Komisja weryfikacyjna. Pogromcy duchów

autor: Patryk Słowik27.03.2018, 07:32; Aktualizacja: 27.03.2018, 09:39
Kamienica

Do wydania nieruchomości kuratorowi, który rzekomo reprezentował Pawlaka, nie doszło tylko dlatego, że sprawą zainteresował się burmistrz dzielnicy Praga-Północ Wojciech Zabłockiźródło: ShutterStock

 Decyzja zwrotowa dotycząca kamienicy przy ul. Łochowskiej 38 w Warszawie została uchylona. Podstawowa przyczyna: mężczyzna, na rzecz którego urzędnicy chcieli dokonać zwrotu, nie żył w chwili wydawania decyzji administracyjnej.

Komisja weryfikacyjna zajęcie się sprawą nieruchomości przy ul. Łochowskiej 38 zapowiedziała we wrześniu 2017 r. tuż po ukazaniu się tekstu w DGP „Warszawa. Miasto duchów” (DGP nr 188/2017). Dotarliśmy do dowodów na to, że stołeczny ratusz bez większego zastanowienia wydawał decyzje reprywatyzacyjne na rzecz osób, które od dziesięcioleci nie żyją.

9 grudnia 2011 r. Jakub R., zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami, w imieniu prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz wydał decyzję o zwrocie kamienicy przy ul. Łochowskiej 38 na warszawskiej Pradze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że połowę praw do niej przyznano „nieznanemu z miejsca pobytu” Józefowi Pawlakowi. Mężczyzna urodził się w 1883 r. A zmarł w 1949 r. Mówiąc wprost, stołeczni urzędnicy postanowili zwrócić kamienicę, w której mieszkały 24 rodziny, osobie mającej 128 lat. A właściwie prawnikowi, który uznał, że będzie reprezentował jej interesy.


Pozostało 47% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane