statystyki

Zgromadzenie sędziów SN: Lista wielkich nieobecnych

autor: Małgorzata Kryszkiewicz22.03.2018, 07:15; Aktualizacja: 22.03.2018, 08:47
Wyraźnie widoczny był więc rozdźwięk w ocenie, jaką wystawił nowej ustawie o SN prezydent, a tym, co na jej temat myśli I prezes SN. Zdaniem Małgorzaty Gersdorf wejście w życie tych rozwiązań doprowadzi bowiem do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN.

Wyraźnie widoczny był więc rozdźwięk w ocenie, jaką wystawił nowej ustawie o SN prezydent, a tym, co na jej temat myśli I prezes SN. Zdaniem Małgorzaty Gersdorf wejście w życie tych rozwiązań doprowadzi bowiem do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Franciszek Mazur Agencja Gazeta

Wczoraj odbyło się doroczne Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego poświęcone podsumowaniu pracy tego organu w 2017 r. Oprócz przedstawicieli władzy sądowniczej wzięli w nim udział m.in. rzecznik praw obywatelskich czy prezes Najwyższej Izby Kontroli. Za to już drugi rok z rzędu na uroczystości nie pojawili się osobiście przedstawiciele władzy wykonawczej i ustawodawczej.

Wśród uczestników nie było ani ministra sprawiedliwości, ani marszałków Sejmu i Senatu. Nie przysłali oni również w zastępstwie swoich przedstawicieli. Jedynie prezydent przekazał list skierowany do uczestników zgromadzenia. Został on odczytany przez ministra Andrzeja Derę. Podkreślono w nim, że uchwalone ostatnimi czasy akty prawne dotyczące wymiaru sprawiedliwości, w tym także ustawa o SN (Dz.U. z 2018 r. poz. 5), która wejdzie w życie już na początku kwietnia, niosą za sobą istotne szanse i możliwości. „Jestem przekonany, że przepisy te pomogą spełnić powszechne społeczne oczekiwania dotyczące polskich sądów” – napisała głowa państwa.

Wyraźnie widoczny był więc rozdźwięk w ocenie, jaką wystawił nowej ustawie o SN prezydent, a tym, co na jej temat myśli I prezes SN. Zdaniem Małgorzaty Gersdorf wejście w życie tych rozwiązań doprowadzi bowiem do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • Złodzieje w togach dalej otrzekają - skandal i dno(2018-03-22 08:03) Zgłoś naruszenie 4324

  SN, to ostatnio instytucja skompromitowana dzięki samej sobie i UE nic tu nie zmieni, bo Polacy widzą co się w Polsce dzieje.

  Odpowiedz
 • Pełna kompromitacja Instytucji SN(2018-03-22 08:06) Zgłoś naruszenie 3426

  Takie są skutki pozostałość postkomunistycznych, te wartości to właśnie taki stan SN, kolesiostwo i mafia przestępcza Kasty aż kłuje w oczy.

  Odpowiedz
 • Stypa na własne żądanie(2018-03-22 11:09) Zgłoś naruszenie 2612

  A mieli sami zrobić porządek we własnych szeregach lecz z roku na rok oddalali się od społeczeństwa o lata świetlne hołdując zasadzie, iż ręka rękę myje zapominając o etyce i przysiędze.

  Odpowiedz
 • Prawdy nie zakłamiesz(2018-03-22 11:18) Zgłoś naruszenie 2011

  Weteran, gdy brakuje argumentów zaczynają się inwektywa. A 80% Polaków za reformami masz w d.... Typowy leming. Tusk też miał gdzieś ponad 80% sprzeciwu wobe reformy emerytalnej .TK złamał przy tym Konstytucję "równość praw nabytych" Taki był TK i tak było. Ludzie pamiętają.

  Odpowiedz
 • weteran(2018-03-22 10:59) Zgłoś naruszenie 1328

  jakim trzeba być idiotom , by głosic te brednie. Trybunał konstytucyjny został unicestwiony, prokuratura przejęta .teraz sądownictwo uzależnione od woli Kaczyńskiego. przecież to już było w PRL. Władza I sekretarza była nieograniczona i despotyczna. Podobnie jak w Rosji. Do czego Polska zmierza : napewno nie do państwa prawa i demokracji. Jak wiele mamy wspólnego z rosjanami, Oni też kochają Putina

  Odpowiedz
 • PNZ do @asdf,9 i nie tylko(2018-03-22 12:24) Zgłoś naruszenie 119

  Taka może być oficjalna wersja lewacka jak napisałeś - zgoda, i zapewne dlatego 80% Polaków żądało reform sądownictwa od PIS. Gdyby 80% ich nie żądało, to PIS by ich nie wprowadzał w takiej skali, dlatego ludzie głosowali na PIS w wyborach, bo można na nich liczyć bardziej niż na PO-PSL.

  Odpowiedz
 • asdf,9(2018-03-22 11:55) Zgłoś naruszenie 613

  Największymi złodziejami są ludzie agencji watykańskiej. Powstaje teraz piękne osiedle dla ludzi wiary rzymskiej pod Krakowem, metraż od 140 m.kw. w górę. Skąd ci katolicy mają tyle pieniędzy?Żyjemy w dwóch krajach? Należy tworzyć takie prawo, aby ,,Stypa na własne życzenie" była niemożliwa. Wszyscy u władzy od 1989 r. stworzyli tą kastę/PC i PiS też/. Najgorsze jest to, że teraz upolitycznia się sądy na modłę opisaną przez ,,weterana".

  Odpowiedz
 • doświadczony(2018-03-22 23:27) Zgłoś naruszenie 42

  Jeżeli reformy polegają na wymianie ludzi "ich" na "swoich" to ja dziękuję za takie reformy. A gwarantuję, że z takich reform wyjdzie jak zawsze, jeszcze gorzej niż było. A zapewniam, że nigdy nigdzie nie było tak " ale ten jest głupi, nieudacznik, leniwy, trzeba go awansować ". I pamiętajcie, że to ZAWSZE JEST TAK, iż to podwładni pracują na sukces przełożonego. Wynika z tego, że poprzednio na stanowiskach nie byli tylko sami wariaci, nieudacznicy, leniwi i głupi.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane