ILGA-Europe mierzy równouprawnienie w sześciu obszarach

Ranking ILGA-Europe mierzy równouprawnienie w sześciu obszarachźródło: ShutterStock

Polska zajęła przedostatnie miejsce wśród krajów Unii Europejskiej w tęczowym rankingu ILGA Europe – najważniejszym europejskim rankingu dotyczącym poziomu równouprawniania osób LGBTI.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (60)

  • Harmony (2019-02-19 17:14) Zgłoś naruszenie 10

    Meh pomijam fakt że hetero to zero, dlaczego polacy są tak toksyczni w stosunku do osób lgbt? Przecież taka homoseksualna para nie będzie pluć pod nogi parze heteroseksualnej ( a były takie przypadki co pokazuje niski poziom niektórych heteroseksualnych osób ) Ogólnie osoby lgbt są milsze i większość toleruje hetero... No ale nie ma co się dziwić, Polska to tak straszny kraj że nie dziwie się że coraz więcej ludzi ucieka..

    Odpowiedz
  • Seb(2019-01-24 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    Gucio prawda! Polska nie jest w tym gronie. Polska to normalny, rozwinięty kraj Zachodu z tolerancyjnymi ludźmi i Polska jest wśród mniej homofobicznych krajów.

    Odpowiedz
  • ada(2018-06-18 07:58) Zgłoś naruszenie 02

    Przecież to jest choroba i dysfunkcja, więc czym mniej pkt tym lepiej. Epatowanie wszędzie tymi nienormalnymi zachowaniami jest grubą przesadą więc w Europie i na świecie musi ktoś być głosem rozsądku.

    Odpowiedz
  • WolfHeart(2018-06-16 01:06) Zgłoś naruszenie 10

    Mam wrażenie, że tak jest jednak od niedawna. Gdy ja dorastałem, kończyłem liceum, zaczynałem studiować, to jednak większość moich rówieśników miała kompletnie gdzieś to, kto z kim sypia. Obecne nastroje wobec różnego rodzaju odmienności to jednak nowość. Nietolerancja, pogarda wobec ludzi, którzy w jakiś tam sposób różnią się od pożal się Boże "normy", na taką skalę pojawiły się niedawno. Kto obudził w ludziach te demony?

    Odpowiedz
  • Cel w wyborach jest tylko jeden(2018-06-15 13:37) Zgłoś naruszenie 21

    Nadchodzi pokolenie,które tę rzeczywistość i kołtuństwo społeczne i władzy w Polsce zmieni.Wymiera stare zastraszone,zdziczałe pokolenie przymuszane do wyznawania tylko jednej słusznej wartości chrześcijańskiej.Współczesna młodzież to już nie "dzieci boże"

    Odpowiedz
  • Lex(2018-06-15 13:16) Zgłoś naruszenie 02

    Jestem homofobem i co?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lopez(2018-06-15 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    No to klops, znowu nas wyprzedzili. Ale do Łotwy niedaleko. Jeszcze trochę i zajmiemy zaszczytne pierwsze miejsce!

    Odpowiedz
  • Lolek(2018-05-17 13:35) Zgłoś naruszenie 147

    Polska kraj ciemnoty, glupoty, chamstwa i prostactwa, w tym jest na pierwszym miejscu w skali swiatowej.

    Odpowiedz
  • Shoeduck(2018-05-16 23:38) Zgłoś naruszenie 42

    Przykro, że żyję w kraju, w którym zadziobuje się innych ludzi. Człowiek = uczucia :(

    Odpowiedz
  • pytanie(2018-05-15 21:41) Zgłoś naruszenie 10

    Mam pytanie , co to jest związek partnerski? Proszę o odpowiedź bez ogólników. Czy to jest związek tylko między ludźmi? Czy to jest związek dwóch czy więcej osób? Czy wspólne gospodarstwo domowe dwóch starych przyjaciół to też związek partnerski, a jeśli nie czy to oznacza , że osoby w związku muszą uprawiać sex? Jeśli tak to co rozumiemy pod określeniem uprawianie seksu w przypadku dwóch czy trzech kobiet? Czy związek dwóch lub więcej onanistów (przywołuję wypowiedź jednego z polityków) też jest związkiem partnerskim? Więcej pytań , także tych dotyczących obowiązków podatkowych związku partnerskiego, po uzyskaniu merytorycznych odpowiedzi na moje pytania.

    Odpowiedz
  • Stachu Jones (2018-05-15 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    Wyszkole was w jeden księżyc

    Odpowiedz
  • Angelo(2018-05-15 11:58) Zgłoś naruszenie 34

    Nawet ostatnia pozycja w tym rankingu byłaby wielkim wyróżnieniem

    Odpowiedz
  • Ola(2018-05-15 09:57) Zgłoś naruszenie 1023

    Super! Dzięki temu nie mamy zamachów na ulicy, nikt nikogo nie taranuje na chodniku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • websterrr(2018-05-15 09:33) Zgłoś naruszenie 96

    "Najmniej, bo zero punktów uzyskaliśmy w kategorii przestępstwa z nienawiści rozumiane jako akty agresji w stosunku do osób LGBTI, których źródłem jest homo-, bi- i transfobia." To ile tych przestępstw w Polsce było jeśli można wiedzieć?

    Odpowiedz
  • osz(2018-05-15 08:28) Zgłoś naruszenie 1915

    Jak kogoś można traktować normalnie, jeżeli on na każdym kroku chwali się tym i demonstruje że jest inny. Poza tym, ktoś kto robił te badania chyba nie wie że jest różnica pomiędzy wykroczeniem a przestępstwem. Jakby w Polsce ataki werbalne były przestępstwem, to na wolności byli by tylko ci co nie interesuje ich polityka, sport i w ogóle mieszkają w Bieszczadach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anon(2018-05-15 07:34) Zgłoś naruszenie 3523

    Mój kraj taki piękny :)

    Odpowiedz
  • makjorg(2018-05-15 07:17) Zgłoś naruszenie 4839

    To oznacza że jesteśmy zdrową nacją, bez żadnych dewiacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wujo(2018-05-15 06:36) Zgłoś naruszenie 4332

    No i to jest chwalebne, a nie małżeństwa czy adopcje przez dewiantów.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Smuteczek(2018-05-15 06:07) Zgłoś naruszenie 3723

    Tylko drugie? Musimy miec pierwsze miejsce...

    Odpowiedz
  • równe traktowanie to podstawa(2018-05-15 05:14) Zgłoś naruszenie 4829

    Nie jesteśmy homofobiczni. Po prostu nie dyskryminujemy żadnej dewiacji seksualnej. Jeśli w jakiś specjalny sposób traktowalibyśmy homoseksualistów, to zaraz mogliby się słusznie odezwać ekshibicjoniści, froteryści, zoofile etc.... że oni też chcą takich samych praw.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz