statystyki

Gdzie wyznaczyć granice ochrony patentowej?

autor: Sławomir Wikariak07.05.2018, 07:32; Aktualizacja: 07.05.2018, 09:03
Patent

Ochrona ta, choć rygorystyczna, nie jest jednak bezwzględna. Odstępstwem od niej jest wprowadzony najpierw w USA, a później również w UE tzw. wyjątek Bolara.źródło: ShutterStock

Czy producenci leków generycznych powinni móc je produkować przed wygaśnięciem dodatkowej ochrony patentowej, jeśli są one przeznaczone na rynki, gdzie taka ochrona nie obowiązuje? To jedno z zagadnień, nad którymi zastanawiano się podczas konferencji „100 lat Ochrony Własności Przemysłowej w Polsce”.

Konferencję zorganizowano w ramach obchodów Światowego Dnia Własności Intelektualnej, ale w Polsce nabrały one szczególnego wymiaru, ze względu na jubileusz. W grudniu 1918 r. naczelnik państwa Józef Piłsudski podpisał bowiem dekret tymczasowy o Urzędzie Patentowym.

– Własność przemysłowa to efekt kreatywności, wiedzy, doświadczenia i nieskrępowanej działalności wynalazczej. To nieodzowny element sukcesu gospodarczego, do którego jednak potrzebna jest prawna ochrona – podkreśliła, otwierając konferencję, dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane