statystyki

Zgromadzenie sędziów SN: Lista wielkich nieobecnych

autor: Małgorzata Kryszkiewicz22.03.2018, 07:15; Aktualizacja: 22.03.2018, 08:47
Wyraźnie widoczny był więc rozdźwięk w ocenie, jaką wystawił nowej ustawie o SN prezydent, a tym, co na jej temat myśli I prezes SN. Zdaniem Małgorzaty Gersdorf wejście w życie tych rozwiązań doprowadzi bowiem do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN.

Wyraźnie widoczny był więc rozdźwięk w ocenie, jaką wystawił nowej ustawie o SN prezydent, a tym, co na jej temat myśli I prezes SN. Zdaniem Małgorzaty Gersdorf wejście w życie tych rozwiązań doprowadzi bowiem do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Franciszek Mazur Agencja Gazeta

Wczoraj odbyło się doroczne Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego poświęcone podsumowaniu pracy tego organu w 2017 r. Oprócz przedstawicieli władzy sądowniczej wzięli w nim udział m.in. rzecznik praw obywatelskich czy prezes Najwyższej Izby Kontroli. Za to już drugi rok z rzędu na uroczystości nie pojawili się osobiście przedstawiciele władzy wykonawczej i ustawodawczej.

Wśród uczestników nie było ani ministra sprawiedliwości, ani marszałków Sejmu i Senatu. Nie przysłali oni również w zastępstwie swoich przedstawicieli. Jedynie prezydent przekazał list skierowany do uczestników zgromadzenia. Został on odczytany przez ministra Andrzeja Derę. Podkreślono w nim, że uchwalone ostatnimi czasy akty prawne dotyczące wymiaru sprawiedliwości, w tym także ustawa o SN (Dz.U. z 2018 r. poz. 5), która wejdzie w życie już na początku kwietnia, niosą za sobą istotne szanse i możliwości. „Jestem przekonany, że przepisy te pomogą spełnić powszechne społeczne oczekiwania dotyczące polskich sądów” – napisała głowa państwa.

Wyraźnie widoczny był więc rozdźwięk w ocenie, jaką wystawił nowej ustawie o SN prezydent, a tym, co na jej temat myśli I prezes SN. Zdaniem Małgorzaty Gersdorf wejście w życie tych rozwiązań doprowadzi bowiem do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • Złodzieje w togach dalej otrzekają - skandal i dno(2018-03-22 08:03) Zgłoś naruszenie 4324

  SN, to ostatnio instytucja skompromitowana dzięki samej sobie i UE nic tu nie zmieni, bo Polacy widzą co się w Polsce dzieje.

  Odpowiedz
 • Pełna kompromitacja Instytucji SN(2018-03-22 08:06) Zgłoś naruszenie 3426

  Takie są skutki pozostałość postkomunistycznych, te wartości to właśnie taki stan SN, kolesiostwo i mafia przestępcza Kasty aż kłuje w oczy.

  Odpowiedz
 • Stypa na własne żądanie(2018-03-22 11:09) Zgłoś naruszenie 2612

  A mieli sami zrobić porządek we własnych szeregach lecz z roku na rok oddalali się od społeczeństwa o lata świetlne hołdując zasadzie, iż ręka rękę myje zapominając o etyce i przysiędze.

  Odpowiedz
 • Prawdy nie zakłamiesz(2018-03-22 11:18) Zgłoś naruszenie 2011

  Weteran, gdy brakuje argumentów zaczynają się inwektywa. A 80% Polaków za reformami masz w d.... Typowy leming. Tusk też miał gdzieś ponad 80% sprzeciwu wobe reformy emerytalnej .TK złamał przy tym Konstytucję "równość praw nabytych" Taki był TK i tak było. Ludzie pamiętają.

  Odpowiedz
 • weteran(2018-03-22 10:59) Zgłoś naruszenie 1328

  jakim trzeba być idiotom , by głosic te brednie. Trybunał konstytucyjny został unicestwiony, prokuratura przejęta .teraz sądownictwo uzależnione od woli Kaczyńskiego. przecież to już było w PRL. Władza I sekretarza była nieograniczona i despotyczna. Podobnie jak w Rosji. Do czego Polska zmierza : napewno nie do państwa prawa i demokracji. Jak wiele mamy wspólnego z rosjanami, Oni też kochają Putina

  Odpowiedz
 • PNZ do @asdf,9 i nie tylko(2018-03-22 12:24) Zgłoś naruszenie 119

  Taka może być oficjalna wersja lewacka jak napisałeś - zgoda, i zapewne dlatego 80% Polaków żądało reform sądownictwa od PIS. Gdyby 80% ich nie żądało, to PIS by ich nie wprowadzał w takiej skali, dlatego ludzie głosowali na PIS w wyborach, bo można na nich liczyć bardziej niż na PO-PSL.

  Odpowiedz
 • asdf,9(2018-03-22 11:55) Zgłoś naruszenie 613

  Największymi złodziejami są ludzie agencji watykańskiej. Powstaje teraz piękne osiedle dla ludzi wiary rzymskiej pod Krakowem, metraż od 140 m.kw. w górę. Skąd ci katolicy mają tyle pieniędzy?Żyjemy w dwóch krajach? Należy tworzyć takie prawo, aby ,,Stypa na własne życzenie" była niemożliwa. Wszyscy u władzy od 1989 r. stworzyli tą kastę/PC i PiS też/. Najgorsze jest to, że teraz upolitycznia się sądy na modłę opisaną przez ,,weterana".

  Odpowiedz
 • doświadczony(2018-03-22 23:27) Zgłoś naruszenie 42

  Jeżeli reformy polegają na wymianie ludzi "ich" na "swoich" to ja dziękuję za takie reformy. A gwarantuję, że z takich reform wyjdzie jak zawsze, jeszcze gorzej niż było. A zapewniam, że nigdy nigdzie nie było tak " ale ten jest głupi, nieudacznik, leniwy, trzeba go awansować ". I pamiętajcie, że to ZAWSZE JEST TAK, iż to podwładni pracują na sukces przełożonego. Wynika z tego, że poprzednio na stanowiskach nie byli tylko sami wariaci, nieudacznicy, leniwi i głupi.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane